Šta je novo?

Pitanja u vezi CM 01-02

Strava! Pre mesec ili dva, likovi sa KlanRUR-a su na Banovom Brdu u nekoj igraonici organizovali turnir u CM-u. Nisu mi se bash svidela pravila a i nisam imao vremena za to zbog ispita, ali dobro je videti da se ljudi interesuju, da puno ljudi fura CM fazon. Mislim da ce to ipak uchiniti da stigne i nasha liga (zvanichno). Kad kazem zvanichno, mislim na orginalu, a ne ono shto neki rade (prepravljanje nekih liga u nashu).

BTW, hajde ljudi, prichajte sa kakvim taktikama igrate?

poz'
 
taktike? volim da igram 4-4-2, ali sve zavisi od kluba i od raspolozivih igraca. 5-3-2 i 3-5-2. evo recimo bas bre neko vreme igrao sam sa manchesterom. 4-4-2 naravno. solidno je islo, ali ne i dobro da bi se prestigli arsenal i lids :D bekovi su blago receno bili katastrofalni, dok su halfovi bili i vise no odlicni (doveo sam nestu i ajalu), presao sam na 3-5-2 (nesta, ajala, broun, gigs, veron, kin, bekam, skols, nistelroj i zmanke:p ) i naravno svi trofeji su pali. interesantno je da ni kin ni veron nisu igrali zonu (gigs i bekam jesu) sto je verovatno u ofanzivi doprinelo kemanu, nistelroju i skolsu da pune mreze protivnike ctp;
 
Ja ne igram ni sa jednom od ponudjenih taktika, vec koristim svoju (dodushe, nisam je ja dizajnirao, vec kolega jedan, ali to nema veze).
3-1-3-1-2, uglavnom napadachka varijanta. Igra bez bekova, ali zato dosta ofanzivna. Dva odbranbena igraju choveka, a jedan zonu, kao i igrach na DMC poziciji. Ovaj poslednji pravi gomilu taklinga po mechu, dok mi je najbolji strelac u sezoni u 75% sluchajeva igrach na AMC poziciji. Golmanu uvek stavljam presing, a ostale stavke se menjaju u zavisnosti od mecha tj. protivnika. Jedina stvar koju mislim da nikad nisam konzumirao je "man behind the ball".

Toliko...
poz'
 
Taktiku biram prema igrachima koje zateknem u klubu.Najvishe volim "5-3-2 attacking",ali ako nemam igrache za tu formaciju,igram i neku drugu(4-4-2 attacking najcheshce),dok ne dovedem igrache koji mogu da odgovore zahtevima omiljene mi taktike.
Inache najcheshce igram "normal;short,,(tackling)hard,(pressing)yes.
Medjutim,kada igram protiv Kolege,onda nemam odredjenu taktiku,vec dobro proanaliziram Miroslavljevu taktichku orijentaciju,i potom ga bez vecih problema taktichki nadmudrim:D :D :D
 
moj ortak djuska manager u pare. Skupe se jos par ortaka i cepaju Calcio, ludaci... :D
 
Medjutim,kada igram protiv Kolege,onda nemam odredjenu taktiku,vec dobro proanaliziram Miroslavljevu taktichku orijentaciju,i potom ga bez vecih problema taktichki nadmudrim:D :D :D
juce si me bas takticki nadmudrio moram priznati... 3-1 za mene na tvom terenu...

i jos ste mi pljuvali rekobu a sudija nista!
 
HAHA! Dobri ste. Za mene sezona pochinje za koju nedelju. Inache Presing ukljuchim bash kad ne znam shta cu. Mnogo mi se igrachi umaraju kad igraju presing svih 90 minuta. Naravno, golmanu uvek ukljuchujem presin, ali ostalima retko...
 
A shto je Recoba gurnuo Takinardija pre pljuvanja,nikom - nishta?
No dobro,Juve ide dalje,neuspehe ostavljamo iza sebe,povredjeni igrachi se polako oporavljaju,a u finalu kupa cemo pokazati koliko vredimo,Nadam se samo korektnom sudjenju,i povoljnom zdravstvenom biltenu.Ako tako bude 5-1 od proshle sezone ce se ponoviti,i to ne jedanput:)
 
ZeeGerman je napisao(la):
HAHA! Dobri ste. Za mene sezona pochinje za koju nedelju. Inache Presing ukljuchim bash kad ne znam shta cu. Mnogo mi se igrachi umaraju kad igraju presing svih 90 minuta. Naravno, golmanu uvek ukljuchujem presin, ali ostalima retko...
presing je vrlo bitan, ja nikada ne igram bez te opcije. igraci se umore mozda 4-5% vise, oni sa slabijom staminom vise, ali i to resis tako sto ih ranije zamenis jednom u dve utakmice...
 
Kad igram protiv drugara i oni ukljuche presing, uglavnom im odgovaram sa "direct" taktikom i uglavnom "pali" mada ne uvek.
Kao shto rekoh, presing ukljuchim samo kad jurim rezultat, i to minus od dva illi vishe golova.

poz'
 
pressing je vrlo bitan, ponovo nagalasavam. tako konstantno smetas protivniku i sprecavas ga da gradi akcije, nema slobodu na sredini prilikom kreiranja napada. pressing samo u prijateljskim ne stavljam, ali malo je takvih utakmica (tj. prijateljskih)
 
Miroslav je napisao(la):
pressing je vrlo bitan, ponovo nagalasavam. tako konstantno smetas protivniku i sprecavas ga da gradi akcije, nema slobodu na sredini prilikom kreiranja napada. pressing samo u prijateljskim ne stavljam, ali malo je takvih utakmica (tj. prijateljskih)

Ma sve je stvar taktike i lichnog opredeljenja.
BTW. mrzim prijateljske, mnogo smaraju...

poz'
 
Hehe prvo sto uradim kada preuzmem neki klub je da otkazem sve prijateljske. Samo se jos vise smore, pa ih posle treba oporavljati...
 
Amon_Ra je napisao(la):
Hehe prvo sto uradim kada preuzmem neki klub je da otkazem sve prijateljske. Samo se jos vise smore, pa ih posle treba oporavljati...

Ma da bre, odigrash jednu frendly i svi su na 60%
BTW, isti problem imam kad odem na klupsko svetsko prvenstvo. Svi igrachi umorni, zato nika i nisam uzeo bolje od treceg mesta...ctp;

poz'
 
prijateljske malo pomazu u "uigravanju" ekipe. stavis sve zamene osim golmana, i menjah ih u 45. minutu. tako se umore max po 5 posto... tj. ukoliko se ne povrede :)
 
Fora sa presingom je da dvojici centralnih veznjaka stavite "zonal" kod opcije "defense".Tako ce oni imati vishe teklova i startova na sredini terena.Kod 4-4-2 to je po "default"-u postavljeno,ali kod vecine stalih taktika nije.Shto se umaranja tiche,ja stavim presing celom timu,a onda ga,u zavisnosti od stamine igracha,iskljuchim pojedincima.
Prijateljske ne igram,zato shto su tezhak smor,ali mogu biti korisne ako u medjusezoni dovedete mnogo novih igracha.U nekoliko prijateljskih utakmica mogu se sasvim lepo uigrati.
 
Ali kakve mi je probleme zadavala ta kondicija... jedne sezone su non-stop imali po 60-ak %, da li vi uspevate da nekako oporavite igrace do subote u rezimu odigravanja tekmi sreda-subota?
 
ne znam da li ste provalili ali... ako igracu naglo padne kondicija u toku meca, pogledajte odskace od ostalih igraca, on je potencijalno povredjen igrac. kliknite na igraca pa tamo na povrede i videcete "potential injury". ja preferiram takvog igraca da zamenim, da pokusam da sprecim bilo kakvu tezu povredu ili povredu uopste. inace termin subota-sreda ide sasvim lepo. ostanem bez jednog najvise dva igraca nedeljno ali to je ispod 90%, znaci moze na poluvremenu da udje ako zatreba.

sve zvezde, tj. igrace koji su mi preko potrebni u sledecem mecu izvodim od 60 do 70 minuta meca tako da uvek budu spremni za naredni
 
Problem sa kondicijom sam imao kad' sam vodio neke "bedare" od klubova iz italijanske 4.,i 3. lige.Tamo svi igrachi imaju staminu manju od 10.Odigrju pressing na jednoj utakmici,i onda dve nedelje ne mogu da ih oporavim.Ja sam tada umorne igrache stavljao na poseban rezhim treninga par dana,i odredio sam da im svi treninzi(shooting,tactics....) budu iskljucheni.Neshto su se brzhe oporavljali,a ocene su im sasvim malo pale.
 
koleza, pa to je zato sto ih nisi takticki namudrio k'o mene :D
 
Miroslav je napisao(la):
pressing je vrlo bitan, ponovo nagalasavam. tako konstantno smetas protivniku i sprecavas ga da gradi akcije, nema slobodu na sredini prilikom kreiranja napada. pressing samo u prijateljskim ne stavljam, ali malo je takvih utakmica (tj. prijateljskih)

Hmmm presing je mocna stvar koja isusuje igrace, kada bi svau tekmu igrao tako vrlo brzo bi ih sve prebacio kod lekara...
 
Miroslav je napisao(la):
pressing je vrlo bitan, ponovo nagalasavam. tako konstantno smetas protivniku i sprecavas ga da gradi akcije, nema slobodu na sredini prilikom kreiranja napada. pressing samo u prijateljskim ne stavljam, ali malo je takvih utakmica (tj. prijateljskih)

Hmmm presing je mocna stvar koja isusuje igrace, kada bi svaku tekmu igrao tako vrlo brzo bi ih sve prebacio kod lekara...
 
Ma ja sam imao problema sa umaranjem samo u Engleskoj diviziji 2 i nizim. Nije sreda-subota, vec ponedeljak-sreda-subota.
Igrash u sto takmichenja...
 
Pozdrav svima...Da li moze neko da mi pomogne da nadjem patch sa srpskom ligom iz 01/02 godine??? Hvala :D
 
Ovo je ipak thread resurrection lvl 10 :)
 
Oh WOW! :D Ovo je Necromancer lvl 99 :D

Thread star 10 godina... Ovo mora da je novi rekord :D
 
eto ja lepo kazem da cm krade, kakav simone bre trener, ako on ikada bude uspesan trener, ja cu sebi prste da odsecem :)
Hehe, ajde seckanje sad :) Nabasah slučajno na temu, pa usledi nastrašniji resurrection [emoji2]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima...Da li moze neko da mi pomogne da nadjem patch sa srpskom ligom iz 01/02 godine??? Hvala :D

Odakle ova tema iskoci :D Najjaci menadzer ikada, evo igrao sam bukvalno do pre 10ak dana.
Srpski patch nema za ovu igru, bar ga ja nisam apsolutno nigde nasao. Samo ove vece lige koje su radili za zadnjih par sezona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno