Šta je novo?

fale dve zice na 24-pin konektoru

ericm

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poruke
4,424
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
10980XE & D15s / 9900K & U12A
Matična ploča
Rampage VI Extreme Encore / Z390 Phantom
RAM
4x16GB TridentZ / 2x16GB TridentZ
GPU
4090 TUF OC / 3080 TUF OC
Storage
990 Pro 2TB / 970 Evo Plus 500GB
Zvuk
Bose Companion 3 / Audioengine A2+
PSU
Dark Power Pro 12 1500W / SF750
Kućište
5000D Airflow / NR200
Monitor
AW3418DW / VP349
Miš & tastatura
Lamzu Thorn & Tofu65 2.0 / Skoll & Leopold FC660C
Ostale periferije
PS5, Steam Deck OLED
Laptop
MBP 14" M3 Pro
Mobilni telefon
S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam EVGA T2 850W napajanje. Kupio sam EVGA set modularnih sleeved kablova i primetio da na 18-pin konektoru koji ide u napajanje fale dve zice dok na fabrickom konektoru fali jedna.

Da li smem da koristim ovaj kabl ili bolje ne?
Inace, iz ovog seta koristim 2 x 8-pin GPU naponske kablove koji rade bez problema.

Evo slike za bolje objasnjenje, iznad je fabricki konektor a ispod konektor iz seta modularnih kablova.

Screenshot_1.png

ovo je pin layout koji sam nasao na netu:

5_54_542b9e56_EVGASuperNOVA850G2.jpg

Pisao sam i EVGA supportu pre nedelju dana ali jos uvek cekam odgovor.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Svakako je "not in use" tako da nema problema. Kod originala je to verovatno jedna ekstra crna(ground), i crvena i narandžasta imaju jednu ekstra sa strane napajanja - sa strane ploče to su verovatno te što ima u zagradi (2), ima dve ekstra crne kod originala i jedna kod slivovanog. Dovoljna je jedna, a ne škode dve, jer služi verovatno da proveri da li su konektovana oba konektora u napajanje, a ne za napajanje, inače bi bilo 24 pina ukupno i na strani napajanja umesto 28.

pored što je nepotreban, kod slivovanog su verovatno izbacili zbog izgleda i da pojednostave izradu.
 
Poslednja izmena:
Tipujem i ja tako ali moram da pitam i proverim. Videh po forumima slicne ili iste odgovore ali niko ne sme da garantuje. Na fabrickim kablovima su sve zice crne a ono sto vidim je da je jedna zica jako tanka u odnosu na druge (ta zica fali na slivovanom).

Ne znam da li bi znacilo da nekako proverim zice nekim multimetrom ili onim PSU testerom...
 
Poslednja izmena:
I ovde potvrđuje što sam tipovao da su to senzor žice: " extra wires are for sensory purposes and are spliced together with other wires", znači nisu za napajanje već za proveru tako da nema problema. Dovoljne su tri da se proveri da su oba kraja konektovana(jedna masa i dve obojene na svakom kraju, a ne škodi i dve mase). Da bi izbacio bilo koju od te ekstra žice napajanje se ne bi upalilo.
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala ti na odgovoru.
Ako se i dalje budem zentao, ubacicu ovaj 24-pin modularni u ovu slabiju masinu kao zivi test pa tek onda da sklopim novu :)
 
Nazad
Vrh Dno