»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 177

Tema: ::Wireless internet:: (kako sam se ja umrezio,pozeljno za pocetnike)

Newcomers Avatar korisnika CRV3N1
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        5
        Hmm , pa nije bas tako jednostavno, ustvari zavisi sta tacno zelis da radis, ja sam to radio sa Avaya Voip ruterima, jednostavno napravis kalasicnui mresu P2P izmedju dve tacke i sa jedne i sa druge strane stavis neki pretvarac da kazemo digitalnog signala u telefonski .. mislim moras malo biti tacniji sa pitanjem.. mozda nesto i smislimo

Member Avatar korisnika srkiller
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        912
      3. Moja mašina
        • CPU: Q9550 @4GHz
        • MoBo: DFI DK-T2RS PLUS
        • RAM: 8GB DDR2
        • VGA: gtx660
        • MON: /
        • HDD: 3TB sve skupa
        • OPT: Pioneer SATA DVD-RW
        • SND: integrated
        • INET: DSL
      4. Imam "kantenu" koja na 200m razdaljine sa provajderovim AP-om (Madnet) ima 76% signal (Phenet kartica-Relatek chip). Najvise me interesuje stalan i nizak ping u igrama.

Da li bi zamenom kantene sa nekom fabrickom 12-24Dbi dobio bolji signal (>90%)
        i koliko bi mi se poboljsao ping u MP igrama? Koja antena bi vrsila posao na toj
        razdaljini (pare nisu problem, uzeo bih i grid24 ako ce pomoci).

Kratko i jasno

Member Avatar korisnika Boqy
        Na forumu od
        Dec 2003
        Poruka
        270
      6. Moja mašina
        • CPU: R5 2600@4GHz + LC-CC-120-RGB
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk MAX
        • RAM: 2x8GB Patriot Viper 4 3200
        • VGA: RX580 Sapphire Nitro+ 8GB
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: HyperX 3K 120GB, Intel 545s 256GB, WD 640AAKS, WD10EZEX
        • OPT: LG
        • Case: Antec P182 - Corsair HX650W
        • SND: Realtek :)
        • LAP: HP 6470b
        • TV: LG 50UK6500
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Roccat Kone
      7. Ping ne zavisi samo od tvoje opreme, nego od mnogo faktora. Uglavnom da bi ti izvukao maksimum, treba ti sto kvalitetnija usmerena antena. Za tu razdaljinu bi bila dobra i neka YAGI od 15db. Ako imas gde da stavis grid, najbolje je njega da uzmes, a jacina da bude negde 15-17db.

Member Avatar korisnika Crni
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.002
        Moze da bude korisno za vlasnike wi-fi kartica koji zele da imaju pregled kakav im je signal:
        http://www.softpedia.com/get/Multime...Fi-SiStr.shtml

Member Avatar korisnika Lappy
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.296
        Simpaticno je
        A i radi lepo.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        10
        jedno pitanjce!

Proverio sam na krovu zgrade sa PDA uredjajem koji ima wifi koje sve mreze tj AP-eve hvatam! Nasao je nekoliko provajdera: maksnet na 3 tacke (od kojih je jedna na 260m od moje zgrade,proverio sam u plan plus), Verat na 2, Artcom na takodje 2, tehnicom na jednom i to bi bilo to! Stim sto ne znam koje su jacine signala.. Moje pitanje glasi: Koji od ovih operatera su najpouzdaniji? Sta da izaberem? Sta mi treba od opreme? Vidim da je Grid 24db odlichna(trenutna cena u netiksu: 61eura),ali pitanje se postavlja da li meni ona uopste treba??? Da li da pokusam sa "manufakturnom proizvodnjom"? Treba mi PCI kartica,koja? Neko mi rece da mi treba jos neki uredjaj koji bi nakachio na zid u sobi, da ili ne? Sta ako hocu da se setkam sa laptopom po kuci i da imam net gde ocu??? uf mnogo pitanja...
        Lokacija: Zvezdara - izmedju bulevara i dimitrija tucovica iliti ulica Vojvode Bogdana!!!
        Pomoz'te Veliki Magovi!!!

Member Avatar korisnika simoleon
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        95
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium 2160, Cooler Master Xyper TX2
        • MoBo: DFI Dark P965-S
        • RAM: 2 x 2Gb Kingston HyperX PC2 6400
        • VGA: ASUS HD 7790-DC2OC-1GD5
        • MON: Samsung SyncMaster 223BW
        • HDD: 2 x Samsung Spinpoint F1 750GB HD753LJ SATA2 32MB, 1TB Samsung HD103SJ SATA2 32MB F3
        • OPT: Samsung SH-S223C SATA
        • Case: Cooler Master Centurion 534 + LC Power 6650 GP3 650W
        • SND: Creative SB Audigy 2 ZS
        • LAP: Lenovo G560
        • TV: Samsung UE32EH4003W
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Logitch Internet Navigator SE + Razer Lachesis + MaksNet
      13. Moja preporuka oko provajdera je da se odlucis izmedju Verata i MaksNeta, Verat je provajder MaksNetu. Iz mog signature-a vidis za koga sam se ja odlucio. Raspitaj se za jos misljenja oko ovog izbora a i pogledaj po njihoivm sajtovima ko sta nudi pa sam odluci. Sto se tice opreme tu nemoj da seces na budzetu jer ti je to najvaznije za kvalitetan prijem signala. Preporuka za antenu je svakako taj Grid 24dbi. Ako antena nema dobar prijem signala dzaba ti kvalitetna kartica ili AP. Druga stavka je kartica ili AP (access point). Ja sam prvo koristio karticu (najjeftiniju zbog budzeta) a kasnije sam presao na AP jer sam imao problema sa pingom kod online igranja. Kartica je bila Pheenet PCI 802.11b sa Realtek chip-om. Dok nisam kupio AP imao sa Pheenet PCI 802.11g sa Atheros Chip-om od 100 mW koja je odlicno radila ali mi je bila skupa. Koliko sam ja citao svi hvale uredjaje koji imaju Atheros chip. Sto se tice AP-a ja imam OvisLink WL-1120AP koji mi sasvim korektno radi. Tu imas jos Linksys WRT54G koji je dosta hvaljen ali ja kada sam kupovao samo sam nasao doticni sa rev 2.0 sa kojim nisam uspeo da se povezem na AP provajdera, moglo bi sa rev 2.2, Pheenet WAP-354G imaju ga kod nas na mrezi i kazu da je odlican. Ako bi isao na varijantu sa karticom onda ti treba jos samo kabl cfd200 da spojis nju i antenu. Kabl ne sme biti duzi od 7m, neko kaze 10m, jer se mnogo gubi kvalitet signala. Za varijantu sa AP-om ti treba isto taj kabl da spojis antenu i AP, mrezni kabl max 100m da spojis AP i komp preko mrezne karte, ako nemas integrisanu na ploci onda moras i to da kupis.

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        203
        Pozdrav svima!
        Evo ja sam se odlučio da najverovatnije uvedem wireless jer ne mogu više da se patim sa 56k a ADSL i kablovski ko zna kad ću moći.
        Da pređem na stvar, živim na košutnjaku (filmski grad) i vidim vodotoranj sa prozora koji mi uopšte nije daleko a na njemu tehnicom ima AP.... ne znam koji još provajderi pokrivaju moj kraj sem njega. Pa sam hteo da pitam koji još provajderi za to postoje pa da proverim da li mogu kod nekog od njih još.... i naravno važno mi je da mogu P2P programe da koristim da bi skidao muziku itd. a tehnicom izgleda da ne može P2P , da li je to istina? I naravno hteo bi da igram World Of Warcraft preko neta ili još neke igre.....

Takođe me zanima šta od opreme da kupim i koliko je to para otprilike?Ako neko može da mi objasni malo jer npr ne mogu baš da pohvatam simoleonov post iznad mog gde sve skoro piše

hvala puno!

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        95
      16. Moja mašina
        • HDD: 2 x Samsung Spinpoint F1 750GB HD753LJ SATA2 32MB, 1TB Samsung HD103SJ SATA2 32MB F3
      17. @dAmN
        Najvaznije je da ne stedis pare na opremi da ne bi kasnije imao glavobolje! Sto bolja oprema bolji prijem, bolji ping! Moja preporuka za opremu:
        1. Antena Grid 24 dBi (61+pdv)
        2. AP (access point) Compex NetPassage WPE54G 22dBm (98+pdv)
        3. CFD200 kabl 1m ili 3m (da spojis antenu i AP) (oko 10)
        4. UTP kabl xxx m (da spojis AP i komp) (5)
        5. Ako nemas mreznu integrisanu na ploci onda moras i nju da uzmes (5-10)

Bitno ti je da stavis AP sto blize anteni da bi ti CFD kabl bio sto kraci, kraci kabl manji gubitak signala. UTP kabl moze da ide do 100m, znaci od AP do kompa.
        Za opremu se mozes raspitati ovde

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        10
        ako imam grid,jel moram da lepim kablove/konektore tj da stitim od vode??
        btw ja uzimam bas ovo sto je simoleon napisao plus jedan ruter za vise kompova..zapravo ko god sa nekim osnovnim potrebama ode u netiks po savet oni mu preporuce grid/compex varijantu..
        a da jos jedno pit..kad stavim ruter da li ce mi se onih 11mbit/s razloziti na br kompova ili svako ima po 11 a sam protok se deli (to ako smo svi povezani u istom trenutku)???!!

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        95
      20. Moja mašina
      21. @smuchka
        Pozeljno je da to oblepis jer ako voda udje unutar konektora mozes da imas probleme. Meni je godinu dana bilo sve ok bez lepljenja mada sam sada stavio traku za svaki slucaj, nece da skodi moze samo da pomogne. Nisam koristio ruter ali mislim da mozes svakom racunaru da odredis zeljeni protok.

Member Avatar korisnika Bad MF
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.066
        Jel iko do sada koristio te compex AP-ove, kako se ponasaju, stabilnost itd... Ima li sta bolje za te pare kod nas da se nadje?

Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        95
      24. Moja mašina
      25. Ja nisam koristio konkretno taj AP ali koristim Compex karticu sa Atheros chipom VLM54AG(miniPCI) ali na 5GHz. Bas sam danas uzeo neki komp da mi bude ruter jer uredjaji na 5GHZ imaju slabu podrsku za Windows pa sada radi pod MicroTikom. Inace sve kartice i AP-e sa Atheros chipom koje sam isprobao su odlicno radili tako da mislim da nema razloga da taj pravi probleme. Sada vidim da ima ta kartica i za 2,4GHz(55+pdv) ali dok kupis adapter i kablic(1+2=20) dodje ti skoro kao i AP. Ja bih se uvek pre odlucio za varijantu sa AP-om sem ako razlika nije 50+eura kao sto je bilo u mom slucaju ovog puta.

Member
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        78
        moze li u network stumbleru da se u relnom vremenu pomera antena i dobija signal?

Member Avatar korisnika Ser_Zile
        Na forumu od
        Jun 2002
        Poruka
        2.313
      28. Moja mašina
        • CPU: A64 NewCastle 3000+@2.5GHz
        • MoBo: DFI NF4X Infinity
        • RAM: 1GB Kingston
        • VGA: Galaxy 7300GT/Samsung 913N
        • HDD: 120GB Maxtor SATA
        • OPT: NEC 3550A
        • Case: Chieftec 360W
        • SND: Audigy LS/Logitech S3-30
      29. Citat Citiram korisnika: Boki Roki
        moze li u network stumbleru da se u relnom vremenu pomera antena i dobija signal?
        moze uz odgovarajucu karticu.

Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •