Šta je novo?

Zar je sve to sto AMD moze

sp@le

Slavan
Učlanjen(a)
11.08.2004
Poruke
240
Poena
319
Imam ove komponente:

Barton 2500 o\c 2.2ghz
Asus a7n8x gold deluxe
Microstar fx 5600 ultra o\c 330 650
A data 2x 512 mb DDR
tv win fast deluxe LEADTEK

Uz tv karticu sam dobio softver za grebovanje video materijala elem
na mestio sam na 720x576 divix 25fr/s kompresija 780 kb/s
I kad to pocne da zapinje to je strasno ako je ovo sve sto amd -ovi procesori mogu onda je ovo veliko ***** ili sam ja u zabludi pa mi treba recimo ne 1gb memorije nego 3gb a procesor od 5ghz.Ljudi sta treba ovde da se uradi hardver softver nesto trece pomagajte :smash: :smash: :smash: :smash:
 
U zabludi si.....
Ja imam Bartona 2500+, 2x256KingMax, NF7, GA9000pro(nista klokovano), PCTV i opusteno grebujem u toj rezoluciji. Ja koristim Software od PCTV, a ti probaj neki drugi mozda taj uz karticu nevalja.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Btw, krucijalna stvar kod grebovanja je sam HDD i defragmentacija istog!
 
Znaci samo hard da sredim i to je to ili da probam neki drugi softver[][] recimo koji?
 
Mozda jeste tako ali ja ga nikad ne defragmentujem i nikada mi ne secka. Danas su diskovi mislim dovoljno brzi.
/
Probaj VirtualDub
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
soni hvala za savet jednostavno sam skino VirtualDub-1.5.10 i on leti i sa ekstremnim
setovanjima slika sada lici na nesto jos jednom hvala
 
Delimir je to, par reci i ko da si knjigu procitao! :d
 
Meni je ovo interesantno kao pojava. Kako je uopšte došlo do toga da i kod najsitnijeg problema na compu, a može da bude 1000 razloga, odmah se kaže: AMD ne valja.
A da krenemo od toga da 90% korisnika računara ne zna uopšte da namesti sve kako treba i da to održava.
Ja sam 100 puta video da Intel mašinama da je ljudima sve pobrljavljeno, ali sam znao da je to zbog njihovog neznanja. Ali ipak, niko nikada ne napiše: Ne radi mi ništa kako treba, ovaj Intel ne valja.
 
Poslednja izmena:
Doduše potpis mu je malo u koliziji sa izjavom. :d
 
notax je napisao(la):
Meni je ovo interesantno kao pojava. Kako je uopšte došlo do toga da i kod najsitnijeg problema na compu, a može da bude 1000 razloga, odmah se kaže: AMD ne valja.
A da krenemo od toga da 90% korisnika računara ne zna uopšte da namesti sve kako treba i da to održava.
Ja sam 100 puta video da Intel mašinama da je ljudima sve pobrljavljeno, ali sam znao da je to zbog njihovog neznanja. Ali ipak, niko nikada ne napiše: Ne radi mi ništa kako treba, ovaj Intel ne valja.
Svaka cast i ja sam to primijetio...jednostavno ljudi koji su protiv AMD-a su protiv AMD-a. Sad nekom da ne radi kabal za napajanje oni ce da kazu: To ti je AMD sranje...
 
@ ivo.r

Delimir se zeza, tako da ni ne obraćamo pažnju na njegove izjave. :D
Ono što sam napisao se odnosilo na sp@le-ta i mnogo, mnogo drugih, koji to zaista i misle. Je li to rezultat agresivne Intelove reklamne kampanje koja traje jako dugo? Intel Inside i, samo je jedan original, itd. Po tome ljudi dodju do zaključka da oni drugi "ne rade tako dobro" ili da su "nekompatibilni" i još mnogo interesantnih izraza kojih se sada ne mogu setiti.

PoZ
 
Poslednja izmena:
Pa posto odaberes dobru plocu (najbolji komad od najboljeg proizvodjaca), pa izaberes jedan od desetak biosa, pa kupis kulercic od 50-tak €, pa kupis najbolju memoriju, kuciste (lepo provetreno sa desetak ventilatora), pa kupis najbolje napajanje, i overklokujes malo (ili retki malo vise) doticni AMD, a on kao radi "boli glava" :p , i bolji je od celera na difoltu.
Ma super je, zato je jeftin ;) .
 
Poslednja izmena:
notax je napisao(la):
Ja sam 100 puta video da Intel mašinama da je ljudima sve pobrljavljeno, ali sam znao da je to zbog njihovog neznanja. Ali ipak, niko nikada ne napiše: Ne radi mi ništa kako treba, ovaj Intel ne valja.
Ko zna sta si ti to video, to se na Intelu ne desava. :D

Crnogorac081 je napisao(la):
Svaka cast i ja sam to primijetio...jednostavno ljudi koji su protiv AMD-a su protiv AMD-a. Sad nekom da ne radi kabal za napajanje oni ce da kazu: To ti je AMD sranje...
Pa 'fala bogu! Eto, ortaku kad je prso hard, ja sam mu odma' rekao "to ti je zbog AMD-a". I kad mu se raspao IDE kabl do CDRW-a, ja sam mu odmah nagovestio gde je problem. Grafickoj mu se iskljucio AGP, ja kazem u kom grmu lezi zec. :d
To kod Intela nema. :D

I, ako do sad niste shvatili, Intel konza :d
 
nemojte se nervirati. ljudi koji nesto znaju su manjina koja se meri jednicifrenim procentima. ostali najvise vole da citiraju svoje komsije i salju dalje savete `strucnjaka`...

evo kako je poceo sunovrat jedne diskusije sa dizajn zone. najstrasnije je sto je doticni post pisao covek koji je moderator.

`cinjenica je da laptopovi generalno rade bolje od desktop racunara. Pogotovo ako je neki izvikani brand name kao npr. Dell ili Compaq. Na primer, 1.6 GHz masina radi kao kucna 2.4 GHz (lupio sam). To je zato sto se desktop masine sastavljaju s koca i konopca, a i jos nesto - isti procesor na laptopu i na desktopu nije isti, vec na laptopu radi nesto brze (nije mi to bas jasno, ali tako su mi rekli ljudi koji se razumeju).

Primera radi, kod kuce imam AMD Athlon 2000+ sa 256 MB RAM-a i 40GB hard diskom. Laptop koji sam kupio je Pentium IV 1.6 GHz 256 MB i 30GB i mnogo kvalitetnije i brze radi. Nema onih "neobjasnjivih" lagova koje imaju desktop masine, a koji poticu iz nekompatibilnosti nekog hardvera. Makar otvorio i 5-6 zahtevnih programa (Flash, Photoshop...), prebacivanje iz taska u task je vrlo glatko i efikasno. `


pokusao sam da objasnim medjutim tirani zakljucase temu posto sto sam im ismejao kolegu...
 
notax je napisao(la):
@ ivo.r

Delimir se zeza, tako da ni ne obraćamo pažnju na njegove izjave. :D

Ma znam. :)
 
Nazad
Vrh Dno