Šta je novo?

DVR Hikvision problem 4mp kamera !

lakosta77

Cenjen
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruke
350
Poena
169
Imam gore pomenuti dvr model DS-7108HUHI-K1 kome po specifikacijama pise da podrzava kamere do 4mp na prvom kanalu. Nikako ne mogu da dobijem sliku. Da li je neko imao isti ili bar slican problem ili zna kako se resava.
Prilikom odabira dvr-a insistirao sam da podrzava kamere do 4mp i ovaj su mi dali, sada sam ih kontaktirao i kazu da mora da rade kamere od 4mp ali kod mene nece.







DVR.png
 
Da li kamera radi preko dvr-a ili nece ni tako? Slika koju si postavio je sa racunara.
 
Gledao sam ovo od Vesica, ali on ima takodje kamere od 2mp i kod njega je u pitanju nbr, a moj je dvr..
 
Da, kod Vesica je nvr, a na kutiji mu pise "7100 series" kao i kod tebe.
Pogledaj i ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=cKKM87axM3o
ako si do sada odradio kako treba u programu "SADP", a ako si zabrljao, onda mozes samo da resetujes password pa ponovo.
I utp kabl za ip kamere treba da bude cat-5 ili 6 (to je i mali Vesic naglasio), a hdd mora biti kvalitetan za videonadzor, inace moze biti problema i zbog toga.
Inace, tvoj dvr podrzava ip kamere do 8MP: https://www.antenall.rs/sr/proizvodi/hdtvi-dvr-digital-video-recorders/ds-7108huhi-k1
Ja imam pentabrid dahua i sve analogne kamere odmah prepozna i snima cim se ukljuci, a ip na njega nisam jos prikljucivao.
Jesi probao da instaliras aplikaciju na telefonu ?
Koja ti je kamera ?
 
Sbe sam to odradio. Imam sky kamere od 4mp ali nisu de ip vec ahd. Mozda prihvata samo ip kamere. Inace ostale su mi ahd od 2mp ful hd i rade odlicno..
 
Kod mene se sve analogne automatski raspoznaju i same prikazu bez podesavanja, a nema razloga da tako nije i kod tebe. Kao sto i sam kazes da sa drugim kamerama nemas problema, onda ostaje pretpostavka da mozda iz nekog razloga nisu kompatibilne sa snimacem, ali ipak probaj jednu od tih 'sky' da prikljucis na prvi kanal, on ima najveci kapacitet.
 
To su mi rekli i iz predstavnistva hikvision da je moguce da je kompitabilan samo sa hikvision ili dahua kamerama.. Prodacu ove sve sky, a kupiti hikvision kamere jer misim da mi se ne isplati da menjam dvr. Ta kamera od 4 mp mi je bas potrebna da snima jer mi stoji na bitnom mestu u firmi gde mi se desavaju cesto kradje. Skoro sam imao jednu kradju nocu i jedva sam uspeo da nahvatam lopova, a da je bila od 4mp hladno bi ga nahvatao iz prve..
 
Poslednja izmena:
To su ti radosti IP video nadzora :). 100 puta uradis instalaciju i nece, nema slike. Onda 101. put uradis isto kao i prethodnih 100 puta i proradi...
 
Nazad
Vrh Dno