Šta je novo?

TIF - photoshop problem

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Moram da skeniram diplomu u sto visoj rezoluciji i sto boljem kvalitetu. Danas sam bio na dva mesta, dve kopirnice. Jedna mi je skenirala u PDF-u (hteo sam neki tiff ili tako nesto) i u 300 dpi (nisu mogli u 600 dpi), a druga mi je skenirala u 600 dpi i u tif formatu. Ova druga u tf formatu ne mogu da otvorim u photoshop-u. Kada hocu da otvorim dobijam poruku "Could not complete your request because it is not the right kind of document." Acdsee otvara dokument, ali su boje potpuno zeznute. Sve vuce na plavo, a treba da bude pretezno zuto. Jel ima neko ideju u cemu je problem i kako da otvorim ovaj dokument u fotosopu?

I ne znam da li smem to da pitam, ali potrebno mi je neko provereno mesto u BG gde mogu da skeniram diplomu u visokoj rezoluciji i da mi boje budu verne originalu i da mi to snime u neki format poput tifa? Mozete i preko pm ako je ovde zabranjeno reklamiranje.
 
Моја искуства са скенирањем докумената је да када сам скенирао на већој резолуцији оно испадне грђе[emoji16]
Наиме, резолуција је толико висока да се на крају уоче све тачкице а и неправилности ако је документ штампан у таквим, да кажем слабијим, квалитетима штампе. Мислим да било који нормалан кућни скенер који има већу резолуцију завршава посао, а конкретно мислим да је до формата и неких подешавања приликом скенирања разлог зашто Фотошоп то сада не отвара како би требало (можда и нешто у вези са колорним профилом приликом скенирања-у том случају ако корисник нема колорни профил у оквиру Фотошопа, приказ уме да испадне са баш неприродним бојама). Једноставно, нека некомпатибилност је у питању, али давно сам нешто скенирао и сачувао у ТИФф формату да бих се сетио тачних подешавања и да могу да их пренесем овде али сигурно тога има и по интернету а знам да сам некада гледао и на ЈуТјубу клипове на ту тему.
 
Poslednja izmena:
Da, to sam i uradio u medjuvremenu. Otvorio sa Paintom i on je to otvorio. Pa iz njega snimio kao TIFF i sada ga otvara PS.
 
Nazad
Vrh Dno