Šta je novo?

kupovina laptopa u HR i USA

Silverrider

Čuven
Učlanjen(a)
30.09.2003
Poruke
349
Poena
619
Kakva je procedura kupovine polovnog laptopa, nista extra, neka trojka na 800-900, 128 rama, 10GB hdd, 14" ekran itd. Nasi ljudi su precenili laptopove, mada i sve drugo, i ovakvu masinu prodaju za 500-600 eura sto je van pameti. Za te iste pare u HR oglasima mogu se naci iste takve masine po realnijoj ceni od 350-450 eura, a o Americi i da ne govorimo. E sada za USA nisam bas najsigurniji da li ce u skorije vreme drugar dolaziti za BG ali za HR imam coveka sa njihovim papirima koji ide jednom nedeljno za BG tako da mi ta kombinacija vise odgovara. Zanima me procedura na granici da li mora da se plati carina ili ne i da li postoji mogucnost da cu imati ovde problema ako posedujem papire da je masina kupljena u HR?
 
Na laptopove se nažalost plaća carina kod nas. Meni je burazer sad doneo iz USA HP P4 cel2.8 256 DDR 15,1" 60 GB, platio ga je tamo na rasprodaji tj. nekom popustu 700$ nov :D i to nije refurbished tj. prepakovan. I ovde su ga cimali da plati carinu.
 
Pa koliku je carinu platio? Ja cu najverovatnije uraditi nesto slicno kad se budem vracao u januaru...
 
Nazad
Vrh Dno