Šta je novo?

HP Omnibook 6100

mladem

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2004
Poruke
1
Poena
301
Imam problem sa HP Omniobook 6100. Ekran mu se "zatamnio", slika na displeju se jedva vidi. Na eksternom monitoru slika je perfektna, graficka je ATI Mobility Radeon M6-P. Zanima me da li znate sta je kvar? Da li znate ko mozete da ga popravi, i naravno, kolika bi bila cena? Molim vas odgovorite mi na mail! Mladen [email protected]
 
Jesi li probao sa softverskim alatom da menjas osvetljenje TFT-a? Za 6000/6100/6200 postoji na HP-ovom sajtu alat za to.
Pa ako ni to ne pali, onda je u pitanju nesto hw prirode, kao sto je kabl koji vodi od graficke do TFT ekrana - ovo hoce na mnogim laptopovima da zeza ako se koriste neko vreme. Posto ti je signal na externom monitoru OK, znaci da je sa grafickom kartom i njenim kontaktima sve OK. Obrati paznju samo na to da kod tvog modela graficka moze da se zameni, tj, nije integrisana na samu plocu. Mislim da imam negde i servisnu knjizicu u pdf obliku posto sam imao 6000-ku, pa mogu da ti posaljem na mail (mislim da su razlike izmedju 6000 i 6100 minorne - isti raspored i vrsta komponenti, samo se razlikuje tu i tamo firmware ili revizija nekog chipa).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno