Šta je novo?

Problem HDD na SSD kloniranje

ShadowOps

Cenjen
Učlanjen(a)
23.09.2018
Poruke
559
Poena
135
Probao sam AOMEI backupper tool, međutim ne može da klonira jer sector size na ssd-u je 4096 bajtova?
Macrium Reflect ista situacija kao i MiniTool Partition Wizard, ima li neko rešenje?
 
Možda da probaš EASEUS.Todo.Backup Advanced Server, opcija optimize for SSD.
 
Update: Rešeno.
SSD je Intelov DC, oni imaju varijabilni sector size tako da sam promenio sector size sa 4096 na 512 pomoću data center toolbox-a a preko cmd-a unosom 2 komande.
Hvala @Intuite na predlogu, EaseUS Todo Backup standardna free verzija mi je jedina omogućila da kloniram kompletan OS, svi ostali se uglavnom plaćaju za tu opciju.
 
Za ostale, ako jos nekom zatreba, ja koristim Paragon Migrate OS to SSD 5.0 , bootable ISO.
Jedini alat sa kojim mogu da odradim migraciju sistema sa veceg HDD na manji SSD bez problema.
 
Naravno da ima drugih programa, meni je jedini kojim sam ja uspeo da odradim, a probao sam sve. Nekom drugom ce raditi drugi program.
S obzirom koliko vremena se na ovom problemu moze izgubiti tj. ustedeti, super je sto smo i ti i ja dali svoje predloge bez nepotrebne rasprave, pa ce tema nekome pomoci.
 
Ja nisam mogao sa migracionim softverom od Samsung 850evo (neki uštrojeni stari Acronis) da kopiram vise od 2 particije, pa je morao biti koristen novi Acronis, da preslikam 4-5 particija sa diska na ssd.
 
Koristim Miray HDClone butabilni iso, a kada on nesto zapne iz nekog razloga, i dalje dobri stari Symantec Ghost. Acronis mi se nikad nije dopadao zbog wizarda, a probacu ovaj Paragon, deluje korektno. Mislim da PartedMagic ima clone program.
 
Koristim Miray HDClone butabilni iso, a kada on nesto zapne iz nekog razloga, i dalje dobri stari Symantec Ghost. Acronis mi se nikad nije dopadao zbog wizarda, a probacu ovaj Paragon, deluje korektno. Mislim da PartedMagic ima clone program.
Uopste mi nije bilo jasna popularnost Acronisa ovde na forumu kad isti posao Norton (Symantec) Ghost odradi mnogo brze. Za hard na hard je zakon. Nekoliko puta sam probao da HDD kloniram na SSD preko Ghosta sa promenljivim uspehom, nekad hoce nekad nece.
Pitao bih forumase da li su koristili MiniTool Partition Wizard Free Edition, naime ima opciju Migrate OS to SSD/HDD Wizard.
 
Ja sam najviše koristio Acronis, ali je pre 7-8 godina baš narastao i našao sam manje alternative. Meni je Acronis pre svega bio ghost opcija, redovan backup.
 
Live linux, uradi se resize particija za kloniranje, ako je potrebno i dd.
 
Nazad
Vrh Dno