Šta je novo?

Hitno potreban odgovor - laptop grafika

Silverrider

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2003
Poruke
349
Poena
319
Da li je dovoljno 2.5 MB integrisane grafike na laptopu za reprodukciju dvix i dvd filmova. Konkretno: NeoMagic MagicMedia 256AV (NM2200) - AGP 2x VRAM 2.5MB.
 
Za reprodukciju divx-a ti je bitniji procesor, a nisi naveo koji je...
 
Soory, P3 na 500Mhz sa 128MB rama, u pitanju je IBM masina
 
Radice ti divx sigurno, e sada za mpeg2 DVDove nisam bas siguran, posto mpeg2 playback zavisi dosta od grafike ako se ne varam (integrisan mpeg2 dekoder).
 
Za dvix sam i ja mislio da ce raditi ali za dvd nisam bio siguran u svakom slucaju da proverim. Hvala ti, pozdrav.
 
Pa jel ima taj notebook dvd ili cd ugradjen?
 
Silverrider je napisao(la):
Za dvix sam i ja mislio da ce raditi ali za dvd nisam bio siguran u svakom slucaju da proverim. Hvala ti, pozdrav.

Pazi zahtevniji ti je DivX od DVD-a. Na kantama tipa Celeron 400 integrisano sve, radi DVD, ali je DiVX pravo mucenje...

Vazan je i VRAM za DivX, a najvise je pored brzog procesora (tvoj je na granici) bitan i kvalitet graficke kartice tj. njena sposobnost kvalitetne hardverske dekompresije video materijala. Nisam 100% siguran da ce ti na toj makini raditi glatko DivX video...Moze da se desi da "trza" kod brzih scena ili da kasni/zuri zvuk za slikom (desinhronizacija). Tako se bar meni desavalo na slicnim masinama. Stvar se moze popraviti koriscenjem 3ivx-a ili nekog drugog za nijansu manje zahtevnog codec-a, ali limiti hardvera su ti sa takvom masinom vrlo blizu...
 
IBM ThinkPad 600E na 366MHz i NeoMagic sa 2,5 MB divx radi bez problema, bez ikakvog kasnjenja ili seckanja (jedino rezolucija mora na 800X600 ali to nedegradira sliku).
 
smile je napisao(la):
IBM ThinkPad 600E na 366MHz i NeoMagic sa 2,5 MB divx radi bez problema, bez ikakvog kasnjenja ili seckanja (jedino rezolucija mora na 800X600 ali to nedegradira sliku).

Rezolucija desktopa? Zanima me posto par ortaka ima takve slabije lapotopove...
 
smile je napisao(la):
IBM ThinkPad 600E na 366MHz i NeoMagic sa 2,5 MB divx radi bez problema, bez ikakvog kasnjenja ili seckanja (jedino rezolucija mora na 800X600 ali to nedegradira sliku).
:p Pozdrav, imam istu masinu koja je isporucene sa DVD-ijem.
I pored promene video drajvera, rezolucije, broja boja, raznih opcija u XP-eu i pauer DVD-iu, ipak dolazi do "trzanja" kod dinamicnih scena. Da li postoji resenje?
Unapred hvala.
 
Veoma bitna stvar (bitnija od video memorije) je da li graficka ima overlay ili samo primary surface. U drugom slucaju, ukoliko pustanje divxa sece, moraces da oboris rezoluciju na 640x480...
 
Svetolik je napisao(la):
:p Pozdrav, imam istu masinu koja je isporucene sa DVD-ijem.
I pored promene video drajvera, rezolucije, broja boja, raznih opcija u XP-eu i pauer DVD-iu, ipak dolazi do "trzanja" kod dinamicnih scena. Da li postoji resenje?
Unapred hvala.

Meni DVD radi bez problema dok za gledanje dvix filmova moram da prebacim u 800x600. Probaj da reinstaliras ceo sistem pa na klot Win pusti neki DVD a posle ubacuj ostatak programa. Koliko imas rama?
 
Zahvaljujem na paznji, ovaj 600e sa 128 RAM-a, sem XP-a
s.pek1, ofisa i pauer DVD-ija, nema drugih programa.
Problemi nastaju prilikom gledanja DVD filmova, dok divx nisam ni probao.
Graficka karta je Neomagic sa 2.5 MB memorije, kojoj sam instalirao najnoviji drajver, sto je bio uslov za pokretanje filmova.
Najvise me zbunjuje cinjenica, da je za korektan kvalitet divx-a, dovoljna upravo ova konfiguracija, dok ja ne mogu da ljudski pokrenem ni DVD, koji je navodno manje zahtevniji.
Da li instalirati 98-cu ili promeniti pauer
DVD 6?
Na kraju da pohvalim tastauru.
 
Pozdrav svima,
uspeo sam da resim problem sa Thinkpad DVD videom:
Thikpad config: devicebay: second IDE device: disable
Video drajver: 5.12.01. 0000 Neomagic corporation
www.DriverGuideToolkit.com
 
Nazad
Vrh Dno