Šta je novo?

Enermax ili Chieftec

TazDeVil

Čuven
Učlanjen(a)
19.03.2002
Poruke
675
Poena
619
Pre par dana zbog "kvalitetnog" napajanja mi je pregorela ploca (ASUS A7N8X DLX).
E sad treba da kupim novo napajanje, pa je pitanje, da li da uzmem samo napajanje:
Enermax EG365AX-VE(G)FM 350W

ili komplet kuciste:
Chieftec DA-01B-D 6x5,25" 2x3.5" 360W PSU, big tower

Koje napajanje je bolje ???
 
Enermax je bolji sigurno ali i skuplji pa ti odluci da li ti se isplati. Ja cu uzeti enermaxa.
 
Nisam probao enermaxa, ali cenim da je bolji po prici ljudi koji postuju na ovom forumu (i koji su valjda upuceni).

Chiefa kojeg pominjes imam (celu kuciste, samo je scorpio, a ne dragon) tako da mogu da kazem da radi ko zmaj, nisam imao ni jednu havariju od kako sam ga nabavio pre godinu i po (za razliku of kung fua pre njega koji mi je bengnuo dva harda). Trenutno gura a7n8x dl, bartona 2500+, GF4 TI 4800, dva harda, cd-rom i cd rezac bez teskoca.
 
Najbolja kombinacija bi bila Enermax napajanje + Chieftec limarija. Medjutim ako neces da sharash bices sasvim zadovoljan i sa komplet Chieftec-om. Ili da uzmes samo Enermaxa i neku obicnu limariju sto izadje najjeftinije.
 
bx ili cx i ener... rulez |]
i jedno i drugo vredi para, ako nadjes po normalnoj ceni enera (<60), a limarija bude po malim oglasima, na konju si...
ima brat chief napajanje u bx kucistu, ali je ipak ener bolji...
 
imao je list nekada chieftec-ove (BX) limarije, bez napajanja... bile su oko 55€ chini mi se
 
Limariju imam.
Evo par slika

Ener je 60 jura + 20% poreza na ko zna sta...
Chief je 85 jura (komplet kuciste). A ne znam da li cu morati da placam porez na kuciste, jer ako ne onda je cena skoro ista, pa mozda promenim i limariju, ako je napajanje u tom kucistu isto tako dobar kao enermax.
Evo sta treba da hrani:

AMD Barton 2500+@3200+
ASUS A7N8X-E Deluxe
2X256 DDR333 NCP
ASUS CDRW
Seagate Baracuda VII 7200 rpm 80gb
Fujitsu 7200 rpm 20 gb
+ jos jedan HDD na 7200 ako neko dodje da uzme neke "podatke"
Graficka je ASUS GF4 MX460 (mada ni ne znam koliko to vuce struju)
+ neonka i 6 kom 8X8 dodatnih ventilatora u kucistu.
 
Poslednja izmena:
ako dobijes celo kuciste za 80 eu, onda ga uzmi definitivno...
 
Slazem se, ako imas big chiefa, tuto completo za 85 kinti, uzimaj (ja ovo moje svojevremeno platio 128). Posle na kraju uvek mozes da prodas napajanje i uzmes enera ako ti se chiefovo ne svidja.

PS ja u prethodnom postu zaboravih da pomenem 3x8 cm fanove.
 
Poslednja izmena:
Posmatraj to ovako:

Chieftec PSU (360W) :
+5V.....35A
+3.3V.....28A
+12V.....17A

Enermax PSU (365W) :
+5V.....32A
+3.3V.....32A
+12V.....26A
 
silverglider je napisao(la):
Posmatraj to ovako:

Koliko se sećam par usera se žalilo na Enera, možda i to treba posmatrati.
 
Useri se zale na sve i svasta.
Ener 365W je odlicno napajanje, prilicno kosta ali toliko i vredi.
 
silverglider je napisao(la):
Posmatraj to ovako:

Chieftec PSU (360W) :
+5V.....35A
+3.3V.....28A
+12V.....17A

Enermax PSU (365W) :
+5V.....32A
+3.3V.....32A
+12V.....26A

Da li je ova razlika kod 12V mnogo bitna?
Kolika je vrednost za +12V kod "kineza", priblizno naravno?
 
Sime je napisao(la):
Da li je ova razlika kod 12V mnogo bitna?
Kolika je vrednost za +12V kod "kineza", priblizno naravno?


hm....da....

Enermax definitivno
 
OK, sad sam zbunjen.
Nigde nisam nasao Enermaxova kucista, a da kupujem Chieftec-a i jos Enermaxovo napajanje mi je malo skupo (i glupo).

Sta mi onda preporucujete da uzmem? Vec imam big tower kuciste koje je skroz otvoreno (samim tim i prasnjavo) zbog hladjenja. Mislio sam da uzmem Chiefteca iz BX serije pa da resim i hladjenje i napajanje. Predlozite mi neko kuciste sa dobrim hladjenjem (nebih bas mnogo sam da budzim - nisam iskusan, a nemam para za greske) u koje mogu da stavim Enermaxa a da zajedno sa njim ne kosta preko 100e (Chieftec kosta 90).
 
Ako ti je limit 100e, ili neki Chieftec kompletan (Gvozdje+napajanje) ili Enermax napajanje + Kung-Foo kucishte. nemash drugog izbora za te pare...
 
Sime je napisao(la):
Da li je ova razlika kod 12V mnogo bitna?
Kolika je vrednost za +12V kod "kineza", priblizno naravno?

Razlika ti kaze da je regulacija napona na razlicitim granama. Efektivno oba napajanja su vrlo slicna (ista ?) po upotrebljivosti.

Ako imas mogucnosti (para) uzimaj Enermax obavezno.
 
Ako zelis da prodjes sa<=100eu, moras komplet chiefa + 4 ventilatora i miran si...
 
A sta mislite o ThermalTake napajanjima? Jeste da su skupa, ali da li nesto vrede? :D


POZ :wave:
 
TT je rebrandovani Chief.
Znaci Enermax rula! To je sve sto mogu da kazem!
Tih, hladan, daje odlicne napone (do sada jedino koje mi daje tacno 5V i nesto malo vise na 5VSB vodu (kljucni napon za procesorski O/C))
Jedina, mala zamerka ide na "tesnije" molexe (ali zato su "oplemenjeni" zlatom!
 
Gidra85 je napisao(la):
A sta mislite o ThermalTake napajanjima? Jeste da su skupa, ali da li nesto vrede? :D


POZ :wave:
TT napajanje = Siertec napajanje, a Siertec napajanje = Chieftec napajanje
 
Nedjo je napisao(la):
(do sada jedino koje mi daje tacno 5V i nesto malo vise na 5VSB vodu (kljucni napon za procesorski O/C))
Ček ček, +5VSB je ključni napon za CPU overklok? StandBy napon? :) Onaj što daje struju reda 1A? :D
 
Nazad
Vrh Dno