Šta je novo?

Monitor DOO - osporena reklamacija novog hard diska

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sinko, leci svoje komplekse (vidi se ko se prima na samog sebe) i skini taj povez da bolje vidis, kakvi navijaci i ostale pogresne procene... Meni su reklamacije mozda 5% kupljenih stvari, a trgovci nisu zli nego samo koriste bezvoljnost, neznanje i samosazaljenje kupaca.
Sad je SAMO kad vidis da se niko nije primo na te tvoje price, jos ti je @Misko78 na lep nacin skrenu paznju da oladis sa tim K... stavom da ne palis ljude da rade tako nesto, za razliki od njega ja sam dosta sirov :d i direktan bez pardona, samo sto sve okrenem na sprdnju. Komantri su ostali u temi pa moze da se vidi kako si SAMO hteo nesto da kazes.
@antena
Što se tiče ovih saveta da treba samno oštro i u meso, to je malo neodgovrno, batina ima dva kraja, nemaš pojma ko je preko puta tebe i na šta je sve spreman, i konflikte te vrste treba naširoko izbegavati, pa makar i prodavac bio bezobrazan.

Fajt, fajt, fajt,....
:d
 
Poslednja izmena:
Na osnovu slika rekao bih da vodovi nisu osteceni i da ova velika i jedna mini ogrebotina nikako ne mogu biti uzrok sto hdd ne radi... Da je servis tj uvoznik "smeker", znao bi da bi i fabrika uvazila reklamaciju jer nisu duduci i obicnim vizuelnim pregledom bi mogli da ustanove da vodovi nisu prekinuti, i nikom iz dzepa ni u dzep od svih njih u lancu.

Pre 20 god je prodavac iz Jugodate lepo rekao kad je nakon mene cela moja ulica kupila PentiumIV kod njih: "Preporuka je najbolja reklama".

Upravo tako. Ima raznih načina kako može da se izađe u susret (ozbiljnom) kupcu, prodavac je mogao da mu zameni disk za drugi, ovaj da stavi na stranu a ne da šalje uvozniku bez gledanja.

Kasnije će ga provući kroz neku konfiguraciju koju su oni sastavljali i prijaviti da je takav bio kad je izvađen iz kesice, ipak se njima više veruje da su stručni nego random kupac kome je otišao disk kurirskom službom...
Naročito što je prilično očigledno mehanički mrtav a nije problem do neispravne elektronike. Može OP da proba i sa elektronikom blizanca kojeg je kupio, a i ne mora, u servisu bi takođe mogli to da odrade...

Ima još X načina da čak ni prodavcu ne ode baš direktno na trošak taj felerični disk, ali nebitno, gde postoji volja, nađe se i način, a tamo gde ne postoji, nađe se izgovor.

Zašto bi to radili? Pa eto, nikad ne znaš da li će taj kupac samo tužno da se pozdravi sa svojih 100€ ili će napisati ovako nešto i izbiti ti nekoliko stotina eur za hardver koji nećeš prodati.

A mogao je čak i da te pohvali i da ti donese dodatni prihod... čak i ako izuzmemo forum, prijateljima, kolegama s posla bi sigurno pomenuo izrazito pozitivno ili izrazito negativno iskustvo, ne moraš ni da pretpostavljaš previše.


Pored svega, ja ovde vidim 4 ogrebotine, a ne jednu :d

hdd.jpg
 
Ma da, ali nemaju nikakav uticaj ni na elektroniku a ne mehaniku
 
Ja bih skinuo elektroniku sa ispravnog diska (1) i probao na ovaj Izgreban (2). Takođe bi izgrebanu (2) stavio na ispravni (1).
Ako radi izgrebani opet na reklamaciju, ali sa drugačijim stavom da se testira elektronika...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ček malo, vi što preporučujete da menja elektroniku, da li ste svesni da mora da prelemi firmware chip sa neispravnog diska na ispravnu elektroniku da bi mogao da proba neispravan disk, i taku da izgubi garanciju i na ispravnom disku?
 
^
Vidim kolega da slabo posecijes forum... Ovo je boza na sta si naleteo ovde, nedo boga da zadjes u deo foruma u kome se diskutuje o osnovnim komponetama, ploce, porocesori, grafike, memorija, mislim da bi se ozbiljno zapitao da li je ovo Bench forum iz neke paralerne dimenzije :d
 
Ček malo, vi što preporučujete da menja elektroniku, da li ste svesni da mora da prelemi firmware chip sa neispravnog diska na ispravnu elektroniku da bi mogao da proba neispravan disk, i taku da izgubi garanciju i na ispravnom disku?

Iskreno - nisam znao da mora da se lemi, koliko se sećam, ranije je moglo da se zameni samo sa identičnog modela. My bad ako je tako danas, ne preporučujem ako bi ugrozilo drugi ispravan disk sa strane korisnika. U servisu je već druga priča...
 
^
Vidim kolega da slabo posecijes forum... Ovo je boza na sta si naleteo ovde, nedo boga da zadjes u deo foruma u kome se diskutuje o osnovnim komponetama, ploce, porocesori, grafike, memorija, mislim da bi se ozbiljno zapitao da li je ovo Bench forum iz neke paralerne dimenzije :d

Slabo boga mi. :d Pratim par tema uglavom retro, čak sam i foto prestao da gledam zbog nekoliko specijalaca.

Pa ili to ili ćao 120e.Ne vidim vala ođe neki problem (nije za ovaj model ali je veoma slično).

Nije problem ko zna da uradi ali šta dobija time ako se pojavi sa pričom "ja sam znate promenio elektroniku i disk i dalje ne radi (recimo da je kliktanje uzrokovano lošim glavama), znači da ove ogrebotine ne utiču na ispravnost"
pa tek onda mu neće prihvatiti garanciju, a i drugi disk ako, ne daj bože, rikne eto štete od 200€. Jedan pregled elektronike pod lupom i videće da je menjan čip.

Iskreno - nisam znao da mora da se lemi, koliko se sećam, ranije je moglo da se zameni samo sa identičnog modela. My bad ako je tako danas, ne preporučujem ako bi ugrozilo drugi ispravan disk sa strane korisnika. U servisu je već druga priča...

Još od onih JS, AAJS, KS serije, samo što si tada mogao za donora da uzmeš bilo koji disk iz serije tipa 1600JS ploča je pasovala na 2500JS. Nekoliko komada iz te serije sam tako osposobio pre 10 godina, foru mi je tada otkrio Grk vlasnik one njihove čuvene firme Northwind za data recovery.
 
Koji ostali ???
Ti si jedini koji se javio prvo sa nekim navijackim stavom, kao ti sve resavas po kratkom postupku, kidas, cepas, trgovci su zli ja sam za njih streptomicin :d i sad sa ovim mastovitim neprijatnim iskustvima kao da nista drugo ne radis u zivotu nego svaki dan nesto kupujes a svaki drug dan nesto reklamiras... Izvalio sam te odma posle prvog navijckog komentara, bas si se onako primio na samog sebe spreman da uletis u diskusije u kojima ces i dalje da se lozis dok neko na kaze kakav si ti super heroj koji resava prodavce kao rebus u tim tvojim izmisljenim pricama, samo steta sto ti nije proslo naleto si odma na @zajebano ladan tus ;)

hahahaha ovo mi je popravilo jutro :D
 
Ljudi, ja ne verujem sta se ovde desava. Probao sam hard opet u NAS-u, cisto da vidim da li ce isto da "klikce" kao pre slanja, kad ono DISK RADI!!!!

Screenshot 2021-01-22 at 12.08.46.png
 
Hah, eto, rešio ti svevišnji. Predlažem ti da kupiš lak ili plastik sprej za štampanu ploču i zaštitiš ogrebane vodove.

edit: Ja sam sinoć na na dečijem kompu imao situaciju da je SSD izbacivao da je BAD u smartu i da ne vidi sistem. Izvučem ssd zakačim na moj komp radi normalno, uradim sve testove, niti jednu grešku nije izbacio. Vratim nazad u dečiji komp i radi normalno i tamo uradim sve testove i sve ok.
 
Poslednja izmena:
Ipak je sreca kratkog veka. Rapid test je prosao, ali na complete test vec drugi put izbacuje ovu gresku...

Screenshot 2021-01-22 at 12.49.37.png
 
Ljudi, ja ne verujem sta se ovde desava. Probao sam hard opet u NAS-u, cisto da vidim da li ce isto da "klikce" kao pre slanja, kad ono DISK RADI!!!!

Pogledajte prilog 296065

Zasluzi si ozbiljne batine :smackbum: :d

hahahaha ovo mi je popravilo jutro :D
Uvek kolega, a materijala na forumu kolko volis :) Para godina me nije bilo i vidis sta se desava, bas su se napatili ovi mudati za tastaturom :p Tako je to kada se poremti prirodni balans :d
 
Za sad ova tema vodi kao trol godine [emoji23] Vrhunski trol :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Definitivno disk ima problem, kao sto sam i napisao par postova iznad. Prerano sam se obradovao...


Screenshot 2021-01-22 at 13.14.47.png
 
Poslednja izmena:
Ne citate poslednji post od coveka :D. Nego brze bolje udari po tastaturi da vas neko ne pretekne u prozivanju :)
 
Pa petak je pobogu, moramo dati sebi nekog oduska :)
Ontopic:
@player Ne vidi ti se attach, sta sad izbacuje kao gresku?
 
Pokrenut je full scan bad sector-a koji ce potrajati nekoliko sati. Popravio sam attachment u prethodnom postu i dodao ovde koji takodje ukazuje na abnormalno stanje diska. :crash:

Screenshot 2021-01-22 at 14.16.30.png
 
@playerPA

Glupo pitanje, da li si probao da ga staviš u drugi "slot" na NASu?
 
Taj disk je po svemu sudeci pao na beton, otuda i one ogrebotine.
 
@sysninja

Nema glupih pitanja.... Nisam danas probao, ali dok je prvobitno disk bio kod mene prosetao je kroz sve slotove NAS-a i svuda se ponasao isto (samo kliktao) bez da ga je nasao prepoznavao. Posto sam napravio RAID5 od dva nova i jednog starog diska samo je poslednji slot bio prazan i tu je sad zavrsio disk koji se vratio sa reklamacije. Ne diram nista dok ne zavrsi scan pa cu posle videti sta cu dalje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno