Šta je novo?

Problem sa Igranjem

soni

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2003
Poruke
425
Poena
619
Ne znam do cega je problem pa sam ovde postavio.......
Svaka igra posle odredjenog vremena se ugasi i nedbija se nikakva poruka o gresci (winXP_SP1) iako je to u njemu ukljuceno. Da napomenem da je masina 1800+, 256mb, GA AMD761, HIS9200 64mb 128bit,...... Ni Ati nista ne prijavljuje. Znaci kao da sam npr pritisnuo Alt+F4. Igre su PES3-koji je i ranije izbacivao, GTA VC, Spiderman 2, HitMan 2..... Problem sam resio ponovnim instaliranjem na cisto WinXP-a ali posle par dana pocelo je ponovo da se desava prvo PES3 a posle i ostale Igre-koje mogu duze da se igraju pre gasenja. Sve sam pokusavao menjao drivere za graficku, postavio ventilator na graficku(ladan kao led), otvorio kuciste-procesor se takodje ne greje<50. Testirao sam memoriju-MEMTEST, koristio i PRIME95 par sati nikakve greske. Mozda sam jos nesto pokusavao al se ne secam. Izludeo sam. Kompjuter je bratov klinci igraju igre po ceo dan. Igraju tri dana negase sve radi bez greske nista u medjuvremenu nije instalirano i onda pocne sr..e. Dajte neko resenje.

PS Mozda je virus ali cisto sumnjam nisu prikljuceni na INTERNET a instalirao sam im samo WIN i Igre. Oni su samo korisnici ne mogu nista da brisu i podesavaju pa ....
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Da li se to nekada desilo nakon ne više od jednog dana od paljenja/restarta računara?
 
Poslednja izmena:
Igraju tri dana negase sve radi bez greske nista u medjuvremenu nije instalirano i onda pocne sr..e. Dajte neko resenje.

Da li se to uvek dešava nakon dužeg vremenskog perioda(ta tri dana), ili se nekad desi odmah posle paljenja/restartovanja računara?
 
Poslednja izmena:
Stavi novi display driver za Ati i mozda ce ti on resiti problem. Tako je bar bilo kod GF kartica.
 
Za LiquidPlasma: instalirao sam i najnovije a probao i starije-isto.

Za MarkoS: Nisi me razume, problem mu se javljao i ranije pa sam posegao za instalacijom Win-a na cisto. Sve je dobro radilo par dana 3-4 nakon instalacije, ali nakon ta 3-4 dana problem se opet javio - igre se gase pojavi se desktop a nikakvu gresku ne prijavljuje. Nisam mislio igraju tri dana pa se javi problem nego tri dana nakon instalacije Win-a opet se poceo javljati stari problem a u medjuvremenu nista instalirano. Nadam se da smo se razumeli.
Pozdarav
Pozdrav
 
Onda ti nesto uslo u komp. Instaliraj KAV pa vidi...
 
krastavac, pretpostavljam da imas locikavo napajanje jer imas ne bash mnogo hvaljenu plocu, AMDa, najslabiju 9xxx grafiku, pa sve to puta napajanje moze da pravi ove gluposti. Mogu ljudi da svashta prichaju, ali po meni je AMD ipak alternativa... :D

a virus mogu da budem siguran da nije jer ti se ovo i pre deshavalo, tako da ti je moja preporuka da proverish(zamenish) hardver... ;)
 
Pusti prime95 preko noći, pa ako prođe pusti i 3dmark 2001 da radi celu noć.
 
Virus nije sigurno jedino ako instalacini CD WinXP ne sadrzi isti u sebi. Naravno sala.
Jes da 9200 nije najbrza ali daleko od toga da je krs. 1800+ uopste nije los procesor naravno kada je ispravan. Stavicu bolje napajanje i ja sam u ovo sumnjao ali se nedesi nikad da nesto drugo prekine sa radom osim igrara.
Za MarkoS: Prime95 nije bas radio celu noc ali je radio jedno 5 sati i nije prijavio nikakvu gresku, 3DMark nisam pokretao nista mi ne znaci jer igre izbacuju a verovatno ce i on, ali probacu. MemTest je odradio testove 29 puta za redom i nije nista prijavio.
Pozdrav, naravno problem nije jos resen.
 
Ako prime radi tih 5 sati, ako je problem najverovatnije u hardware-u (memorija ili grafička). Pusti 3dmark pa ćemo videti dalje.
 
Poslednja izmena:
Možda nema veze,ali imam utisak da je nešto sa Direct X-om i zvučnom kartom.
Koju zvučnu koristiš,kakav ti je zvuk i koji Direct X ???
 
DX9b, muzicka integrisana-AC97. Muzicku sam podesavao na razne nacine ali nista ne pomaze na kraju sam je iskljucio(iz BIOSA) ali opet isto (ovo sam zaboravio da napomenem). Koliko sam upoznat MEMTEST je relativno pouzdan za testiranje memorije tako da mislim da je memorija ispravna, a provereno je kompatibilna sa plocom jer je radila bez problema pola godine.
 
Nisi rekao koje napajanje imash. Probaj da promenish napajanje (nesto jace). Ili mozda u nekoj igrici problem - u jednoj lokalnoj igraonici puca War3 na svim masinama i mastermindovi odavde ne znaju u cemu je problem. Meni se na primer desilo da je na jednom disku sa nekoliko stotina shahovskih igrica bude puno virusa pa zato probaj da skenirash diskove sa igricama na nekoj drugoj mashini
poz i sretan rad
 
Probaj da formatiras disk, pa onda instaliraj sledecim redosledom:

1.Windows XP
2.Service Pack 1
3.DirectX 9.0c
4.Drivere za maticnu
5.Drivere za graficku
6.Ostale drivere (zvuk, mreza)

Tek nakon toga instaliraj antivirus, pa onda igre. Ako ti sve prodje antivirus izbrisi.

Ako nista ovo ne pomogne - PRAVAC NA GARANCIJU (ako nije u garanciji idi metodom eliminacije: uzmes od druga komp pa promenis procesor, pa memoriju, pa NAPAJANJE...)
 
uNesc0 je napisao(la):
Probaj da formatiras disk, pa onda instaliraj sledecim redosledom:

1.Windows XP
2.Service Pack 1
3.DirectX 9.0c
4.Drivere za maticnu
5.Drivere za graficku
6.Ostale drivere (zvuk, mreza)

Tek nakon toga instaliraj antivirus, pa onda igre. Ako ti sve prodje antivirus izbrisi.

Ako nista ovo ne pomogne - PRAVAC NA GARANCIJU (ako nije u garanciji idi metodom eliminacije: uzmes od druga komp pa promenis procesor, pa memoriju, pa NAPAJANJE...)

Rekao sam da sam na kraju reinstalirao WIN upravo tako i da je to resilo problem na 5 dana pa se ponovo javio. CD-ovi Win i Igre ne sadrze viruse provereno.
Napajanje je 300W Kinesko. Sada cu probati drugo napajanje i memoriju pa cu da vidim.
3DMark nekada prodje prvi test uglavnom izbaci pre kraja istog.

Pozdrav
 
Imao sam slican problem sa svojim kompom - radeon 9700 (ne pro), posle nekoliko sati rendera u 3ds maxu se slogira, a kada sam dugo igrao neku jacu igricu (Colin 4 npr.) jednostavno izleti na desktop. Resilo se sve podizanjem voltaze agp slota iz biosa (sa 1.6 na 1.7 v ako se ne varam).
 
hardverski kvar gotovo sigurno, meni miriše na prepržen procesor, memoriju, ili grafičku, bez obzira šta testovi kažu, igrice su ipak najbolji test za ove dve stvarčice... odnosno slabo napajanje, ali verovatnije je da bi mrznuo komp da je ovo poslednje u pitaju, ali ne bih odustao i od ove varijante...

dizanje voltaže može da pomogne, ja bih probao sa time... ili izvadi pa vrati RAM, moj drugar ima problem sličan, ali izleću protection faulti uz sve to, sve se reši ako malo mrdne momorijicu... sve u svemu, zaključeno je da je memorija pretanka za slot (!?!) i zameniće je drugom... :D
 
Mozda i jeste hardverski. Graficka proverena kod mene radi, memoriju menjao nije do nje, probao napajanje nije ni do njega eventualno da nije procesor ili ploca.
Ovih dana cu ponovo instalirati XP ali kada nabavim SP2 pa cu da vidim, a ako opet bude problema nabavicu procesor. Pozdrav
 
Da ti skratim posao oko ploche, pogledaj da li su joj "nabubrili" kondezatori oko procesora. To je siguran znak da kad se polocha optereti da dolazi do ovih anomalija.
Ovo mozesh reshiti zamenom kondezatora(kod nekog bolje elkektrichara) ili kupovinom ploche. ;)
 
Skoro sam resio problem, kazem skoro jer PES3 opet izleti na desktop (ne bas odmah moze da se odigra 1 a mozda i 2 utakmice) ali ostale igre ne. Brat je dao prijatelju igru Spiderman 2 da instalira i ovaj mu se pozali da izlece na desktop pa reko ajd da je uninstaliram mozda je i do nje kad vidi cuda masina poce da radi normalno vrti 3DMark2001 10 puta za redom nijednom ne izleti. Ne kontam nista ali vise problema nema.
Pozdrav svima.
 
Nazad
Vrh Dno