Šta je novo?

Avion nad Beogradom

akademik

Slavan
Učlanjen(a)
28.03.2008
Poruke
142
Poena
345
Pozdrav,

da li neko zna sta znaci ovakav let nad Beogradom?
Da li je neko snimanje u toku? Ako nije, u kom slucaju se leti u ovako pavilnim razmacima?

Ovo je od juce, a vidim danas opet ista prica.

Putanja je od malog Piper-a, iako mozda na prvi pogled izgleda da je od ovog sto je sleteo na BEG :)
 

Prilozi

  • piper-let.jpg
    piper-let.jpg
    216.6 KB · Pregleda: 683
Poslednja izmena:
Pozdrav,

da li neko zna sta znaci ovakav let nad Beogradom?
Da li je neko snimanje u toku? Ako nije, u kom slucaju se leti u ovako pavilnim razmacima?

Ovo je od juce, a vidim danas opet ista prica.

Putanja je od malog Piper-a, iako mozda na prvi pogled izgleda da je od ovog sto je sleteo na BEG :)
Moze slika nekako drugacije? Ne vidi se a zanima me

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vlasnik aviona je http://www.gasaviation.rs/about/ tako da je nešto iz njihovog domena... (Liči mi na premrezavanje Lidarom? A može biti i vakcinisanje avio putem divljih životinja protiv bjesnila)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze slika nekako drugacije? Ne vidi se a zanima me

Sent from my MI 8 using Tapatalk



oMGqXrl.png
 
Vlasnik aviona je http://www.gasaviation.rs/about/ tako da je nešto iz njihovog domena... (Liči mi na premrezavanje Lidarom? A može biti i vakcinisanje avio putem divljih životinja protiv bjesnila)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Vakcinisanje divljih zivotinja nad centrom Beograda, tesko...
Obuka se takodje ne vrsi nad gradom...

Lici na mapiranje definitivno.
 
Naravno, ne vidjeh da je centar grada :D

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Mapiranje je skoro sigurno, ovako je bilo i kad je Google radio 3D mapu Beograda. Moguće je da su opet oni, osvežavaju snimke.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
G Earth su sateliti za Maps vozaju avion.
 
I Google maps I earth šeruju delove baze podatka. I jedni i drugi koriste i satelite i avio snimke. I naša državna kartografija koristi avio snimanja.

Š'a bre pravite teorije oko jednog aviona?!?
 
Snimanje za potrebe katastra itd. Trebalo je da bude u novembru ali je odloženo. Prva rečenica je moj zaključak na osnovu druge za koju sam čuo (trebalo mi je zbog jednog placa i nekih dozvola itd).

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Koliko znam oni koriste satelitske snimke.
 
Taj avion ima više od 20 dana kako leti nad Beogradom i okolinom. I mene baš zanima šta tačno radi.
 
Kalibriranje piste, takozvana kalibraza. Potapanje uglova pod kojim avioni slecu i uzlecu i
pod kojim stepenima i kako da se izvuku u nepredvidjenim situacijama, uzimanje u obzir različite parametre
poput vetra, temperature i svih ostalih faktora.
 
Kalibriranje piste, takozvana kalibraza. Potapanje uglova pod kojim avioni slecu i uzlecu i
pod kojim stepenima i kako da se izvuku u nepredvidjenim situacijama, uzimanje u obzir različite parametre
poput vetra, temperature i svih ostalih faktora.

Evo potvrde tvog posta, s obzirom na vlasnika ovog aviona :). Danas and gradom...

smatsa.png
 
Vakcinisanje divljih zivotinja avionskim putem... na Vracaru? :D

He he, naravno da ne u gradu.

Vakcinacija divljih životinja, u divljini, vrši se često iz aviona, bacanjem mamaca (hrane za njih) sa oralnom vakcinom. Najčešće se koristi za lisice, širom Evrope.
Pojedini krajevi su suviše nepristupačni da bi se mamci mogli peške ravnomerno rasporediti po teritoriji gde ima takvih životinja.

Nedavno se srušio avion u Bosni koji je radio baš na ovom poslu. Poginuli i devojka pilot i ovaj što je bacao mamce. :(
 
Poslednja izmena:
He he, naravno da ne u gradu.

Vakcinacija divljih životinja, u divljini, vrši se često iz aviona, bacanjem mamaca (hrane za njih) sa oralnom vakcinom. Najčešće se koristi za lisice, širom Evrope.
Pojedini krajevi su suviše nepristupačni da bi se mamci mogli peške ravnomerno rasporediti po teritoriji gde ima takvih životinja.

Nedavno se srušio avion u Bosni koji je radio baš na ovom poslu. Poginuli i devojka pilot i ovaj što je bacao mamce. :(

U divljini, naravno, imam drugara pilota koji je radio te letove i to bas po Bugarskoj, po planinama.
 
Nazad
Vrh Dno