Šta je novo?

Windows neće da bootuje

Preoccupation

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poruke
2,142
Poena
405
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Asus H110M-D
2x8GB DDR4 Kingston Fury Black 2400 MHz
Asus 1050 Ti 4GB DDR5
550W Thermaltake LitePower

Windows 10 se lepo instalira sa USB flash-a, i nakon prvog neophodnog restarta neće da uđe u Windows. Dobijem sliku iz attachment-a. Kada izvadim grafičku kartu i enableujem Intel Graphics, isto. Probao sam i sa vađenjem RAM modula, isto. U BIOS ne mogu da uđem, ne reaguje na DEL, ESC ni F2 taster.

Voleo bih da probam da fleshujem BIOS ali ne znam kako obzirom da nemam pristup Windowsu a u sam BIOS ne mogu da uđem.

Neka ideja? Hvala puno unapred.
 

Prilozi

  • BS.jpg
    BS.jpg
    5.2 KB · Pregleda: 104
Ako žmirka, znači da nije našao BOOT sector. Ubi sve particije i podatke na disku pa probaj opet. Prvi neophodni restart je kada sve prekopira na disk i od tada se sve događa na disku, uSB više netreba.
 
Da li si samo jednom uspeo da pokreneš instalaciju Windows 10, možeš li to i sada da uradiš? Da li svetle tastatura i miš kad dobiješ crni ekran?
 
Poslednja izmena:
Mozda je upaljen Legacy + UEFI boot , probaj samo Legacy ili samo UEFI u biosu da podesis.
 
Ako žmirka, znači da nije našao BOOT sector. Ubi sve particije i podatke na disku pa probaj opet. Prvi neophodni restart je kada sve prekopira na disk i od tada se sve događa na disku, uSB više netreba.

Ne verujem , Windows 10 sam pravi particije za boot cak i ako ne formatiras particiju i kliknes na next napravice neophodne particije za boot.
 
^Imao sam i ja par takvih slučajeva sa Haswell računarima.

Bez obzira na legalan Windows 7, Media Creation Tool i diskove u perfektnom stanju (bez ikakvih sporih sektora), NO OS BOOT, nakon uspešne instalacije Windowsa 10.
Rešenje je bilo diskpart clean i ponovna instalacija.
 
Ako žmirka, znači da nije našao BOOT sector. Ubi sve particije i podatke na disku pa probaj opet. Prvi neophodni restart je kada sve prekopira na disk i od tada se sve događa na disku, uSB više netreba.
Ne šmirka, statično je. Disk je potpuno nov (1TB Patriot SSD).

Da li si samo jednom uspeo da pokreneš instalaciju Windows 10, možeš li to i sada da uradiš? Da li svetle tastatura i miš kad dobiješ crni ekran?
Svetle (wireless su), mogu na CTRL+ALT+DEL da restartujem PC ali uvek dolazim do tog crnog ekrana.

Mozda je upaljen Legacy + UEFI boot , probaj samo Legacy ili samo UEFI u biosu da podesis.
Ne mogu da uđem u BIOS nikako (vidi prvi post). :)

^Imao sam i ja par takvih slučajeva sa Haswell računarima.

Bez obzira na legalan Windows 7, Media Creation Tool i diskove u perfektnom stanju (bez ikakvih sporih sektora), NO OS BOOT, nakon uspešne instalacije Windowsa 10.
Rešenje je bilo diskpart clean i ponovna instalacija.
Nema veze sa diskom, disk je potpuno nov, ubačen u PC pre same instalacije (probao sam i na starijem, 120GB Kingston SSD-u, isto).
 
Tek sada gledam specifikaciju... Intel i5-4570... Ne ide uz tu ploču i DDR4 memoriju?
 
Izvadi SSD udji u bios i vidi jel Secure Boot ugasen ili upaljen?
 
Intel i5-4570 koristi LGA 1150 podnožje i radi sa DDR3 memorijom.
Intel Pentium G4560 koristi LGA 1151 podnožje i radi sa DDR4/DDR3L memorijom.

Asus H110M-D ima LGA 1151 podnožje i podržava rad samo DDR4 memorije.
Zvanično podržava i5 procesore tek od 6th generacije.

https://www.asus.com/rs/Motherboards/H110M-D/HelpDesk_CPU/

"CPU Suport" kaže da i5-4570 ne može, a Intel Pentium G4560 može.
 
Ne bi trebao ni da može da se ubaci, osim ako nisu polomljeni zarezi, moguće i nakrivljeni pinovi, pa zbog toga neće da butuje ni sa G4560 jer ne naleže dobro. Proveri soket i pinove.
1150 1151.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije taj CPU, ja sam pogrešio. Drug je kupio procesor koji je LGA 1151, naravno. Ne mogu sada da se setim tačne oznake, ali je LGA 1151. Što je najgore, ne mogu da uđem ni u BIOS da vidim tačnu oznaku, a ne skida mi se hladnjak koji je na svežem CM thermal gelu.
 
Znači idemo sve iz početka, Jovo nanovo...

Već je neko spominjao, otkači sve diskove, izvadi USB stick-ove, otkači mrežni kabl i sve ostalo, neka budu priključeni samo ploča, CPU, memorija, tastatura i miš, pa uključi računar. Ako tada ne možeš da udješ u BIOS, nešto od navedenih komponenti je najverovatnije neispravno.
 
Probaj i bez tastature i miše, osim diska.

Izvadi ploču stvavi na kutiju (NIKOKO NE na antistatičku vreću), neka ništa ne bude nakačeno, samo jedan stapić memorije i probaj. Moduće da je neki spoj ili slično.

Izvadi procesor i proveri pinove.
 
i5-7500 je CPU.
 
Probaj i bez tastature i miše, osim diska.

Izvadi ploču stvavi na kutiju (NIKOKO NE na antistatičku vreću), neka ništa ne bude nakačeno, samo jedan stapić memorije i probaj. Moduće da je neki spoj ili slično.

Izvadi procesor i proveri pinove.
Probao, ništa. Problem je što, kako drug prijavljuje, PC je mogao da bootuje ali nakon besomučnog ctrl+alt+del pritiskanja. Recimo, startuje računar, neće boot. I onda 20-ak minuta (često i više) restartuje PC i dogodi se da bootuje.
 
Upali ga bez baterije , nece ti biti tacan sat ali barem vidi jel bootuje.
 
Imao sam nedavno sličan problem, drugar nakon pokušaja reinstalacije Windows-a i restarta dobijao crni ekran i nije mogao da udje u BIOS, tastatura i miš bili su mrtvi pri butovanju te nije moglo ni u BIOS da se udje. Razlog problema je bio u BIOS-u uključena opcija FAST BOOT.
Isključi računar i izvadi strujni kabl. Kratko spoji pinove na ploči (CLRTC sekcija) da resetuješ BIOS. Probaj onda da uključiš računar, naravno opet minimalnu konfiguraciju.
 
Ploča podržava procesor(i i5 7500 i G4560 koje si probao) od biosa 3016, tako da veoma moguće da treba ažuriranje biosa, za to ti treba podržani procesor,
vidi koji su podržani od prve verzije:
https://www.asus.com/rs/Motherboards/H110M-D/HelpDesk_CPU/

Ako nemaš probaj posuditi od nekog ili odneti u neki servis.

Pošto kažeš da je radila i da si instalirao Windows, moguće da je i otišao bios pa bi trebalo probati Crashfree bios 3, ali ovo će pomoći ako je bios na CD-u bar 3016:
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/B250M-BASALT/E13571_BIOS_Update_EM_V4_WEB.pdf


Mada moguće neki hardverski kvar: ploča, memorija, procesor?
 
Poslednja izmena:
Verovatno je crkla ploča. NAPOMENA: Sve se dešavalo isto i sa starijim procesorom. Dakle nije CPU. Nije GPU. Memorija - teško da su oba modula crkla. Prvo sam probao sa jednim pa sa drugim modulom.

Kupiće se ploča sa linka iznad i to je to. Ne vredi baviti se 6-7 dana hardverom zbog 50-ak eura.
 
Sad tek vidim temu pa da se ubacim i ja. Imao sam isti problem ali na laptopu. Izbrisao sam sve particije i ispocetka instalirao windows. Nakon sto se instalirao i radio je normalno jedan dan i posle sam stavio da se skine opcioni update za windows. Nakon sto se instalirao opet mi se desio isti problem. Posle sam se setio da mi je i prvi put nastao isti problem odmah nakon instalacije tog opcionog update-a. Nakon ponovnog obaranja sistema rekao sam sebi da vise nikad necu instalirati opcioni update. :) Sve to mi se desavalo pre 15ak dana odnosno bas kad je izbacen ovaj post.
 
Nazad
Vrh Dno