Šta je novo?

Thermaltake kucista

Stefan1

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2003
Poruke
1,782
Poena
649
U skorije vreme cu menjati konfiguraciju.Uzeo bi neko dobro kuciste sa jos boljim napajanjem
Izbir je bio pao na Chieftec ali kada sam video Thermaltake dobro sam se zamislio.

E sada vidim da ni ta thermaltake nisu bezkompromisna narocito uodnosu na cenu.

Na Benchu sam citao test XASER3 serije,koja bi bila idealna da nema 2 nedostakta(trazim dlaku u jajetu)
Prvo cena ako je idalje 200 eur onda je mnogo.
A drugo je bar po sajtu TTa buka.
On kaosto i znate ima 7 ventilatora sto je meni super taman mi sve hladi(imam problem sa hladjenjem) ali buka od 30db koju navodi proizvodjac je preko moje tolerancije.
1.pitanje,mogu li ti ventilatori da se zamene za tise(cca 21db)

E dolazimo i do druge varijante da uzmem neko druo TT kuciste sa ventilatroima i onim regulatorom na prednjoj strani.
Kao na primer XASER3 VM3000 koje je jeftinije ali ima 4 ventilatora (umesto 7),ali sa 21 db tako da su tihi sto meni treba
2.pitanje da li je i to dovoljno za dobro hladjenje

Sledeca varijanta je XASER3 LANFIRE ali ono je manje od ostalih ima samo 2 prostora za 5.25" komponente(ova ostala 3 prostora) i neznam da li je to mid tower ili mini tower).Isto je sa 4 ventilatora od 21 db
Mada meni vise od 2 i netreba jer na ovom kucistu koje imam(no name) imam samo "combo" i DVD RW.Ali otkud znam deluje mi malo jer nemam ni jedan visak.


Sta vi mislite kolika je cena ovih kucista,gde imaju da se nabave,odnosno za sada samo da ih vidim uzivo.
 
Po meni Xaser ne vredi te pare, meni je to obichna mamipara... Inache imam Chieftec BX02 b-b-b... Mozda su neka i lepa ali preskupi su da bi to opravdalo te cene... S druge strane , merak nema cenu pa ako si bash namerachio na njega odaberi bilo koji koji ti se svidja. Jedino imaj u vidu da dolaze bez napajanja (barem velika vecina) pa je to dodatni troshak...
Chini mi se da ih PCCentar reklamira?
 
Ja sam pre 2 dana kupio TT kuciste Xaser V V7000A WinGo Black Series, i posle nekih 2 sata prikljucivanja lepo izgleda. Ali mi se nesto ne svidjaju temperature (CPU). U proseku su vise za nekih 8 stepeni, sto je previse. :mad: E sada moguce je da sam ja gledao temperature u starom kucistu kada su spoljasnje temperature bile nize. :D
Kakva su vasa iskustva. Inace kuciste je zaista veliko i prostrano. :type:


POZ :wave:
 
Ja imam XASER III i kucishtem sam vishe nego odushevljen...Nije neki napredak (poshto sam pre njega imao XASER II)...Fantastichna izrada, lepo proluftirano, prostora koliko zelish, zavrshna obrada na zavidnom nivou, Hardcano - koga sam izvadio i stavio CoolerMaster Musketeer, fantastichan design (naravno, to je vec stvar ukusa)...Moja preporuka definitivno
 
kada sam kupovao poslednji komp birao sam izmedju xaserIII i chieftec bx kucista. kupio sam chieftec poshto mi je za ~$100 bio odlicna kupovina (xaser je kostao tada ~$230) i nisam zazalio: shto se ventilatora tice ubudzio sam mu za jos 6 $ dva ventilatora + tih je + prostran + po meni lepshe izgleda (monolitni dizajn naspram "kicherica" TT :)).
 
Kao shto rekoh, stvar ukusa...Btw, izrada TT-a je u odnosu na Chieftec babaroga...
 
ne meni se TT svidja strasno.
Nego mislim na onaj model xaser 3 sto je testiran na Benchu sa 7 ventilatora,kaze 30 db ali to je buka,moze li to da se nekako smanji,tj da se promene ventilatori za tise.

I koliko je sada xaser 3 kod nas
 
Isto oko 200 evra za alu model, i oko 170 za metalni. Gledaj ovako, ne moras ukljuciti sve fanove, isto tako najbolje ih je povezati na neki FAN kontroler, stavis sve na minimum i uzivas. Jedini problem je cena, ne bih davao tolike pare za kuciste, pa ne znam sta da je...
Uz Xaser III uvek ide napajanje, bar u PCC-u.
 
Ako vec dajesh 200e za kucishte , razmisli o CM Stacker kucishtu. Istina, uz njega ne dobijash 7 ventilatora i Hardcano, ali koshta oko 150e i prima do 4 (tihe) 12-tice (uostalom pogledaj na linku). Pored ove azdaje ne vidim zashto bi neko kupio TT Xasera osim zbog izgleda (fenseraj :) )
 
Pa to im je i ciljno trziste (fenseraj) :).
 
Iz TT-a samo sto ne poiskacu mocni rendzeri.
 
A da nije malo mnogo dati 170e za kuciste???? Dajte ljudi, te pare mogu bolje da se uloze....
 
cek bre a na pc berzi xaser 3 je oko 100 eur,nista mi nije jasno
 
Typhoon.X je napisao(la):
Ako vec dajesh 200e za kucishte , razmisli o CM Stacker kucishtu. Istina, uz njega ne dobijash 7 ventilatora i Hardcano, ali koshta oko 150e i prima do 4 (tihe) 12-tice (uostalom pogledaj na linku). Pored ove azdaje ne vidim zashto bi neko kupio TT Xasera osim zbog izgleda (fenseraj :) )

Stvarno izgleda dobro po mom ukusu.

Ja toliko para nebih dao za TT a ni za koje drugo mislim da nevrede toliko para a nekako su mi za malu decu-sarena na slikama su simpaticna ali uzivo :zgran: .
Uzeo bih CHIEFTEC do 100eura on po meni bolje izgleda i kupio UPS ili nesto drugo npr tastaturu i misa.
Ali to bih ja uzeo. Iako sam gore rekao jedno sada cu reci drugo ako ti se svidja uzmi. Tako i ja radim ako mi se nesto svidi pa makar to toliko nevredelo ili mi bilo nepotrebno ako imam pare uzimam i nikad se nekajem.
Pozdrav
 
cekajte ljudi ni ja ne bih dao 200 eur,al na pc berzi kazu oko 100-tke
 
Pa ti kupi tamo gde je 100 evra. Samo obrati paznju da su svi fanovi tu, kao i napajanje.
 
Interesuje me cime da brisem bocnu stranu, a da je nenaelektrisem. Da probam sa mokrom krpom. U pitanju je bocna strana od kucista ThermalTake. Poslednji i jedini put kada sam brisao sve je pucketalo od naelektrisanja, a ubrzo kasnije providan deo je privukao finu prasinu. :wall:
Cak mi se cini da kada predjem prstom preko pleksija da ga ogrebem. :wall: Da li je to moguce?


POZ :wave:
 
Gidra85 je napisao(la):
Interesuje me cime da brisem bocnu stranu, a da je nenaelektrisem. Da probam sa mokrom krpom. U pitanju je bocna strana od kucista ThermalTake. Poslednji i jedini put kada sam brisao sve je pucketalo od naelektrisanja, a ubrzo kasnije providan deo je privukao finu prasinu. :wall:
Cak mi se cini da kada predjem prstom preko pleksija da ga ogrebem. :wall: Da li je to moguce?


POZ :wave:

Nisam 100% siguran da plexiglas sme da se brise sa bilo kojom krpicom. Ja imam za TFT neku specijalnu krpicu koja tu plastiku brise na suvo i bez greske. Verovatno ti treba i za taj prozor nesto slicno...
 
Mokrom krpom nebi trebalo da se naelektrise. Koristi i ono sredstvo za prozore i nece prasina da se lepi. Od kada to koristim monitor brisem jednom u "100 godina".
 
I malo reklame. :D Kupio sam sredstvo "Pron*o" i sada sve sija!!! :D :banana:


POZ :wave:
 
Nazad
Vrh Dno