Šta je novo?

Huawei HG520s

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Nadam se da sam temu postavio na pravo mesto.
Imam u stanu Telekomovu optiku i ruter Huawei HG8245H koji ima cetiri izlaza za LAN kablove. Medjutim fabricki su samo dva podesena za LAN izlaz (ne znam cemu sluze preostala dva). Cuo sam da je moguce u podesavanjima rutera i ta dva izlaza definisati kao LAN izlaze. Meni bi ovo bas odgovaralo, s obzitom da u stanu imam razvedene kablove u cetiri prostorije i u ormaricu u kome mi je ruter imam cetiri uticnice za UTP kablove. Sada su mi samo dve sobe povezane na internet a voleo bih da to isto uradim i sa preostale dve. Znam, mogao bih uzeti gigabitni LAN SWITCH sa cetiri izlaza i tako resiti problem, ali ne bih davao pare za to ako je moguce na ovom ruteru osposobiti sva cetiri izlaza za internet. Zna li neko da li je to moguce uraditi i ako jeste kako se to radi?
Unapred hvala na svakom korisnom savetu.
Izvinjavam se za gresku u naslovu teme, pomesao sam oznake, a ne znam kako da ispravim gresku u naslovu teme.
 
Poslednja izmena:
Već godinama na telekomovim routerima koje dobijaš u box paketu, dva spoljašnja LAN porta su za lokalnu internet mrežu a dva unutrašnja su za IPTV. Da bi otključao ova dva porta moraš da se uloguješ u router kao full admin korisnik a ne kao korisnik telekom. Na internetu možeš pronaći kako da se uloguješ ne znam da li lozinke koje oni predlažu rade kod nas. Ako ne uspeš osnovni Tenda petoportni gigabitni switch košta 15-ak evra i radi savršeno.
 
Hvala na odgovoru, i ja sam vec razmatrao opciju sa swtchem, ali sam uspeo da izguglam admin lozinku za ovaj ruter i da podesim sve portove za internet. Vrlo jednostavno se podesava, ne moze da se pogresi. Samo se odcekiraju LAN 2 i 3 za IPTV i cekiraju se za Internet. Kliknes Apply i zavrsena prica. Sve radi savrseno, ja imam paket 200/40 i na sva cetiri mesta u stanu imam taj protok ujednacen i konstantan.
 
Nazad
Vrh Dno