Šta je novo?

Kvar

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,446
Poena
110
Izgleda da sam nesto pokvario. Danas mi je stigao intel i7 2600 kao zamena za i5 2500, ubacio, sve je funkcionisalo. U nekim igrama mi je i7 ostvarivao nesto slabije cifre pa sam odlucio da odradim update biosa. Skinem ubacim na usb, pokusam da pokrenem iz biosa ali sam dobijao poruku da nema nikakvih fajlova za to. Pokrenem iz windowsa, dobijem neki error mis zablokira, resetujem pc i od tada nema slike na monitoru. Sta mogu da pokusam?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Verovatno više ništa ne možeš,ako je krenulo fleshovanje,ili pogrešan bios šta god ako si ga zeznuo.Može fleshovanje direkrltno na ploču pod uslovom da znaš nekog ko to radi.
Mislim da je tebi bio problem drugi.Desi se kad npr ubaciš cpu radi na 2 jezgra pa moraš u podešavanju da namestiš.E sad ako si npr proverio to i radi kako treba 4/8,onda grešim.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Uradi Clear Cmos. Možda da probaš bios recovery sa originalnim cd-om.
 
Poslednja izmena:
Vadio sam 2 puta bateriju po 15 minuta, probao sam sa jumperom i nista. Racunar se pokrene i nema slike, reset i power dugme ne reaguju. Kad zadrzim dugme za gasenje racunar se ugasi i ponovo ukljuci sam od sebe, ukoliko ubacim taj usb sa biosom onda se nonstop pali i gasi.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da li je raspakovao bios fajl iz exe fajla na flešku?

Da li je fleška fat32?

Probaj sa tim fajlom na fat32 fleški, ako je ntfs ili sa originalnim cd-om, na kojem isto treba da ima recovery bios. Samo treba biti strpljiv ako se ništa ne dešava jer može da potraje proces.

Ili nosi u neki servis na reprogramiranje čipa.
 
Poslednja izmena:
Raspakovao sam arhivu, fajl sam prebacio na usb (Fat 32) i pokrenuo taj fajl. Dobio sam neko upozorenje da je vec zadnja verzija biosa, ja sam ipak isao na OK i dobio neki error(ne znam sta je pisalo), odmah je zablokirao mis. Odradio sam reset i nisam vise dobio sliku na monitoru, kuciste je radilo. Kad idem na force shutdown, racunar se sam od sebe ukljuvi posle par sekundi. Ako ostavim taj usb sa biosom racunar se sam od sebe pali i iskljucuje.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ubio si ga. Servis ili probaj još ali sumnjam:

Da li na fleški imaš fajl E7680IMS.C30(ovo bi trebao da zanji bios koji imaš) ili već kako se zove?

Ako nemaš probaj ga napraviti sa alatom b2mb, ako se zove _E7680IMS.C30 preimenuj na E7680IMS.C30, ako napravi još neke fajlove sve zajedno stavi na flešku u probaj. Ako se ništa ne dešava (restart i sl) sačekaj zna proći i 5-10min dok ne postuje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno