Šta je novo?

::Wireless internet:: (kako sam se ja umrezio,pozeljno za pocetnike)

jos pitnaja u vezi umrezavanja

imam 2 kompa. na 1 kompu imam wireless internet i zelim da povezem i drugi. Oba nikad nece ici istovremeno na net. zanima me da li su mi dovoljne 3 mrezne i 1 crossover kabl ili mi treba jos nesto ? ako treba, sta treba? (switch,ruter...)?
jos jedno pitanje, ako povezem ta 2 kompa, da li oni dele internet samo kad su oba na mrezi istovremeno ili uvek? tj da li na 2. kompu mogu ici punom brzinom na net ako je prvi samo ukljucen?
hvala na pomci unapred
 
imam 2 kompa. na 1 kompu imam wireless internet i zelim da povezem i drugi. Oba nikad nece ici istovremeno na net. zanima me da li su mi dovoljne 3 mrezne i 1 crossover kabl ili mi treba jos nesto ?
Dovoljno

ako treba, sta treba? (switch,ruter...)?
Prizilazi iz prvog odgovora, ne treba ti vise nista

jos jedno pitanje, ako povezem ta 2 kompa, da li oni dele internet samo kad su oba na mrezi istovremeno ili uvek? tj da li na 2. kompu mogu ici punom brzinom na net ako je prvi samo ukljucen?
hvala na pomci unapred
Dele internet dok god su oba ukljucena i ako je jedan samo ukljucen na drugom ce net raditi punom brzinom, onaj na koji je prikacen net mora biti ukljucen da bi ovaj drugi mogao preko njega na net.
 
Dele internet dok god su oba ukljucena i ako je jedan samo ukljucen na drugom ce net raditi punom brzinom, onaj na koji je prikacen net mora biti ukljucen da bi ovaj drugi mogao preko njega na net.

Ako želi da nezavisno jedan od drugog koristi internet, onda mu treba jedan ruter!!
 
да не бих отварао нову тему...
има ли ко искуства са wl 5470 ap?

ситуација је следећа:
користим вератов wimax пакет, она бела антена на 3.5 ghz.
он је повезан са поменутим access point-ом, који ради у AP+Router моду (ако га је ико користио, онај последњи).
даље су у њега укључена два рачунара, сваки има излаз на нет, то је све ок.
наводно, и према упуству он емитује сигнал који бих требао да ухватим на лаптопу. но у пракси није тако.
зна ли неко где грешим?
 
sigurno je to vec neko pitao ali ne znam kako da na brzinu u pretrazi nadjem pa cu pitati ovde...
dakle...
ako na desktopu koristim bezicni internet i to tako sto antena ide direktno na wireless karticu, da li mogu da taj net pustim na lan a na njega povezem wireless router i tako kada je desktop upaljen delim net po stanu bezicno?
nadam se da nisam iskomplikovao i da ste me razumeli...
hvala!
 
Imam pitanje.

Sta mi je potrebno da bih napravio kucnu wifi mrezu (da bih mogao da koristim telefon sa mojim netom po celoj kuci)?
Kako da povezem i gde?

Imam bezicni net.
Imam karticu u kompu i ide kabl do antene (nekih 5m ako nesto ovo znaci ili pomaze).

Ako moze neko da mi pomogne ili da mi pusti pp sa detaljima.
Unapred hvala
 
Da li neko koristi usb wifi adapter za povezivanje?
Meni radi ocajno!! Konstantno puca veza izmedju telefona i adaptera! Ima li nacina na da se to regulise?

adapter je:
D-link wireless n 150 usb adapter, DWA-125
 
Nabavio sam PTT-ov WiFi ruter. Sve sam povezao ali sada bi da podesim. Koristicu za mobilni i TV (Panasonic - smart funkcije). Sta treba u Win7 da podesim, sta da odobrim, sta da zabranim, kako da se najbolje zastitim da mi se neko ne 'nakaci',...
Imam u planu da iscitam ovaj deo foruma ali bi mi dobro doslo za pocetak par objasnjenja posto do sada nikada nisam imao WiFi a jedino gde sam se kacio to je ponekad u kaficu preko mobilnog :).
 
Da ne otvaram novu temu,

dve lokacije udaljenost 4km,
optička vidljivost izmedju,
yagi antene na oba kraja.
na obe lokacije d-link DAP 1360, kanal 3, N mreža na oba, channel width 20mhz,
konfigurisani su u bridge modu, enkripcija WPA2 AES,
ping na 5301 paketa, ping rezultat;
avarage 6
min 2
max 190
lost 0.

Porblem je što je brzina izmedju dve tačke svega 2-3mbps, kako mogu ubrzati link,
nekih 20mbps bi mi bilo odlično? Zanimljivo je da upload radi bolje nego dowload.

Hvala.
 
Da ne otvaram novu temu,

dve lokacije udaljenost 4km,
optička vidljivost izmedju,
yagi antene na oba kraja.
na obe lokacije d-link DAP 1360, kanal 3, N mreža na oba, channel width 20mhz,
konfigurisani su u bridge modu, enkripcija WPA2 AES,
ping na 5301 paketa, ping rezultat;
avarage 6
min 2
max 190
lost 0.

Porblem je što je brzina izmedju dve tačke svega 2-3mbps, kako mogu ubrzati link,
nekih 20mbps bi mi bilo odlično? Zanimljivo je da upload radi bolje nego dowload.

Hvala.

To je verovatno tezi slucaj sa tom opremom, mozda da pogledas nesto tipa 5GHz UBNT Bullet5.
 
Pozdrav drugari,

Zamolio bih za pomoc :)

Drugar hoce da se nakaci na komsijin wireless (naravno, uz komsijin pristanak):
- udaljenost kuca 50ak metara
- opticka vidljivost
- izmedju kuca je livada, nema nekog jaceg ometanja signala

1) Koji je najlaksi/najisplativiji nacin?
2) Na koji nacin (ako je uopste moguce) kod drugara napraviti wifi ap koji bi koristio komsijin internet? - pitam zato sto bi ovo resenje bilo elegantnije, uz manje cimanja oko provlacenja kablova po drugarovoj kuci

^Komsija koristi Orion-ov internet, pa bi se trebalo kaciti na njihov wifi ruter

Hvala unapred :wave:
 
Pozdrav drugari,

Zamolio bih za pomoc :)

Drugar hoce da se nakaci na komsijin wireless (naravno, uz komsijin pristanak):
- udaljenost kuca 50ak metara
- opticka vidljivost
- izmedju kuca je livada, nema nekog jaceg ometanja signala

1) Koji je najlaksi/najisplativiji nacin?
2) Na koji nacin (ako je uopste moguce) kod drugara napraviti wifi ap koji bi koristio komsijin internet? - pitam zato sto bi ovo resenje bilo elegantnije, uz manje cimanja oko provlacenja kablova po drugarovoj kuci

^Komsija koristi Orion-ov internet, pa bi se trebalo kaciti na njihov wifi ruter

Hvala unapred :wave:

WiFI adapter, moze USB da bi mogao da ga prikljuci i na desktop i na laptop racunare.
Da ima izmenljivu antenu, kako bi mogao da prikaci spoljnu ako bude potrebnno. Najjaci su Alfa.
 
Poslednja izmena:
Orionov modem ima slab signal, ni ostali nisu mnogo bolji. Njemu bi trebala 2 uređaja. Privi podešen da prima signal (klijent mod) + usmerena antena, a drugi, povezan LAN kablom sa prvim i podešen kao AP. Do PS rašunara veza ili LAN lablom ili bežično. Sad to znači da svaki PS mora imati svoju Fi-Wi karticu (mobilni i laptop već imaju ugrađenu).
Mogao bi da proba sa nekim AP u repetitor modu, tako bi imao samo jedan uređaj.
 
Hvala vam na brzim odgovorima.

Mogao bi da proba sa nekim AP u repetitor modu, tako bi imao samo jedan uređaj.

Da li bi mogao da mi preporucis neki uredjaj (tacan model) ?
 
Zeleo bih da mi razjasnite par stvari, pocetnik sam. :) Imam box paket kod Telekoma ,dobio sam ruter JetSpeed. Primetio sam da u zadnje vreme wifi ne radi kako treba, ponekad , ima signala ali ne mogu da se konektujem.
1. Da li mogu da zamenim taj ruter koji sam dobio od Telekoma nekim drugim?

Kad vec postavljam pitanje:
2. Razmisljao sam i da kupim jos jedan wifi ruter , njega bih namestio da prima wifi signal od prvog ,glavnog rutera, i salje ga dalje, da pokrijem celo dvoriste signalom. Koji ruter bi ste mi preporucili za to?
 
Da ne otvaram novu temu
Imam jedan problem, ostetio sam pinove lan konektora na MB u PC i sada nemam internet na PC.

Povezano mi je na sledeci nacin SBB kabl u modem (Scientific Atlanta EPC2100R2- ako je uopste bitno) iz modema lan kabl u ruter (TP Link TL WR841N-ako je i ovo bitno) a iz rutera lan kabl u PC (tako je sve bilo povezano) a laptop na wifi.
Moje pitanje (dok ne budem zamenio ili popravio konektor lan na PC) da li veza iz modema u PC moze da bude preko kabl-a koji se povezuje u PC preko USB-a, taj kabl je bio u kutiji od modema? Ja sam to povezao ali nece da radi, da nesto treba dodatno podesavati i sta?
 
Moze, samo mora driveri za modem onda.
Ja sam par godina koristio samo modem sbb, jedan komp u lan drugi u usb.
Onda su ukinuli vise adresa, pa sam kupio ics, pa onda kupio ruter.
 
Moje pitanje (dok ne budem zamenio ili popravio konektor lan na PC) da li veza iz modema u PC moze da bude preko kabl-a koji se povezuje u PC preko USB-a, taj kabl je bio u kutiji od modema? Ja sam to povezao ali nece da radi, da nesto treba dodatno podesavati i sta?
Već ti je objasnio weasel da ti trebaju drajveri u tom slučaju i druga javna IP adresa od provajdera


Ali zar nije jednostvanije da ugasiš mrežnu na ploči i dodaš mrežnu karticu u slobodni slot (100mbit su "na cenei" ko flaša kokakole)
 
Bukvalno za 150 200 dinra ces naci ispravnu karticu...
 
Imam problem koji je sledeci...
Ikom provajder, ruter baca wifi signal, prijem je svuda dobar (tablet, mobilni),ali na lap topu ne hvata signal. Taj isti lap hvata sve ostale mreze i kaci se bez problema na njih. U cemu moze biti problem. Kao da je mreza blokirana. Lap vidi mrezu,ali se ne moze konektovati.
 
Poslednja izmena:
Iskljuci zastitu, stavi open mrezu, pa probaj.
 
Iskljucena je,svi uredjaji se normalno kace,sem lap topa.
 
Weasel,mozes li mi molim te napisati, step by step na win7, iskljucivanje zastite i podesiti open mrezu. Mozda sam negde pogresio.
 
Joj boze, u pitanju je bio adsl ruter, povezan na kablovski modem. :) Cudno da je na nekim telefonima uopste hvatao net.
 
Kako najlakse umreziti dva win7 racunara tako da je moguce ici na internet sa oba? Jedan je povezan na ruter 1600USB wireless kartom, drugi nema wifi karticu. Pretpostavljam da mi treba utp crossover kabl,ali imam 5m standardnog (ima li neki program da promeni raspored unutar kabla, na kraju mozga mi je da nesto tako postoji). Moze neki link za proceduru?
 
Kako najlakse umreziti dva win7 racunara tako da je moguce ici na internet sa oba? Jedan je povezan na ruter 1600USB wireless kartom, drugi nema wifi karticu. Pretpostavljam da mi treba utp crossover kabl,ali imam 5m standardnog (ima li neki program da promeni raspored unutar kabla, na kraju mozga mi je da nesto tako postoji). Moze neki link za proceduru?

generalno sad svi noviji uređaji imaju auto sense, pa mozes da probas sa "pravim" kablom. Nakon toga, na kompu koji dobija internet preko wifi-a, potrebno je konfigurisati ICS.

Da bi "pravi" kabal pretvorio u crossover, potrebno je promeniti raspored žica ili napraviti/kupiti "krosaljku" :)
 
Wireless internet kako sam se ja umreziopozeljno za pocetnike

Prvo skini osnovni ritam pesme, što bliže možeš snimku...ako trenutno nisi u tehničkoj mogućnosti da skineš pesmu onako kako je na snimku ne brini to će ti se dešavati i posle par godina svirke pokušaj da osmisliš kako bi to uprošćeno zvučalo najpribližnije orginalu. Dakle nemoj upada u zamku pokušaja da sviraš komplikovano, zapamti da je posao bubnjara pre svega da drži ritam, a ako je nešto suviše komplikovano sigurno ćeš se gubiti. Što se tiče prelaza prbaj na sluh da ih skidaš, i ako imaš neki program tipa winamp uspori pesmu pa čuj kako to zvuči. Dok skidaš prelaze obavezno tapkaj nogom u ritmu, jer ćeš tako znati gde ti dolaze akcenti dali su na keca ili u off beatu. Ako je prelaz dugačak i složeniji, probaj da ga otpevaš, puštaj više puta taj deo pesme dok ga ne otpevaš kako treba. Kad otpevaš sigurno ćeš moći i da odsviraš, ako ništa sporije, pa polako brže i brže u vežbavaj...eto toliko od mene. Ja naravno nisam išao ovim putem, zato sam svirao katastrofalno na početku jer sma hteo da sviram burn i slične stvari kao Paice, naravno to ninašta nije ličilo...

 
Nazad
Vrh Dno