Šta je novo?

Monitor DOO - osporena reklamacija novog hard diska

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Reputacija? U Srbiji?
Da li se šališ....kakva crna reputacija.
Monitor se ovde fino ogradio, po sistemu "nismo mi, imamo i snimak", a ti se mlati sa servisom.
To što si kupio 4 NAS diska kod nas i što verovatno nikad više nećeš kupiti bilo šta (a posle ovog pisanija verovatno i dobar deo članova foruma), nema veze, šište nam 00.
Po principu, "Ne brini za reputaciju, reputacije nema" Ima ali je negativna.

To sto si ti imao dobra iskustva super, ovo je druga strana price koju sam odlucio da podelim sa zajednicom, pudupreta cinjenicama.

Monitoru sam putem mail-a prosledio link ka temi na forumu i dobio odgovor koji cu citirati:

Na to sam im odgovorio da je cilj otvaranja teme bio podizanje svesti javnosti sa kakvim problemima se mogu susreti na lokalnom trzistu.
Sada su se uzjogunili samo da isteraju svoje a sve je moglo da se reši bez gubitaka za bilo koga. Totalne tupadžije za biznis. Još samo da se Atom pokvari pa ostadosmo bez kompjuterskih delova.

@playerPA, oni su u povlašćenoj situaciji jerbo imaju tvoje pare a ti sada nemaš ni disk, ni jare, ni apre.
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravoucenije je dakle da robu predajete na reklamaciju LICNO i trazite potpisan zapisnik da je ista primljena u ISPRAVNOM stanju BEZ FIZICKIH ostecenja. Za ljude iz unutrasnjosti ne znam, ali ja od sada svaku reklamaciju/kupovinu bilo gde resavam iskljucivo licno. Ovo je moglo da se desi bilo kome, bilo gde i bilo kad. Sreca moja pa je u pitanju samo disk u vrednosti od 100 i kusur evra.

Sa ovim se slazem, to sam i napisao... Sve ostalo mozemo da kometarisemo... Situacija je takva da niko nista sem uvoznika ne moze da dokaze, jedino je sigurno da je kod uvoznika utvrdjeno fizicko ostecenje koje je mozda a u sta najvise veruijem napravio serviser koji radi kod uvoznika jer tamo je najduze bio van ambalaze, nema logike i ako je i to moguce da je neko u monitoru ostetio disk i poslao na servis, kao sto nema logike ni da ti ovoliko o tome pises a da si ti ostetio disk...

Ipak ovo mi nije jasno zasto si uradi, sa kojom namerom ??? Zasto bi ti slao link sa temom na nekom forumu prodavcu kod koga si kupio disk ??? Sta postizes tim potezom sem neke tihe prisile da ti vrate pare, ili daju drugi ispravn disk... To sto si otvorio temo to podrzava, ali iskren da budem kao sto sam uvek namera mi je malo sumnjiva... Verujem da disk nije ostecen kod teb, zaista verujem, al nemoj na neki "kvarana" nacin da resavas problem prakticno po svaku cenu koliko god da si u pravu, nije vredno tih 100e. Nisam tu da sudim al na osnovu svih podataka ako su tacni mozda je najpostenije da podelite stetu...
Prosledio sam Monitoru link ka temi na forumu jer, kao sto sam i njima napisao u samom mail-u, verujem u punu transparentnost.

Evo na koliko vec 7 strana nisam naiso ni na jedan kometar da se neko pozalio na to da je imao neki ozbiljan problem sa tom firmom a temu je do sada pregledalo 4100 korisnika, a javilo se dosta njih sa pozitivnim iskustvom...
 
Poslednja izmena:
Greška Monitora je ista koliko i tvoja što nisu zabeležili Fizčko oštećenje. Tako da ti možeš da ganajaš njih a oni tog prodavca koji nije slikao uređaj pre slanja na servis.
Ispada da je uređaj do njih stigao bez oštećenja. Jer da ga je bilo to su oni morali da zabeleže u zapisniku prilikom predaje uređaja servisu i time bi sebi pokrili. Ovako oni su pogledali uređaj, nisi videli oštećenje a namaju dokaz da oštećenja nije bilo kada je stigao od tebe pošto nisu slikali.



Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sa ovim se slazem, to sam i napisao... Sve ostalo mozemo da kometarisemo... Situacija je takva da niko nista sem uvoznika ne moze da dokaze, jedino je sigurno da je kod uvoznika utvrdjeno fizicko ostecenje koje je mozda a u sta najvise veruijem napravio serviser koji radi kod uvoznika jer tamo je najduze bio van ambalaze, nema logike i ako je i to moguce da je neko u monitoru ostetio disk i poslao na servis, kao sto nema logike ni da ti ovoliko o tome pises a da si ti ostetio disk...

Ipak ovo mi nije jasno zasto si uradi, sa kojom namerom ??? Zasto bi ti slao link sa temom na nekom forumu prodavcu kod koga si kupio disk ??? Sta postizes tim potezom sem neke tihe prisile da ti vrate pare, ili daju drugi ispravn disk... To sto si otvorio temo to podrzava, ali iskren da budem kao sto sam uvek namera mi je malo sumnjiva... Verujem da disk nije ostecen kod teb, zaista verujem, al nemoj na neki "kvarana" nacin da resavas problem prakticno po svaku cenu koliko god da si u pravu, nije vredno tih 100e. Nisam tu da sudim al na osnovu svih podataka ako su tacni mozda je najpostenije da podelite stetu...


Evo na koliko vec 7 strana nisam naiso ni na jedan kometar da se neko pozalio na to da je imao neki ozbiljan problem sa tom firmom a temu je do sada pregledalo 4100 korisnika, a javilo se dosta njih sa pozitivnim iskustvom...

Link sam im prosledio iz prostog razloga sto verujem u transparentnost kao sto sam i naglasio u samom mejlu. Ne zelim da blatim bilo koga i iznosim potencijalne izmisljotine, licna zapazanja koji rezultiraju NEGATIVNOM reklamom, vec pokusavam da budem objektivan koliko je to moguce. Tesko je biti objektivan u ovom slucaju jer sam ipak ja ostecena strana. Ne zelim nikome da radim iza ledja vec da stavim do znanja koje je moje vidjenje stvari i uvek ce se naci neko ko misli drugacije. Meni je savest cista jer sam im stavio do znanja da svoj problem iznosim javno, a na njima je da li zele/mogu da odgovore/demantuju moje izjave.
 
Mozes jedino da ih ganjas jer nisu stavili u zapisnik da je primljen sa ostecenjem... Ovo drugo tipa "e pa elektronika je ogrebana ali radi" pa makar probao i na drugom disku i stvarno radi sto znaci da zeza mehanika, njih ne zanima... Bilo kakvo fizicko ostecenje ubija garanciju, jer i sam pad kako diska, mobilnog fona, bilo cega, recimo pri padu, moze da izazove ostecenja na unutrasnjim delovima od samog udara... A naravno da se pokazati ostecenje samo spolja...

Ali ja bik ipak isao na tuzbu jer su oni bili u obavezi da isto tako vizuelno pregledaju uredjaj prilikom primopredaje... Ako je vec toliko ogreban morali au i oni vide...
 
postoje zakonski odredjene procedure koje se postuju kod reklamacija, ne?
tu ne spada slikanje uredjaja iz svih strana plus video boxing/unoxing od strane kupca?
 
Za 70tak eur nabavne cene diska, cenim da je do sad trebalo da te pozovu i pošalju ti nov, bolja reklama im ne treba, iako će ostati malo gorak ukus što je moralo ovoliko da se piše a ne da im to bude exit strategy. :)
 
Poslednja izmena:
Tesko da ima i jedan prodavac u maloprodaji 30% marze na racunarskom hardveru.
 
Gde ima, taman se deli na tri ruke kao na primeru iz teme a često i više

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Mozes jedino da ih ganjas jer nisu stavili u zapisnik da je primljen sa ostecenjem... Ovo drugo tipa "e pa elektronika je ogrebana ali radi" pa makar probao i na drugom disku i stvarno radi sto znaci da zeza mehanika, njih ne zanima... Bilo kakvo fizicko ostecenje ubija garanciju, jer i sam pad kako diska, mobilnog fona, bilo cega, recimo pri padu, moze da izazove ostecenja na unutrasnjim delovima od samog udara... A naravno da se pokazati ostecenje samo spolja...

Ovo naravno nije istina, vec jedan od APP nacina/izgovora za odbijanje reklamacije. Nije isto razbijen telefon i/ili HDD koji je ispao i kozmeticka ogrebotina
 
postoje zakonski odredjene procedure koje se postuju kod reklamacija, ne?
tu ne spada slikanje uredjaja iz svih strana plus video boxing/unoxing od strane kupca?
Postoje svugde u svetu pa sam morao Sennheiser supportu da saljem video snimak da mi je zvucna stigla ostecena iako se nista ne vidi na pakovanju, sa sve natezanjem i snimanjem paketa, pakovanja i samog uredjaja kojem su otpali neki unutrasnji delovi i zveckali unutar kucista jer je citiram "nemoguce da se uredjaj osteti bez vidljivih tragova na pakovanju".
Tek posle video snimka je uvazena reklamacija.
A tek koliko sam se nagledao odbijenih reklamacija kod nas za mobilne pod izgovorom "telefon ostecen vlagom", omiljeni izgovor nasih servisa...
Uzalud procedure kada se desavaju ovakve stvari, previse cesto...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Vlaga je ultimativni izgovor, jedini bez resenja, posto je nemoguce dokazati da je nije bilo pre otvaranja
 
Tesko da ima i jedan prodavac u maloprodaji 30% marze na racunarskom hardveru.

Dobro, de, ne budimo bukvalisti, OP je naveo opraštanje od 14.000,00 RSD, ali trenutno na Monitor sajtu su izlistani WD Red 4TB za EFRX za 12.720,00, EFAX za 12.580,00 i FFBX od 21.120,00 koji verovatno nije u pitanju.
Dakle, 12.720,00 / 1,2 = 10.600,00 prodajna bez PDVa, neka je i 9.600,00 nabavna za Monitor, to je ~81€ a maržu ima i taj što uvozi ili od koga je Monitor kupio...

No dobro, pošto je po Monitoru i nazvana tema, evo korigovaću se da im za 80-85€ nema bolje reklame nego da pozovu čoveka i daju mu novi disk. :)
 
U pitanju je EFRX i da, cena je 12720 na fiskalnom tako da sam istu prvobitno naveo pogresno.

Juce sam dobio mail od Monitora da se izjasnim kako zelim da preuzmem disk kojem je osporena reklamacija, licno ili putem kurira. Posto im nisam odgovorio, danas su poslali jos jedan mail gde me obavestavaju da ce isti biti poslat kurirom u toku dana i da ga sutra mogu ocekivati na svojoj adresi. Zahvalio sam im se i zatrazio snimak sa bezbednosnih kamera koji su mi i sami prethodno ponudili kako bih, ako nista drugo, zadovoljio licnu znatizelju kako je disk koji je prosledjen u mom pakovanju zavrsio kod uvoznika otpakovan, samo u antistatickoj vrecici sa pratecom dokumentacijom.

@mickeyrs
Da su imali volje da snose bilo kakav trosak resili bi to u samom startu i ne bi se ovde polemisalo. Iskreno, ne bi mi ni palo na pamet da podizem temu kako mi je uvazena garancija na hard disku na kom je bilo utvrdjeno ostecnje. Pretpostavljam da je njihov stav takav da direktno oni nisu odgovorni za fizicko ostecenje, sto moze i ne mora da znaci. Disk je bio kod mene i ja sam prijavio neispravnost sto u startu baca sumnju na mene da je isto nastalo mojim nestrucnim rukovanjem.
 
Kao što rekoh - to je trebalo da im bude prvo, a ne poslednje, iznuđeno rešenje, naročito sada kada se ispostavilo da ima brljotina i sa njihove strane, tj da nije baš sve ispoštovano do kraja kako bi se nedvosmisleno utvrdilo da si ti oštetio disk.

Ako si otvorio temu, očigledno mora na teži način da se nauči kako ispoštovati kupca, pa neka je nekad i na svoju štetu.
Da je sve bilo po PSu, ti poslao, oni otvorili, konstatovali oštećenje, javili tebi/napravili zapisnik, prosledili uvozniku... a ovako, nismo/jesmo otvarali, dokumentacija/video kamere... gubljenje vremena s njihove strane da to sve isprate, odgovore tebi, provere.

Ovde bi bili u minusu, ali bi ih ti sa zadovoljstvom preporučivao i dolazio ponovo po još (ne baš jeftinog) hardvera.

Sve je to kolega iz Toronta već opisao, samo kod nas sve mora naopako...
 
Ovo naravno nije istina, vec jedan od APP nacina/izgovora za odbijanje reklamacije. Nije isto razbijen telefon i/ili HDD koji je ispao i kozmeticka ogrebotina

Istina je, ja da sam prodavac odbio bih garanciju.
Kozmeticka nije, vec ogrebotina na najosetljivijem delu tj elektronici... Daje dovoljno podataka da se moze posumnjati da je ceo hdd ispusten i zakacio negde i ogrebao se i da me tuzi stranka drzao bih se toga i dobio bi...
Jedina slamcica ja da on njih ganja da su oni ogrebali ili ispustili posto nema zapisnika i nemoj coeku davati laznu nadu, za tu ogrebotinu mogu i da ga odbiju i napuse pod izgovorom osteceno, ispusteno i sl...

Ne teraj coveka da sad skida sa zdravih diskova elektroniku i menja sa ovim jer NECE dobiti nista time ako je zdrava ova ogrebana
 
Poenta ogrebotine i zamene elektronike je da se potvrdi sumnja da ista nema veze sa mehanickim kvarom diska koji je ko zna gde, kada i kome potencijalno ispao. Meni ce savest biti cista ako donator disk bude radio sa zagrebanom elektronikom i to bi potvrdilo ono o cemu se pisalo, a to je da ona nije diretkan razlog neispravnosti diska. Isto tako bih se onda osetio jos vise ostecenim smatrajuci da je navedeno ostecenje vrlo verovatno nastalo negde na putu od Monitora do uvoznika jer ga nisam primetio dok je disk bio kod mene. Cekam da mi sutra stigne posiljka pa cu pogledati uzivo ostecenje i videti koliko je zapravo ocigledno i kolika je sansa da sam isto prevideo gledajuci disk nakon inicijalne vizuelne inspekcije. Ako budem raspolozen mozda napravim i svoj prvi unboxing video :eyebrows::D:-devil-:
 
Istina je, ja da sam prodavac odbio bih garanciju.
Kozmeticka nije, vec ogrebotina na najosetljivijem delu tj elektronici... Daje dovoljno podataka da se moze posumnjati da je ceo hdd ispusten i zakacio negde i ogrebao se i da me tuzi stranka drzao bih se toga i dobio bi...
Jedina slamcica ja da on njih ganja da su oni ogrebali ili ispustili posto nema zapisnika i nemoj coeku davati laznu nadu, za tu ogrebotinu mogu i da ga odbiju i napuse pod izgovorom osteceno, ispusteno i sl...

Ne teraj coveka da sad skida sa zdravih diskova elektroniku i menja sa ovim jer NECE dobiti nista time ako je zdrava ova ogrebana

A ja da sam kupac bih prodavca prijavio raznim inspekcijama i tuzio, ili vijao po radnji, sve zavisi od procene da li je doticni covek ili zivotinja... Prodavac bi na sudu dobio nikad pa bi platio i odstetu i troskove. A diskovi budu ispusteni x puta od fabrike do instalacije pa im nista ne bude jer nisu od secera a i to se ne desava tokom rada (u kom slucaju bi ostavilo dokaze u softveru).
To sto prodavcima prolaze svakakvi izgovori za odbijanje garancije ne znaci da treba biti ovca kao vecina i tek tako odustati.
 
^
Ma ti si sila :d
 
*mjau**mjau**mjau*, za nekoliko decenija 0 neresenih/odbijenih reklamacija, pa vi mozete tako a mozete i da odustanete na prvi izgovor prodavca/servisa
 
^
Ma znam svako ko nadje za shodno da ovako mafija (tastatura mafijanje :d) na forumu ne da je sila, nego sila bozija :p Ne mora ni da kupi hardver da bi trazio reklamaciju :d
Evo ucini uslugu kolegi @playerPA resi mu ovaj hard, verujem da je to za tebe sitnica :)
 
Poslednja izmena:
A ja da sam kupac bih prodavca prijavio raznim inspekcijama i tuzio, ili vijao po radnji, sve zavisi od procene da li je doticni covek ili zivotinja... Prodavac bi na sudu dobio nikad pa bi platio i odstetu i troskove. A diskovi budu ispusteni x puta od fabrike do instalacije pa im nista ne bude jer nisu od secera a i to se ne desava tokom rada (u kom slucaju bi ostavilo dokaze u softveru).
To sto prodavcima prolaze svakakvi izgovori za odbijanje garancije ne znaci da treba biti ovca kao vecina i tek tako odustati.

Iz iskustva mogu da potvrdim da ovakvi likovi najbolje prolaze kod rešavanja reklamacija, jer niko ne želi da sa njima ima posla :-devil-:, ali to je druga priča i nije za ovu temu...

Realno, po zakonu, inspekcija nema šta da traži u ovom slučaju i na sudu bi kupac teško dobio u svoju korist.
 
Naravno da "niko" (niko = prodavci prevaranti koji gledaju da uvale robu, uzmu pare bez ikakvih obaveza) ne zeli da ima "posla" sa iole pismenim, obavestenim, iskusnim kupcima koji znaju svoja prava i nece da odustanu. Po zakonu, takvi prodavci uvek imaju nesto interesantno za razne inspekcije a na sudu nemaju ni teoretske sanse da dokazu da je ogrebotina uzrok kvara. A pojedini su i mnogo opasni i uvezani ("znas ti ko sam ja, s kim sam dobar", "videcete vi kad dodje gazda" i sl.) dok se kupcu ne smrkne pa krene zamuckivanje i bezanija, slanje preporucenih pisama radi razduzenja, itd.
Ma znam svako ko nadje za shodno da ovako mafija (tastatura mafijanje :d) na forumu ne da je sila, nego sila bozija :p Ne mora ni da kupi hardver da bi trazio reklamaciju :d
Evo ucini uslugu kolegi @playerPA resi mu ovaj hard, verujem da je to za tebe sitnica :)
Ne vidim nikakvo mafijanje, ni kako tvoje gluposti imaju veze sa temom, a ni kako ja mogu da resim njegovu reklamaciju kad je vec odustao tj. vracaju mu kao nereseno. Jedino savet da opet posalje/odnese na reklamaciju, pre prijava, tuzbi i sl.
 
Poslednja izmena:
@antena
Ne ne, jos uvek on ima racun i hard, ajde resi coveku problem, budi drug :) Samo mi javi kad si tamo da dodjem da vidim te napredne metode na delu :d
Bio sam nekada, i prodavac, indirektno i uvoznik, sada sam samo kupac sto se tice hardvera, al te takve ko sto si ti bas sam mnogo voleo kada mi dodju sa idejom o nekoj prisli, i tripovim u glavi o zlim prodavcima :p Nem potreba da se vredjamo, uzdigo sam te na nivo sile bozije, a ti mene da lupam gluposto, nije uredu :p
-----------------------------------------------------------------

Nema interasa ni uvoznik ni prodavac da ne ispostuje garanciju, niti uvoznik ima problema da taj isti proizvod vrati proizvodjacu... Znaci u tom lancu niko nema razloga da za*mjau**mjau**mjau**mjau* kupca... Probleme ako nije do kupca najcesce naprave radnici koji u radu sa robom koja je na reklamciji ostete fizcki hardver i onda to pripisu kupcu, to se najcesce desava u servisu uvoznika... Sve sto treba je da se kupac i prodavac u maloprodaji uvere da nema mehanickih ostecenja na robi koja se reklamira, prodavac kupcu izda potvrdu da uredjaj nije mehanicki ostecen i kupac je miran... Nema izmisljanja vruce vode niti potrebe da se nesto na siliu resava samo na osnovu licnih tvrdnji, jer cak i da uvoznik tvrdi da ima mehanickog ostecenja kupac je zasticen ovom jednostavnom i logicnom procedurom.
Savaki problem prilikom reklamaciju u startu je resen samo treba da se ispostuje ovu procedura... Niko u lancu prodaje nema ni interes, ni razlog da kupca za*mjau**mjau**mjau**mjau* ako je nesto zaista za reklamaciju a tome u prilog govori i ova tema, niko ali bas niko se nije pozalio na firmu u kojoj je kupljen ovaj hard, a da su oni tako zli prodavci kao sto pojedini umusljaju prosto je nemoguce da se jos neko semo kolege @playerPA nije pozailio, mahom su ih hvalili kroz komentare.
 
Zamolio bih sve da stisaju malo strasti (jeste da nisam moderator, ali sam pokretac teme :)).

Da se razumemo, ja nigde nisam naveo da je Monitor prevarantska firma ili bilo sta slicno, podelio sam samo svoje negativno iskustvo. Ocito je da u ovom slucaju nisu imali nikakav motiv da uvale neispravan disk i ospore reklamaciju, vec je ista njima osporena od strane uvoznika. Takodje sam naveo da je njihov serviser kontaktirao uvoznika i rezervisao nov disk za zamenu pre nego sto su zaprimili posiljku. Da dodam da su diskovi stigli u fabrickom pakovanju, tako da i to govori da nisu mogli znati da je neki neispravan.

Tacno se secam prvog telefonskog razgovora sa serviserom, po samom prijemu diska, gde sam ga pitao da li postoji mogucnost da ih testiraju pre slanja da se izbegne cela peripetija vracanja novog harda. Kao da sam slutio na ovu agoniju. Odgovor je bio da je to nemoguce i da bi se kupci bunili sto ne dobijaju proizvod u fabrickom/vakuum pakovanju, sto ima smisla. Ni na kraj pameti mi nije bilo, kao ni njima pretpostavljam, da ce ovako da se zakuva :wall:

Realno situacija je prilicno komplikovana i ja sam izrazio svoje ogromno nezadovoljstvo jer mi je predoceno fizicko ostecenje koje licno nisam primetio, a pritom je i velika sansa da isto nije neposredan razlog "kliktanja" diska. Dodatno se situacija zakuvavala svakim mejlom ili razgovorom sa servisom/agentom prodaje jer se sve svodilo na to da fizicko ostecenje nije moglo nastati kod njih i da nista ne mogu da urade po tom pitanju.

Jos jednom da naglasim da ono ostecenje prikazano na fotografiji ja licno nisam primetio uzivo i dok ne budem drzao disk u ruci necu znati koliko je detaljno i da li mi je mozda promaklo prilikom inicijalne vizuelne provere diska. Kao sto sam i naveo par postova iznad, sacekacu posiljku sutra, proveriti o kakvom je ostecenju rec i naravno podeliti ovde svoja zapazanja.
 
Ovde je nastao propust u startu sa tvoje strane zato sto sa prodavcem nisi utvrdio da im na reklamaciju saljes robu koja nije mehanicki ostecena, i propust sa njihove strane zato sto nisu proverili da li ima mehanickog ostecenja... Zato sam i napisao da je najpostenije na neki nacin da podelite stetu jer svaka skola se placa, u ovom slucaju ti kao kupac a oni kao prodavci.
 
Ja bih samo da dodam, da nikada nisam imao problem sa emmi, win win reklamacijom (mozda zavisi i gde se nosi, ja sam moje reklamiro u NS). Uvek sam nosio licno, nisam slao, i na mestu su uradili detaljan pregled i napisali izvestaj. Zasto to u ovom slucaju nije uradenjo ne znam...
 
Poslednja izmena:
Tu postoji samo jedan propust - propust sa njihove strane prilikom preuzimanja/prosledjivanja posiljke. Kupac nema ama bas nikakvog posla sa servisom/uvoznikom/proizvodjacem i sl. Ja bih u ovoj situaciji (mada se nikad ne bih nasao u istoj) ili odbio da preuzmem HDD pa nastavio pregovore do uvazavanja reklamacije ili preuzeo uz snimanje otpakivanja, pa pretio inspekcijama, tuzbama i sl. (koje bih i ostvario ako to ne rese u odr. roku).
 
Sa Monitorom imam super iskustva ali im ovo nije trebalo. Razumem da je covek kupio jedan disk pa da se ovako glupiraju jer kao hoce da ih izradi. Ali covek je kupio tri identicna diska, zasto bi pobogu jedan ostetio i pokusavao da ucari na njemu? Nisu diskovi ni jeftini, kupac je relativno ozbiljan, ovakva antireklama im nije trebala. Morao bi tamo neko da povede racuna o takvim stvarima, da nauci da proceni ozbiljne od manje ozbiljnih kupaca. Jeste da bi svi kupci trebali biti tretirani jednako ali ne mozes nekoga ko kod tebe ostavi 500 ili vise evra odjednom da ovako tretiras. Ko god je uprskao u lancu prilikom reklamacije bi trebalo da popije otkaz zbog toga.
 
^Player kad sutra preuzmeš disk, pogledaj ti za svaki slučaj i SN na gornjoj ploči i uporedi sa svojom slikom (tu sliku imaš), da se ne desi slučajno da to i nije taj disk več neki random iz fioke za neispravne diskove...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno