Šta je novo?

Problem sa Benq GW 2470H

Zuba1970

Znamenit
Učlanjen(a)
08.12.2011
Poruke
2,585
Poena
1,465
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Mama koristi ovaj monitor. Problem je duzi period ali zbog objektivnih okolnosti sada otvaram temu.
Elem problem je sledeci. Povremeno se na par sekundi totalno zatamni ekran. Ponekad i pozeleni. Povezan je HDMI kablom za komp. Menjao sam kabl prvo a onda sam nosio komp misleci da nine do graficke karte. Tamo su mi rekli da je sa kompom sve u redu. Na kraju sam ga spojio sa mojim kompjuterom koristio sam dva razlicita HDMI kabla u dva HDMI ulaza koje monitor poseduje. I dalje se javlja problem povremeno i kada je spojen na moj komp. Jos je pod garancijom.
 
Mama koristi ovaj monitor. Problem je duzi period ali zbog objektivnih okolnosti sada otvaram temu.
Elem problem je sledeci. Povremeno se na par sekundi totalno zatamni ekran. Ponekad i pozeleni. Povezan je HDMI kablom za komp. Menjao sam kabl prvo a onda sam nosio komp misleci da nine do graficke karte. Tamo su mi rekli da je sa kompom sve u redu. Na kraju sam ga spojio sa mojim kompjuterom koristio sam dva razlicita HDMI kabla u dva HDMI ulaza koje monitor poseduje. I dalje se javlja problem povremeno i kada je spojen na moj komp. Jos je pod garancijom.

Ako je pod garancijom, onda nema šta da se mudruje i razmišlja. Reklamiraj što pre.
 
Odneo sam danas u servis.
 
Javicu, inace u martu istice 2 godine garancije. Problem je bio os pocetkom prosle godine a ondaprvo pandemija pa ja dobih koronu. I jednostavno nisam mogao da se bakcem monitorom. Mama koristi kao back up stari laptop
 
Javicu, inace u martu istice 2 godine garancije. Problem je bio jos pocetkom prosle godine a onda prvo pandemija pa ja dobih koronu. I jednostavno nisam mogao da se bakcem monitorom. Mama koristi kao back up stari laptop.
 
Dobio od njih dve totalno razlicite poruke. Prvo da se reklamacija pod odredjenim brojem ne prihvata a onada da se prihvata. Kada sam ih nazvao zena koja se javila kao ne vidi tu drugu poruku. I da se odbija reklamacija. Nije mi jasno problem se javlja kada monitor povezem na dva razlicita kompa. Koji su dalje moji koraci. Da li imam pravo na zamenu ili povrat novca. Vise sam za ovo prvo.Zao mi je samo sto nisam snimio problem jer se pojavljuje iznenada i nema pravila kada ce se desiti. Bude dva dana super a onda treceg se javi problem.
 
Dobio od njih dve totalno razlicite poruke. Prvo da se reklamacija pod odredjenim brojem ne prihvata a onada da se prihvata. Kada sam ih nazvao zena koja se javila kao ne vidi tu drugu poruku. I da se odbija reklamacija. Nije mi jasno problem se javlja kada monitor povezem na dva razlicita kompa. Koji su dalje moji koraci. Da li imam pravo na zamenu ili povrat novca. Vise sam za ovo prvo.Zao mi je samo sto nisam snimio problem jer se pojavljuje iznenada i nema pravila kada ce se desiti. Bude dva dana super a onda treceg se javi problem.

Prema onome kako si opisao sve, liči na problem sa napajanjem ili elektrolitima unutar monitora. Ali kao što rekoh, monitor je pod garancijom, i tebe apsolutno ne treba da zanima šta je problem i kako ga rešiti. Moraš biti uporan. Nazovi ih opet, obavezno im naglasi da se problem ne manifestuje tako lako, i da je potrebno vremena. Neka, kao i ti, koriste monitor nekoliko dana dok se problem ne manifestuje.

Edit:

Zaboravih da dodam. Taj problem koji trenutno imaš, nagoveštava totalno crkavanje komponente koja zapravo pravi problem. Koja god ona bila. I u 90% slučajeva, monitor se tako random gasi i pali sve više i više dok se jednog dana ne ugasi skroz, a onda nema više paljenja. Obično nakon isteka garancije.
 
Poslednja izmena:
Poslao poruku a kada sam predavao monitor rekao sam da se problem ne manifestuje cesto ali da se javlja. Pa dovoljno je sto se javlja na dva razlicita kompa na koje je povezan. Zvacu i radnju gde sam kupio i da cu traziti zamenu monitora. Pare me ne interesuju samo da imam ispravan monitor. Hvala ti na ovom objasnjenju koje moze da prouzrokuje kvar.
Čak sam naglasio da se jednom pojavilo obavestenje da nema konekcije i da se moj komp na momenat iskljucio i ponovo ukljucio.
Naravno da cu da naglasim da ne mogu samo na osnovu bukvalno jednog dana da vide problem. Jer monitor sam odneo u sredu oko 16 h a vec jutros posle 9 dobijem odgovor kako je sve ok.
 
Poslednja izmena:
Podici cu monitor u servisu i odneti u radnju da popunim reklamacioni list. Trebalo bi da mi odgovore u roku od 8 dana. Ako bude negativno onda jedino tuzba trzisnoj inspekciji. Samo je pitanje koliko je sve to isplativo.
 
Podigao sam monitor nakacio ga na HDMI i radi bez ikakvih problema. Cak sam koristio kablove iste one i pre servisa. Uopste ne znam sta se desilo. Meni je ovo i dalje misterija iskreno. Rekoh ajd' da ga drzim za vikend pa da vidim pre nego ga vratim u radnju. Ne bih sigurno tek tako otvarao temu.
 
Nazad
Vrh Dno