Šta je novo?

odjednom mi se ugasi makina

kowalski

Čuven
Učlanjen(a)
23.03.2004
Poruke
164
Poena
619
Evo o cemu se radi,juce sam nesto sljakao na kompu jedno 3-4 sta i odjednom mi se ugasi makina,pokusam da ga startujem ali nista,zamro izvadim kabel iz produznog,nabodem u drugi i radi,ugasim komp pa vratim ponovo u prvi i opet sljaka,da zaboravio sam da napomenem da kada se ugasio i pre nego sto sam iskljucio komp iz struje,nije hteo uopste jedno 3 puta da se startuje(upali).Ima li neko ideju sta je to moglo biti i da li mi predstoji neka gadna stvar.

P.S. sada sve sljaka k`o po loju,dakle bez ikakvih problema.
 
Da ti se nije mozda proc pregrejao pa ti je Bios iskljucio makinu?

Koja je konfa u pitanju?
 
Samo se istripovao...to sam ja viđao...ništa ozbiljno
 
Mozda se napajanje pregrejalo, pa ukljucilo zastitu. I meni se desavalo da ne mogu nikako da upalim masinu, pa onda iskljucim i ukljucim napojni kabl (sa nekim vremenom izmedju on/off) i sve bude ok.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
U dobro je,ja vec bio poceo da se preznojavam,u svakom slucaju hvala na odgovorima i savetima.
Over & Out
 
Kao sto ti KizaTheDeath rece,99% napajanje.Skoro sam iskusio slicnu stvar kada sam preopteretio Chief-a od 360W.
 
Pa to je redovna pojava kada nestane struje. Ima to veze mislim sa kondezatorima na ploci ili tako nesto. Znaci iskljucis iz zida sacekas 5-10 sekundi da se isprazne kondezatori pa ponovo ukljucis komp u struju. Kod nas se cesto desava da struja nestane pa je to normalna stvar zato sam kupio UPS i problema vise nema. Cudi me da to neznate pretpostavljam da vas EPS redovno snadbeva :-devil-: . Desavace ti se to i ubuduce ako dodje do nestanka. Nema to veze sa preopterecenjem napajanja.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
svašta... isčupaj kabl iz struje, vrati ga, i odmah klikni power button, upaliće se komp, naravno, kakvi crni kondenzatori... eventualno kad se preoptereti aktivira se termalni osigurač kome treba par sekundi da se vrati u normalu.... ;)
 
nidza je napisao(la):
svašta... isčupaj kabl iz struje, vrati ga, i odmah klikni power button, upaliće se komp, naravno, kakvi crni kondenzatori...
Kada si tako pametan objasni sta se desi jer ovim nisi nista rekao.
Zasto onda da iscupa iz struje kada za to nema potrebe pricas kontradiktorno.


Iscupa se kabal iz struje i kada se na ploci izgasi LED dioda vratis kabal i upalis. Ako kabal izvuces i odmah vratis neces moci da upalis komp takva su moja iskustva. LED Diodu spominjem jer u odnosu na nju znas da li u kompu ima ili nema struje.

Nisam elekricar pa mi objasni sta se desava. A kondezatori ne znam da li su crni ili beli :D
 
Poslednja izmena:
Nisi napisao koja je ploca u pitanju. Slican problem sam imao sa A7V8X-MX SE - problem resen posle updatea biosa sa 1003 na 1005.
Identican problem je pravila A7V8X-X - problem resen updateom biosa na 1011 (sada postoji i 12 ako se ne varam).

Sa ovom -X sam pokusavao sve redom komponente da menjam i na kraju zamenim bios i sve proradi. Kod ove druge sam odmah flashovao bios i sve radi :)

E, da, na ovim plocama se pored gasenja desava da nece da se ukljuci po nekoliko minuta, da se iskljuci odmah po dizanu OS-a ili se pre neki dan desilo da se masina u toku posledponeva/noci sama od sebe ukljucila. Dosli ljudi na posao, a ona radi :zbun:...svi optuze cistacicu, a ona na godisnjem :d
 
Nazad
Vrh Dno