Šta je novo?

Notebook ASUS A2 A2800S Diamond - vredi li?

vertig0

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2004
Poruke
83
Poena
309
Ozbiljno razmisljam o kupovini ovog notebooka i prilicno mi je hitno da saznam vise o njemu. Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovim modelom i da li sve funkcionise kako treba? Mogu i misljenja onih koji nisu imali prilike da ga vide i probaju, ali ne i postovi tipa "ovo ti je krs" ili "bolje uzmi ovaj..."
Znaci, sa stanovista ljudi koji se razumeju u notebookove, vredi li ovaj nesto?
Napomena: koristio bi se za obicne stvari, net, office, muzika, poneki film, malo obrada fotografije (ali nista extra) i sl.

Intel Pentium4 2.80GHz Mobile,
15" SXGA+TFT 1400x1050,
512MB (2*256) 333MHz DDR,
60GB HDD,
Combo DVD/CD-RW,
VGA ATI Mobility Radeon 9600 64MB,
56k Modem + 10/100,
3-1 card read.,
WLAN,
Speakers,
S-Video Out,
2xUSB 2.0,
FireWire,
Audio DJ Woofer,
S/PDIF,
Modem,
LAN,
Platnena torba,
garancija 2 godine

detaljnije specifikacije mogu da se vide i na asusovom sajtu:

http://www.asus.com/prog/spec.asp?langs=01&m=A2000s Series

hvala i pozz
 
Vredi manje nego sto kosta.

Uzmi neki model sa Centrinom (traje baterija .... i jos traje :d ) ili eventualno A2500D sa Bartonom 2800+ (i njemu duze traje baterija) i konkretno bolje radi od ovog A2500S.

P.S. Kad malo bolje porazmislim vecina P4, sto HP sto Toshiba radi bolje od tog ASUS-a, pa ako mozes prvo isprobaj kakav ti je osecaj sa mashinom i ako si zadovoljan uzmi, ali ja ti ipak preporucujem neki Centrino (bez obzira sto nisi trazio preporuku za drugi laptop :d ;) )
 
Poslednja izmena:
Prema konfi, imam utisak da covek hoce da se igra na laptopu, inace cemu Rade 9600?
 
Uzmi slobodno...

Ja takvu konfiguraciju, slicnu ustvari, imam vec 4 meseca i radi peeerfektno. Od igrica, video editing-a, filmova ( u sustini i svaki drugi to moze), muzike, internet itd. Ja sam moj kupio u Holandiji i tamo moram da priznam Asus je bas cenjen, imas garanciju 2 god, proveren kvalitet itd. HP koji je inace duze u tim vodama se i nije bas pokazao ( primer je da su kompletne serije povlacene zbog neispravnih memorija...). Ja sam prvo bio zainteresovan za Acer-a ali sam se dosta raspitivao iraspitivao tamo i to kod ljudi koji znaju posao i eto uzeo sam Asus, i to:

Intel Pentium M 3.06 Ghz, 533Mhz
Ati Radeon 9600 pro 64 Mb
Dvd-rw
40 Gb Hdd
512 Mb Ram-a, 266 Mhz
15' 1024x768 itd...

Ti u onome sto si napisao imas veci Hdd, bolji monitor i brzu memoriju.
E sad, ako ces ga koristiti i u putu dosta i ako ti je mnogo bitna i tezina samog lapa, mozes da uzmes i neki centrino kako neki od ljudi preporucuju.
Moj lap je 3,3kg i nije nesto tezak a i baterija drzi oko 2,5-3 sata zavisno od upotrebe. Asus ima inzvanredan software za rad sa baterijom tako da nemas frke, a posebno ti dodje gore navedena Ati kartica, jer sam ja sa mojim lapom odigrao i gomolu novih naslova: Farcry na skoro svim hi podesavanjima, Call Of Duty, NFSU, Splinter Cell-Pandora i sad Doom 3... Ti vidi, razmisli, pa napisi sta si odlucio. Od mene imas sve preporuke, iskreno. 'Ajd uzdravlje i pisi sta si odlucio.

Pozdrav :wave:
 
hvala mnogo Conradtt, bas mi je trebalo da cujem nekog ko je imao iskustva sa asusom...
nadam se samo da to sto je tvoj notebook kupljen u holandiji, a moj ce biti u beogradu, nista ne znaci... hehe...

mislim da cu uzeti tog asusa 99%
 
Nemas frke sine...

Nema na cemu. Ja iskreno mislim da je tvoj za nijansu i bolji zbog boljeg tft-a i brze memorije, a i hdd je veci. Sto se tice kupovine u Holandiji ili ovde, potpuno nebitno, samo nadji ozbiljnu firmu koja je duze vreme na trzistu. Kolko ce te inace izaci lap? Ja sam inace razmiljao da zamenim hdd za veci i brzi jer mi sa ovakvim procesorom ( 3,06 ) hdd od 4200 o/min i 2 mb kesa usporava rad. Pozdrav i ako imas nesto konkretno da me pitas ili napises bolje salji na mail [email protected]. 'Ajd zdravo! :wave:
 
Nazad
Vrh Dno