Šta je novo?

Čitač saobraćajne - problem sa instalacijom

FM Balkan

Slavan
Učlanjen(a)
16.04.2013
Poruke
1,297
Poena
305
Moja oprema  
Laptop
LENOVO ideapad L3 15IML05 - 81Y300H3RM
Tablet
Nexus 7 2013
Mobilni telefon
Samsung S10+
Pametni uređaji
Mi smatband 5
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozz drugari.
Imam problem sa instalacijom softvera za očitavanje saobraćajne dozvole. Softver sam skinuo sa sajta MUP-a i pokušavam da ga instaliran na windows 10 Enterprise 64-bitnu verziju. Šta god radio i pokušavao dobijem ovu grešku
Citac saobracajne.png
Pokušao sam sa i bez ubačene saobraćajne u čitač i isto dobijam. U čemu grešim?
 
PRE instalacije programa za čitač saobraćajne dozvole neophodno je instalirati Net Framework 3.5 SP1.
 
softver sa mupovog sajta ne valja vec godinama. javi mi se na pp da ti posaljem verziju koja radi, nema je nigde na netu
 
PRE instalacije programa za čitač saobraćajne dozvole neophodno je instalirati Net Framework 3.5 SP1.

To je to, malo me namučila instalacija Net Framework 3.5 SP1 ali kada sam to instalirao onda je i instalacija čitača saobraćajne prošla bez problema.
Hvala svima na pomoći.
 
Bajata tema, a isti problem... :)
imam citac omnikey, radi mi ocitavanje licne karte, zdravstvene knjizice, SEF (sistem elektonskih faktura), ali ocitavanje saobracajne nece da radi... Pokusavao sam sa raznim verzijama net f. medjutim nece. Operativni Sistem mi je win 10.
 
Šta izbacuje, koju grešku?
 
Da li ima resenja za ovu gresku?

I meni ista greska izlazi. A radi mi citanje licne karte i zdravstvene... samo saobracajne nece...
 
Jesi pokušao sa rešenjem koje je meni pomoglo?
 
Trebalo bi da radi i novi citac, preduslov je da imate instaliranu Javu.
Ili .net 😁
Ma najbolje oba za svaki slucaj...
 
U to vreme je desetka sadržala Net Framework 4, ali je program za čitač "prepoznavao" samo verziju 3.5 SP1.
 
Posto me i dalje pitaju ljudi za staru verziju programa, sad sam probao iz znatizelje da instaliram ovu oficijalnu verziju Citaca Saobracajne dozvole sa mupovog sajta, i uspeo sam, radi.

Evo koraka koje sam preduzeo:

- iz prethodnog iskustva znam da je najbolje da citac kartica bude ukljucen u usb port tokom instalacije

- kako ga instalacija trazi, samostalno sam prvo skinuo dotnet 2.0 i instalirao ga (verovatno bi radilo i sa dotnet 3.5)

Download .NET 2.0 SP1 (x64) from Official Microsoft Download Center

Service Pack 1 for .NET Framework 2.0
www.microsoft.com

- skinuo "aplikacija" zip sa mupovog sajta , onaj prvi od 792kb

- otpakovao pa instalirao preko "setup" fajla (on je podesen da trazi admin prava, to je bitno. ako kojim slucajem ne trazi admin prava onda pokrenuti na desni klik "run as administrator")
 
Nazad
Vrh Dno