Šta je novo?

Perspektivni novčići za ulaganje 2021 godina

Hmmm, kako da pocnem... s obzirom da ja ovo sada stanje smatram jos uvek pred ALT party mod i da ce pravi party da krene jedno za mesec ipo dva moze se reci da je savet da se uzme
Sveeeeeeeeee

hahaha. Salu na stranu ima stvarno dosta novih projekata/novcica sada. Ja bih se klonio on nekih starijih novcica iako zvuce primamljivo ali kao sto je bilo i pre 4 godine novi novcici su ipak vise procentualno rasli u odnosu na neke tada vec stare.

Ja bi se skoncentrisao na primer na Polkadot (DOT) i njegove derivate to ce sigurno da prasi ove godine, tu je onda i EGLD, RUNE, LINK, AAVE, TOMO i drugi. Tu bih ubacio i BNB iz prosstog razloga sto se ocekuje lavina trgovine na Binancu koja ce samim tim pogurati i BNB na gore.
Ne bih sada zalazio u to zasto ponaosob svaki od ovih, jer nekako iz iskustva to mu dodje najmanje bitno. Najvaznija je ipak reklama i hype koji se stvara oko svakog projekta, a realno manje je vazno za sta koji sluzi i ima li neku realnu svrhu (bilo je brdo sjajnih projekata 2017/2018 sa stvarnim user case-ovima ali sve se survalo po 90% i vise od cene).
Ne bih zanemario i trgovinu ETH/USDT koja ce biti zanimljiva ove godine jer ETH ima da napravi po meni nekoliko izleta na ATH i svaki bi trebalo zajahati (neka predvidjanja su da ce sad da pokusa da se domogne $3K).
Prati twiter, radi TA i cepaj... Ove godine nadam se nema greske valjda ce da bude plodonosna kao i 2017/2018...
 
Saglasan sam da je bull tek krenuo i da altovi tek treba da eksplodiraju i da ce biti masnog profita na njima.Verujem da ce svi altovi skakati i da fokus koji treba da bude u planu jeste kada i na kojim cenama izlaziti i uzimati profit. Ja sam juce iako teskog srca izasao iz ENJIN ali shvativsi da je skocio x3 u nekoliko dana i da sam vise nego zadovoljan odlucio sam izaci i sacekati korekciju i ponovo kupiti iste koine ali samo malo vise komada.

Svako bi trebao da ima bar neku kolicinu BTC-a kao najsigurnije kripto valute i ETH-a kao druge najsigurnije.
Moj portfolio (ako izuzmemo ETH i BTC) izgleda ovako:
80% XRP, LTC, BCH i DASH - ova 4 koina svako treba da ima u svom portfoliu u skladu sa svojim mogucnostima
20% XEM, BNB, ENJ (kupicu ponovo na korekciji jer ocekujem odlicnu god za ENJ) AST (Airswap), LISK.

Ja ne mogu da objasnim koliko sam bulish na XRP, prosecna ulazna cena mi je 0,20$, 20% prodajem na ceni oko 1$ sa cime isplacujem investiciju, 30% prodajem na ATH a ostatak videcemo, najvice sam bulish na XRP od svih, ne bi me cudilo da u ovom bull marketu dodje opet x40 cena cca 8$
DASH i cena koja se danas moze videti je 113$ malo je reci da ocekujem eksploziju, i da se cela fama oko privacy-a i delitovanja ce biti pojeo vuk magarca i Dash otisao na 500 ili1000+ dolara, znaci min.X5
LTC i BCH koini koji kao zaostaju, koji drzi stara garda, koini koji slabije rastu u odnosu na ETH itd, sto duze su na ovim cenama to vise treba da se akumulira, LTC cena danas 143 x5 = 715$ ETH 1300x5 =6.500$ zakljucak, lakse ce LTC do 700$ nego ETH od ove cene do 6.500$, znaci LTC i BCH min. X5

Malo sam smorio sa starim koinima, od DEFI volim da trejdujem REN, Link ima potencijal. Polkadot takodje jedini problem je sto su svi navedeni koini trenutno na/oko ATH a ja nikada ne kupujem koine na ATH, uvek cekam korekciju, svakako treba imati u vidu jer je ogroman hype oko DEFI generalno i iskoristice se to mnogo vise nego u prethodnom bullu sa ICO-ima.

Srecno svima, bice ovo jedna bull godina, treba je iskoristiti.
 
Šta mislite o SIA i verge coin? Pre 4 godine su imali lep skok, može li se to ponoviti i ovoga puta
 
LSK.
Trenutna cena oko 1,34$.
Verujem da bi mogao na 150-200$ u ovom ciklusu.
2017 je išao sa 0,10 na 35$.
 
SIA, Verge, LSK, NEO sve su to stari koini koji su odlicne up trendove pravili u proslom naletu pre 3-4 godine. Ali to je bilo nekada, sada bi trebalo da se skoncentrisete na koine nove generacije kojih ima bas dosta sada. Ne sumnjivo ce u bull talasu svi novcici pa i ovi stari da krenu ka nebu ali kao sto svi po netu govore - prvo ce skakati veliki koini, pa za njima i manji novi koini, pa tek onda i stari (ovde se uglavnom govori o volumenu i popularnosti novcica). Slaba su ocekivanja da ce ovi stari novcici da dostignu neke vece x variajnte tj x10 i vise. Sto se tice NEO platforme ona je uvek zanimljiva jer je radjena po uzoru na ETH i bice zanimljivo kako ce se zavrteti u ovom bull talasu (u proslom su bili jako dobri) ali ja ne ocekujem previse od njih. LSK odlican projekat ali opet nisam bas siguran da ima dovoljno snage trenutno tu da se nesto znacajno desi. ENJ odlican novcic. koji nije izgubio na vrednosti i "pozeljnosti". Ako uspeju da proguraju to sto su zamislili do kraja moze da bude extra ali mislim da je to ipak novcic ogranicene vrednosti i da zbog takvog projekta ne bi trebalo da se popne na vise od $1.

Opet ovo je samo jedno od misljenja na netu.

DYOR (Do Your Own Research) je najbolja vodjica za trgovinu i investiranje na berzi. Nemojte se skoncentrisati samo na jedan izvor informacija ljudi, citajte i sta drugi misle, procitajte i naucite malo o TA znacajno ce vam pomoci u ulaganju i trejdingu a osnove nije tesko savladati. Ako vidite da neko savetuje da se investira u neki novcic bilo bi dobro i da tu ideju potkrepi nekim crtezom ili misljenjem zasto bas taj i tad jer je u suprotnom je samo rekao mi Mika - sto i nije bas najbolja preporuka....

Evo nekih alt novcica oko kojih se sada dize prasina pa malo pogledajte i njih DOT, ATOM, LINK, EGLD, AAVE, LUNA, ZIL, OCEAN, RSR, LRC, DIA, RUNE, ONE, CELR.... i jos mnogi drugi, a od starih dosta se pominju ADA, BNB, XLM, VET, OMG, XMR, ENJ, TOMO, NEO...

Naravno kako je ovo jedno vrlo brzo i nestabilno trziste sve informacije koje dobijete treba iskoristiti odmah jer se situacija brzo menja i ne treba cekati dugo...
 
Poslednja izmena:
Meni drugar preporucio POLS (PolkaStarter), verovatno zato sto ima Polka u imenu

malo sam citao ali sam nesto skeptican... da li sam nesto propustio
 
Reef vidim da se dosta spominje pa sam uzeo za nekih 300$. Mozda me i usere nesto x20 da naraste :)
 
Nek nam je sa srecom ;)
 
Reef ima preko 130mil MC, ima i UNFI od 74mil....treba naci nesto jos manje.
Negdje sam nasao plotx od 2.5mil, kakav bi to udarac bio ako valja
 
ADA definitivno ako ulazite iz fiata.
Veliki makretcap, veliki volumen, mala cena medju prvih 10, samo čeka da probije ATH od 1$, napravljen od strane prvih ljudi iz ETH, osnivač DOT je takodje bio madju njima.
Tako da meni je ADA sada najbolji coin izgleda ako se kupuje.
 
Raven coin ide 15x gore... Insider info😎
 
Ide sa $0.05 x15 ili sa vrednosti sa početka bulla (ispod $0.015)
 
Skoci ovaj moj 5 puta vec😅
 
Ja sam prebacio dio BTC u eth, to je sve sto mogu trenuto. Sad pratim gas fee pa ako bude se smirilo pojacat cu jos malo fxf.
 
Šta mislite o YoFarmu, novoj izvornoj kripto valuti na Yobit-u? Iobit postoji već 8 godina i čini se da je vredan poverenja. Kupujem YoFarm da obezbedim likvidnost i zaradim veliku kamatu. Trenutno je na najnižem nivou, 40% manje u odnosu na najviši nivo, tako da bi moglo biti nagore na samom novčiću.
 
Nazad
Vrh Dno