Šta je novo?

test baterije na laptopu

Silverrider

Čuven
Učlanjen(a)
30.09.2003
Poruke
349
Poena
619
Kojim programom da testiram trajanje baterije na laptopu u kancelarijskim a i u entertain uslovima bez da kuckam ili pustam aplikacije itd.
 
Imas na xbitu odlican program koji su braca rusi sami napravili pa izmer. Zove se BatteryEater 2.0 Pro ili tako nesto...
Za referencu imas test centrino laptopova kod njih...
 
Mozes bateriju da istestiras i pomocu PC Mark-a 2001. Treba ti Pro registracija i aktivirace se opcija battery testa.
 
Ja idem onom primitivnom metodom - pustim da Winstone 2004 pojede bateriju, izmerim vreme i to je to...
 
delimir je napisao(la):
Mozes bateriju da istestiras i pomocu PC Mark-a 2001. Treba ti Pro registracija i aktivirace se opcija battery testa.

A gde da dowloadujem PC mark 2001 (pro) :D
 
Da ne otvaram novu temu, da li neko zna gde mogu da skinem Mobile Mark 2002, naravno shareware.
 
Ne postoji kao shareware, vec istreses NENORMALNIH 250$ i posalju ti CD...ne znam da li je nesto pojeftinilo, ali pre par meseci je ta cifra bila u opticaju.

Nesto sam racunao sa Misom Basicem, covek testira nb-ove u Stressu :), otprilike treba da ima mesecno bar 5-6 strana samo nb-ova da bi se isplatilo uzimati takav test softver. Na Benchu...hmm, ne isplati nam se, pre bi bilo bolje da se iscimamo za onaj Battery Mark 2.0 koji salje Ziff-Davies, samo se plati 15$ postarine.
 
nesharm je napisao(la):
Ne postoji kao shareware, vec istreses NENORMALNIH 250$ i posalju ti CD...ne znam da li je nesto pojeftinilo, ali pre par meseci je ta cifra bila u opticaju.

Nesto sam racunao sa Misom Basicem, covek testira nb-ove u Stressu :), otprilike treba da ima mesecno bar 5-6 strana samo nb-ova da bi se isplatilo uzimati takav test softver. Na Benchu...hmm, ne isplati nam se, pre bi bilo bolje da se iscimamo za onaj Battery Mark 2.0 koji salje Ziff-Davies, samo se plati 15$ postarine.

Jesi mislio na caffe Stress na Obilicevom vencu?
 
da sigurno ja mislio na kafic:) stress ti je nickname za pc press:)
 
Broz je napisao(la):
da sigurno ja mislio na kafic:) stress ti je nickname za pc press:)

:D :D :D ma naravno, nego me nervira sto ne mogu da nadjem neke programe, nego moram da ih platim debelo a trebaju mi samo jednom. Nego mi i dalje nije jasno ono sa PC mark 2001 da nije mislio na 3d mark 2001 jer ja licno nisam cuo a ni video PC mark 2001, pa ako bi mi neko malo pojasnio.
 
nesharm je napisao(la):
Ne postoji kao shareware, vec istreses NENORMALNIH 250$ i posalju ti CD...ne znam da li je nesto pojeftinilo, ali pre par meseci je ta cifra bila u opticaju.

Nesto sam racunao sa Misom Basicem, covek testira nb-ove u Stressu :), otprilike treba da ima mesecno bar 5-6 strana samo nb-ova da bi se isplatilo uzimati takav test softver. Na Benchu...hmm, ne isplati nam se, pre bi bilo bolje da se iscimamo za onaj Battery Mark 2.0 koji salje Ziff-Davies, samo se plati 15$ postarine.

Taj Ziff Davies Battery Mark bi bio dobro resenje da se ubaci pored PC Mark-a, jer su notebookovi na Benchmark-u do sada testirani kroz PC Mark Battery Test, pa ne bi bilo dobro da se tek tako predje na novu verziju/novi softver. Takvi testovi bi bili, k'o s' marsa da su pali, jer ne bi bilo nista uporedivo medjusobno.
 
Naravno, nisu svi notebookovi istestirsani kroz PCM, na Apple PowerBook-u iz nekog cudnog razloga nije hteo da radi :)
 
Zabuna

Silverrider je napisao(la):
Nego mi i dalje nije jasno ono sa PC mark 2001 da nije mislio na 3d mark 2001 jer ja licno nisam cuo a ni video PC mark 2001, pa ako bi mi neko malo pojasnio.
Ma zbunio se Delimir ;) . Mislio je na PC Mark 2002.
 
Nazad
Vrh Dno