Šta je novo?

Temperatura i performanse

MarkoS

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2003
Poruke
486
Poena
619
Da li je moguce da visoka temperatura u kucistu utice na performanse racunara, odnosno, konkretno na seckanje u nekim igrama? Koliko ja znam, nije, bar kod mene nikada nije seckalo (vise nego obicno), pa ni sa ovekrlokovanom masinom u zatvorenom kucistu pri visokoj sobnoj temperaturi. Jedino se desavalo da masina zablokira ali to je ok, mene dakle zanima da li je moguce da zbog navedenog razloga secka i tako da radi satima, bez blokiranja.
Vasa misljenja molim. :type:
 
Poslednja izmena:
Naravno da je moguce.Najpre obrati paznju na graficku kartu (uglavnom pasivno hladjene ili nespretno OC-ovane),kao i napajanje.
 
Cak je i brojnim testovima utvrdjeno da neke komponente racunara rade bolje na temperatura ispod nule nego na onima iznad nule i to bi samo trebalo da ide u prilog cinjenici da velika toplota moze i te kako da utice na pad performansi racunara.
 
Poslednja izmena:
pa zar provodnici nemaju bolju provodljivost na manjim temperaturama? davno sam ovo ucio, tj. nisam pa je moguce da gresim :) znam samo onu da provodnik postaje superprovodnik na temp od jedan iznad apsolutne nule. ovo valjda nisam pogresio :)
 
Nazad
Vrh Dno