Šta je novo?

Konfiguracija za 1000 evr_ 1100 evr_ HITNO!!!

abstractt

Cenjen
Učlanjen(a)
28.06.2009
Poruke
17
Poena
155
Zdravo svima,
Sklapam konfiguraciju za rad u Photoshopu i Ilustratoru i za male izlete u 3D, tipa Maya i Zbrush. Budzet je ogranicen na 1000_1100 evra. Moja ideja je da masina bude bazirana na AMD Ryzen platformi, da ima 32 ili 64 gb rama, 1tb SDD, neko kvalitetnije napajanje kao Seasonic, neko fino kuciste minimalistickog dizajna "silent", sa filterima za prasinu , kao Fractal Define r5, bez stakla. Velika dilema je graficka karta ( zbog prenaduvanih cena ) i koju maticnu plocu izabrati. Takodje nisam siguran koji CPU je "best buy" po prefomansama a da se uklapa u budzet. Da li ici na 3700x kao skuplju ili 2700x kao stariju i jeftiniju varijantu, ili mozda neki treci procesor ? Znam da je izsasla nova Ryzen generacija CPU , ali nisam upoznat sa njihovim rangiranjem. Takodje u obzir dolazi i Intel ukoliko postoji neki proc u rangu navedenih Ryzen_a i slicnog budzeta. Ideja je da konfiguracija traje par godina i da se u tom periodu na njoj nista ne menja.

Interesuju me vasa misljenja i predlozi u vezi kupovine komponenti za desktop PC.
 
Poslednja izmena:
Kako vam se cini kombinacija? Ugrubo konfiguracija bi izgledala ovako:

CPU_2700x
Ram_32gb_gskill_corsair
MBO_x470 ili x570 chipset, ali koji model?
PSU_sesonic_500w ili 600w
Case_Fractal define r5
GPU_?
HDD_1TB_SSD_ili m2_samsung evo serija ???

ili

CPU_3700x
Ram_32gb_gskill_corsair
MBO_x470 ili x570 chipset, ali koji model?
PSU_sesonic_500w ili 600w
Case_Fractal define r5
GPU_?
HDD_1TB_SSD_ili m2_samsung evo serija ???
 
Pa, ako ti budžet dozvoljava, 3700x je svakako bolja kupovina. Ali on je nekih 280-300€, otprilike...Inače, R3600 je isto u igri ako bi da uštediš, bolji je od 2700x. Možda nije loša ideja i da se sačeka Intelova nova 11xxx generacija...

Za ploču neka B550 (MSI B550-A Pro nije mnogo skupa i pristojna je, Asus TUF Plus, MSI Mortar ili Tomahawk), može čak i B450 (MSI Tomahawk MAX ili Mortar MAX) ako mora negde da se uštedi.

Koliko plaćaš taj Define R5, ako ga uopšte nađeš negde?

M.2 SSD obavezno, ne mora da bude Samsung. Kingston A2000 je jeftina i solidna varijanta, ako ga ima. Transcend 220s ili Adata SX8200 Pro/Gammix S11 Pro od malo bržih (na papriru)...

Za grafičku ne znam šta da ti kažem. Proveri da li ono šta radiš može da iskoristi GPU akceleraciju (Nvidia CUDA ili Intelov QuickSync).
Koliko znam, Intelova integrisana grafika može da se uposli u Adobe programima. Onda ti možda i ne treba grafička već uzmeš neki Intelov 8-core (10700 non-K, na primer) i H410 ploču. Ili 10700K i Z490 ploču i dobar kuler ali to već poništava uštedu od neuzimanja grafičke...
Mislim da ti je 3700x + polovna GTX 1050Ti 4GB solidna i ne skupa varijanta...možda te neko posavetuje bolje tu.

Za napajanje ti je dovoljno dobrih 550W, čak i sa grafikom (cenim da ne bi uzeo nešto besno a i ne koristi se za igre). Imaš Seasonic Core GM-550 ili Antec Neo Eco Zen Gold. Možeš i 650W varijante, nije nešto velika razlika u ceni...

PS: Probaj da udeneš i neki kuler za procesor, s obzirom da će biti dobro upošljen. Najjeftinija iole pristona varijnta je LC Power LC-CC-120. Posle toga recimo Arctic Freezer 34 eSports (Duo).
 
Poslednja izmena:
Svi planovi će ti pasti u vodu kad odeš kod lokalnih dilera, pa shvatiš da jedne ili dve ili tri stvari sa spiska nema. Završiće se tako što ćeš kompromisno prihvatiti njihov predlog na osnovu robe sa stock-a. Znaš okvirno šta ti treba, ne možeš ni 5% da omašiš u razlici u ovoj ili onoj komponenti ili kombinaciji. Gledaj da uzmeš što više DRAM-a u toj ceni, on ti je primar kod posla koji si pomenuo. Nije ni rezon uzimati sa 5 različitih strana zbog eventualnih reklamacija, ali, ono - hajde da ostanemo optimisti. [emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Trebaće ti i kuler za to, dodaj 50-100€ na to.
 
Zasto 650W napajanje za takvu konfiguraciju pobogu? Sta se desava sa ljudima, pa guraju svi nepotrebno velika napajanja samim tim i skuplja nego sto je to potrebno...?
Isto sto se desava pa kupuju kulere i kucista od 100e :D
 
nemoj samo da biješ, molim te
 
Nesporazum, samo smireno...

To napajanje je ok, za 3080/6800XT će trebati nešto jače.

Za 6500 din. imaš MS Titan II Pro, kućište sa 3 ili 4 RGB ventilatora, solidno provetreno...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno