Šta je novo?

Kreiranje butabilnog USB-a

Kryo

Poštovan
Učlanjen(a)
17.07.2020
Poruke
524
Poena
50
Trebalo bi na svom računaru sa Linux Mint da kreiram Windows 10 USB za instalaciju na novi destop...

Koji je najlakši i najpraktičniji način? Znam za WoeUSB ali ga nisam koristio, negde kažu da ne uspeva, a čitam sada za Ventoy, za šta pre nisam čuo...
Jel ima neka proverena opcija koja nije mnogo teža od korišćena Rufusa na Windowsu?
 
Trebalo bi na svom računaru sa Linux Mint da kreiram Windows 10 USB za instalaciju na novi destop...

Koji je najlakši i najpraktičniji način? Znam za WoeUSB ali ga nisam koristio, negde kažu da ne uspeva, a čitam sada za Ventoy, za šta pre nisam čuo...
Jel ima neka proverena opcija koja nije mnogo teža od korišćena Rufusa na Windowsu?

Balena Etcher.
 
Balena Etcher ne reže Windows, a WoeUSB radi, samo mora da se instalira dependency jer u suprotnom neće da radi na Mint 20...

Pokušao sam i Ventoy, jako korisna stvar, instalira se prostom komandom na USB i onda se ISO samo kopira, i može više ISO fajlova da se kopira na tu particiju, a USB da se koristi normalno za ostale potrebe.
Zatim kada se bootuje pojavi se Ventoy meni gde se selektuje ISO i nakon toga sve normalno.
 
Nije mozda tema ali meni Ventoy u Windowsu bas i ne radi najbolje. Nekoliko puta bootuje dobro a onda nece pa mora ponovo da se instalira i snimi svaki iso.
Inace odlicno zamisljen program, verovatno najprakticniji od svih slicnih programa.
 
Nazad
Vrh Dno