Šta je novo?

Monitor DOO - osporena reklamacija novog hard diska

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi, kriza je, firme se zatvaraju, istrošili su se resursi za popunjavanje rupa, nema više “dobre trgovačke prakse”, polako ali sigurno će svi početi da funkcionišu ovako, kanali sa mađarskom se zatvaraju, a sve je to rezultat kombinacije nelojalne konkurencije, dogovorne ekonomije i siromašnog tržišta.

Jel ti znas od cega zive servisi, i kako se finansiraju?

Samo od realizovanih garancija,

da ikako moze da se realizuje garancija on bi dobio novi disk, ovo ne moze nikako da prodje, i servis to ne moze da naplati proizvodjacu...
Bas njih briga kako je kvar nastao, bitno je da li se vidi mehanicko ostecenje, i da li moze da prodje.

Zapravo ovo je i za servis cist gubitak, nov disk kome ne mogu da realizuju garanciju a gubili su vreme na defektazu.
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam i jednu firmu koja se bavi forenzikom. Necu da navedem o kome je rec, ali cu preneti odgovor u celosti:

"Poštovani Igore,

Na žalost, ukoliko nemate sliku diska pre predaje na garanciju, gde se vidi da disk nije ogreban, teško da možete da dobijete svoja prava. Dešava se da serviser ogrebe, i pošto onda nemaju pravo na garanciju od WD-a, pokušaju da prebace na vas.

Sa druge strane, ako imate papir da je uređaj primljen na garanciju, i prilikom prijema uređaja nije navedeno da je ploča izgrebana, to je njihov propust, jer nisu uradili inspekciju na licu mesta. U tom slučaju možete da im pretite da ćete ih prijaviti inspekciji, ili da pozovete inspekciju, ukoliko želite da nastavite da se bavite sa tim.

Sama forenzika koju tražite od nas, nemamo opciju da vam pomognemo. Da je sve kako treba na disku, mogli bismo da napravimo izveštaj Laboratorije, sa oštećenjem diska (to kliktanje je 99% otkaz mehaničkog sklopa, i nama se desilo sa novim diskovima od 4 i 6TB, WD RED).
"

Imam dva mail-a o prijemu diska od strane Monitora. Prvi samo potvrdjuje prijem posiljke, a drugi prenosim u celosti:

"Poštovani,

Vaša reklamacija sa reversnim brojem 2113000000016 je zaprimljena. Uredjaj će biti prosledjen ovlašćenom uvozniku na dijagnostiku. Obavestićemo vas o toku reklamacije. Poruka je sistemski generisana i na istu nemojte odgovarati.

Vaš Monitor"

Preko telefona serviser je rekao da disk nisu pregledali vec su ga tako prosledili uvozniku na dalju dijagnostiku... Ovde su dakle i oni napravili propust. Jos jedno naravoucenije - reklamacije samo licno i sa potpisivanjem zapisnika da nema vidljivih ostecenja
 
@bakara
Ja u ovome što sam napisao nigde nisam pomenuo servis.
Dosta više sa servisom, ko priča o servisu. Kad se nešto kupi zaključuje se ugovor sa maloprodajom, tu nigde nema (i ne treba da bude) servisa. Maloprodaja komunicira sa servisom i treba da omogući da kupac ostvari svoja prava, nema šta kupac da komunicira sa servisom. Ne znam ko je ispromovisao ovu nakaradnu politiku, jer prodavac je taj koji MORA da omogući kupcu da onaj ko je potpisao garantni list uradi ono na šta se obavezao, jer tako čuva svog klijenta.

Kod nas prodavac gleda da proda to nešto, zaradi nešto i boli ga uvo za dalje, prebaci odgovornost na servis i savršeno mu šište 00 što se kupac mlati sa servisom, a to ne bi trebalo tako da bude.

U firmi gde sam radio kao prodavac najveća konkurencija mi je bio servis koji je mislio da može na konto prodatih aparata da klepeće kupca za redovan servis i da tako ostvaruje zaradu. Nije moglo, jer sam ja kao prodavac brinuo o svom kupcu i nisam dozvoljavao da ga neko voza, pogotovo servis iste firme, jer da jesam okrenuo bi mi leđa i potražio uslugu na nekom drugom mestu.
 
Poslednja izmena:
Kontaktirao sam i jednu firmu koja se bavi forenzikom. Necu da navedem o kome je rec, ali cu preneti odgovor u celosti:



Imam dva mail-a o prijemu diska od strane Monitora. Prvi samo potvrdjuje prijem posiljke, a drugi prenosim u celosti:



Preko telefona serviser je rekao da disk nisu pregledali vec su ga tako prosledili uvozniku na dalju dijagnostiku... Ovde su dakle i oni napravili propust. Jos jedno naravoucenije - reklamacije samo licno i sa potpisivanjem zapisnika da nema vidljivih ostecenja

Druže ako si siguran da nisi ti ogrebao disk, fotošop je tvoj prijatelj, i onda imaš sliku poleđine diska bez ogrebotine...

EDIT: A ovaj odgovor servisera je tek nebulozan, oni trebaju da utvrde šta je uzrok kvara diska, da li je to ogrebotina ili nešto treće...
 
Poslednja izmena:
Siguran sam da ga SVESNO nisam ogrebao i da ostecenja predocena od strane uvoznika nisam primetio prilikom slanja na reklamaciju, ali da fotosopiram nesto ne pada mi na pamet. Opet napominjem da poenta ove teme nije kako "prevariti sistem", vec ukazati na realne probleme sa kojim se susrecemo na domacem trzistu.
 
^ Ok, iz tvojih postova stekao sam utisak da si 100% siguran da ti nisi ogrebao disk, pa sam mislio da i ti njima "zapžiš čorbu" kao "nagradu" za bezobrazluk, ako imaš ikakvu sumnju i ako postoji i poromil šanse da si ipak ti kriv za oštećenje diska, zaboravi da sam išta predložio...
 
Poslednja izmena:
Ja jesam 99% siguran da nisam ogrebao disk, ali uvek postoji taj 1% sumnje da je mozda to ostecenje i nastalo kod mene. U par navrata sam gledao disk i trazio "fizicko" ostecenje. Prvi put kada je ustanovljeno da je neispravan, odmah nakon prve probe u NASu i bar jos jednom nakon par dana kada sam opet pokusao da ga ubacim u NAS i video da opet samo "klikce"...
 
@bakara
Ja u ovome što sam napisao nigde nisam pomenuo servis.
Dosta više sa servisom, ko priča o servisu. Kad se nešto kupi zaključuje se ugovor sa maloprodajom, tu nigde nema (i ne treba da bude) servisa. Maloprodaja komunicira sa servisom i treba da omogući da kupac ostvari svoja prava, nema šta kupac da komunicira sa servisom. Ne znam ko je ispromovisao ovu nakaradnu politiku, jer prodavac je taj koji MORA da omogući kupcu da onaj ko je potpisao garantni list uradi ono na šta se obavezao, jer tako čuva svog klijenta.

Ko je davalac garancije za WD diskove?
Monitor sistem?

Ko ce da izvrsi procenu kako je doslo do kvara, radnik za kasom ili prodavac u maloprodaji?

tvoj pogled na to kako funkcuionisu stvari je jako cudan.

znaci kada crkne nekom disk po tebi bi monitor sistem to trebao da plati?

samo skrecemo sa teme i bavimo se glupim stvarima umesto da trazimo kako je nastalo fizicko ostecenje.
 
Izvrnuo si sve što sam napisao, ne želim više sa tobom bilo šta da raspravljam, ideš na ignore listu.
 
@bakara

necemo na forumu utvrditi kako je nastalo fizicko ostecenje to je sigurno

@all

Ono sto je mene iznenadilo je to sto navedene ogrebotine na stampanoj ploci mozda i nemaju direktne veze sa opisanim kvarom diska. Isti je kliktao nakon ubacivanja u NAS sto ukazuje na mehanicki, a ne kvar elektronike opisan od strane uvoznika.

EDIT:

Prosledio sam Monitoru link ka temi na forumu jer, kao sto sam i njima napisao u samom mail-u, verujem u punu transparentnost.
 
Poslednja izmena:
Okarakterisi kako hoces, da sam te hteo vredjati, to bih direktno i ne dvosmisleno uradio, ne bavim se decijim dvosmislenim izjavama.
Naravno da treba da podelis, da sam u Srbiji, svako sledece slanje na reklamaciju bi bilo propraceno video snimkom, od detaljnog snimanja bez prekida kako komponenta ne radi, vadjenja iz kompa, detaljnog snimanja komponente iz svih uglova i samog pakovanja.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

Jeste da si moderator i generalno kul lik, ali preterao si. Realno si uvredio lika i to je bilo nedvosmisleno. Rekao si coveku da je ili slep ili bezobrazan. Tu je dvosmisleno jedino kojom pogrdnom recju ga nazivas, ali je svakako direktno. Nema direktnije od toga. Kao da je sasvim normalno svako od nas detaljno pregleda svaku komponentu pri odpakivanja i montiranja i pravi zapisnik pa da nazoves coveka slepim sto nije uvideo ogrebotinu.

Sto se tice no-cuts snimka od 3-5 minuta to je tek fantazija. Ja ne znam kako bi to izveo bez go pro kamere ili odvojenog kamermana, ovi moderni telefoni su nezgrapni u pm, niti imaju dugme sa strane za hvatanje fotografija/pocetak snimanja, niti mozes jednom rukom da rukujes komponentama bez rizika za ostecenje, niti mozes da drzis telefon i da kliknes touchscreen na odgovarajucem mestu bez ozbiljnog rizika da ispadne, ali dobro to je samo jedan deo price zasto je to nerealno. Ako ostavis telefon na sto kako bi drugom rukom prikljucio nesto kako valja, onda otvaras vrata optuzbama da si u tom momentu napravio jump cut. Ako prihvatimo to da se kupcu ne veruje ni truncica a dozvolimo da serviser u medjuvremenu moze da tvrdi sta hoce bez ikakvih dokaza onda otvaramo sasvim drugu pandorinu kutiju.





@playerPA

Moj savet ti je da nadjes nekog servisera koji bi ti uzeo stampanu plocicu sa konektorima sa nekog od druga dva diska(posto si rekao da si kupio 3, predpostavljam da je rec o istim modelima) i namontirao je na nefunkcionalan disk i isto tako uzmes stampanu plocicu sa nefunkcionalnog diska i namontiras je na "donorski" disk. Ukoliko donorski disk radi sa "ostecenom" stampanom plocicom, a nefunkcionalan disk ne radi sa sasvim ispravnom "donorskom" plocicom onda sve to lepo dokumentujes kroz par slika ili kratak video(jasno se vidi razlika izmedju 2 plocice zbog ogrebotine, kao i razlika izmedju diskova zbog serijskih brojeva) i onda postavis ovde i prosledis te dokaze ovim "vestacima" sto su te odbili prvi put(mozda odreaguju drugacije), a mi da uzmemo lepo to da prosirimo svugde gde stignemo pa mozda to promeni reakciju "gospode" iz monitora.


Monitor je jajarska firma jer redovno postavljaju komponente na sajt sa nepostojecim cenama, to pokupi itsvet i ti onda kad vidis da je monitor najpovoljniji nema ni razloga da ih zoves jer znas da 99% vremena to nemaju. AKo su spremni na takvo ponasanje zasto mislite da bi u drugim sferama poslovanja postupili bolje?

Mislim da su ti pravili paralelu sa nekim ko je kupio monitor/tv, razbio ga i trazio povrat novca, ali to nije ekvivalentno. Ti si vratio monitor jer ne daje sliku, oni su onda razbili monitor i svalili svu odgovornost za kvar na tebe izjavivsi da ne daje sliku jer je vec bio razbijen dosao kod njih.

Svi znamo da serviseri ne paze nase delove koje odu kod njih. Ne znam koliko puta sam slao telefon koji je bio u mint 9.5/10 stanju, cuvan u futroli i dobijao ga nazad kao da je preziveo 2-3 sumska pozara.
 
Poslednja izmena:
Monitor je jajarska firma jer redovno postavljaju komponente na sajt sa nepostojecim cenama, to pokupi itsvet i ti onda kad vidis da je monitor najpovoljniji nema ni razloga da ih zoves jer znas da 99% vremena to nemaju. AKo su spremni na takvo ponasanje zasto mislite da bi u drugim sferama poslovanja postupili bolje?

To je kod svih, čak i kod onih top (u smislu većina ih hvali) kao što je Atom ili BCGroup. Sve se naručuje i retko ko ima nešto na stanju za taj dan.
 
To da nemaju na stanju odmah, to stoji. Meni je OK ako moze da se naruci. U monitor-u ne moze.
 
Napadanje korisnika playerPA ovde nema nikakvu svrhu. Covek je samo izneo svoje iskustvo. Nije na nama da dokazeujemo da li govori istinu ili ne, niti mozemo mi ovde ista da uradimo. Stvar je dalje jasna, sa stanovistva prava. Advokati, privatna tuzba, forenzicari i sta god ide uz sve to u paketu.
Negativna reklama za firmu i to je to. Ako se pojavi jos koji slican slucaj, znace se ko je govorio istinu, a ko ne. ;)
 
Ama baš niko od naših vrlih maloprodaja nema ažurnu online prodavnicu.
Nedelju dana tražim monitor koji mi treba, masa njih piše da je dostupno, kad ih pozoveš em što kažu da nije, em da uopšte i nema kod veleprodaje.
Pretraga je potpuno besmislena, kad se ukuca neki pojam dobija se listing u pretrazi koji nema veze sa mozgom.

I ja razumem da niko ništa ne drži u prodavnici i da nam je izlog praktično ono što imaju uvoznici, ali u čemu je poenta online izloga ako ni informacija o dostupnosti nije tačna???
Nisu ništa bolji od ovih sa KP u tome, s tom razlikom što od švercera dobijem info koliko odmah, dok za neke maloprodaje čekanje na odgovor bude po sistemu "čekajući Godoa".
 
Kontaktirao sam i jednu firmu koja se bavi forenzikom. Necu da navedem o kome je rec, ali cu preneti odgovor u celosti:



Imam dva mail-a o prijemu diska od strane Monitora. Prvi samo potvrdjuje prijem posiljke, a drugi prenosim u celosti:



Preko telefona serviser je rekao da disk nisu pregledali vec su ga tako prosledili uvozniku na dalju dijagnostiku... Ovde su dakle i oni napravili propust. Jos jedno naravoucenije - reklamacije samo licno i sa potpisivanjem zapisnika da nema vidljivih ostecenja

A šta da radimo mi iz unutrašnjosti ?
 
Jeste da si moderator i generalno kul lik, ali preterao si. Realno si uvredio lika i to je bilo nedvosmisleno. Rekao si coveku da je ili slep ili bezobrazan. Tu je dvosmisleno jedino kojom pogrdnom recju ga nazivas, ali je svakako direktno. Nema direktnije od toga. Kao da je sasvim normalno svako od nas detaljno pregleda svaku komponentu pri odpakivanja i montiranja i pravi zapisnik pa da nazoves coveka slepim sto nije uvideo ogrebotinu.

Sto se tice no-cuts snimka od 3-5 minuta to je tek fantazija. Ja ne znam kako bi to izveo bez go pro kamere ili odvojenog kamermana, ovi moderni telefoni su nezgrapni u pm, niti imaju dugme sa strane za hvatanje fotografija/pocetak snimanja, niti mozes jednom rukom da rukujes komponentama bez rizika za ostecenje, niti mozes da drzis telefon i da kliknes touchscreen na odgovarajucem mestu bez ozbiljnog rizika da ispadne, ali dobro to je samo jedan deo price zasto je to nerealno. Ako ostavis telefon na sto kako bi drugom rukom prikljucio nesto kako valja, onda otvaras vrata optuzbama da si u tom momentu napravio jump cut. Ako prihvatimo to da se kupcu ne veruje ni truncica a dozvolimo da serviser u medjuvremenu moze da tvrdi sta hoce bez ikakvih dokaza onda otvaramo sasvim drugu pandorinu kutiju.





@playerPA

Moj savet ti je da nadjes nekog servisera koji bi ti uzeo stampanu plocicu sa konektorima sa nekog od druga dva diska(posto si rekao da si kupio 3, predpostavljam da je rec o istim modelima) i namontirao je na nefunkcionalan disk i isto tako uzmes stampanu plocicu sa nefunkcionalnog diska i namontiras je na "donorski" disk. Ukoliko donorski disk radi sa "ostecenom" stampanom plocicom, a nefunkcionalan disk ne radi sa sasvim ispravnom "donorskom" plocicom onda sve to lepo dokumentujes kroz par slika ili kratak video(jasno se vidi razlika izmedju 2 plocice zbog ogrebotine, kao i razlika izmedju diskova zbog serijskih brojeva) i onda postavis ovde i prosledis te dokaze ovim "vestacima" sto su te odbili prvi put(mozda odreaguju drugacije), a mi da uzmemo lepo to da prosirimo svugde gde stignemo pa mozda to promeni reakciju "gospode" iz monitora.


Monitor je jajarska firma jer redovno postavljaju komponente na sajt sa nepostojecim cenama, to pokupi itsvet i ti onda kad vidis da je monitor najpovoljniji nema ni razloga da ih zoves jer znas da 99% vremena to nemaju. AKo su spremni na takvo ponasanje zasto mislite da bi u drugim sferama poslovanja postupili bolje?

Mislim da su ti pravili paralelu sa nekim ko je kupio monitor/tv, razbio ga i trazio povrat novca, ali to nije ekvivalentno. Ti si vratio monitor jer ne daje sliku, oni su onda razbili monitor i svalili svu odgovornost za kvar na tebe izjavivsi da ne daje sliku jer je vec bio razbijen dosao kod njih.

Svi znamo da serviseri ne paze nase delove koje odu kod njih. Ne znam koliko puta sam slao telefon koji je bio u mint 9.5/10 stanju, cuvan u futroli i dobijao ga nazad kao da je preziveo 2-3 sumska pozara.

alal vera i svaka cast na postu.
 
Ja sam prilikom reklamiranja Samsung A50 telefona koji je bio u skoro savrsenom stanju oni napisali ima vidljive ogrebotine, a te ogrebotine su bile da ne kazem mikroskopske ja sam lepo uzeo snimio i video i fotografije kako izgleda telefon i trazio sam im da napisu da sam snimio fizicki izgled telefona pre davanja na servis, da znaju ako rese da ga lome da imam snimljeno kako izgleda da smanjim sansu za "fizicko ostecenje"

Jeste da ti ovaj moj komentar nista ne znaci ali eto da dam ideju nekom ko od muke ide na servis :)
 
Ko je davalac garancije za WD diskove?
Monitor sistem?

Ko ce da izvrsi procenu kako je doslo do kvara, radnik za kasom ili prodavac u maloprodaji?

tvoj pogled na to kako funkcuionisu stvari je jako cudan.

znaci kada crkne nekom disk po tebi bi monitor sistem to trebao da plati?

samo skrecemo sa teme i bavimo se glupim stvarima umesto da trazimo kako je nastalo fizicko ostecenje.

Mislim da sam mnogo puta već napisao na forumu, ali evo još jednom ću. Kupac komunicira sa prodavcem i sa njim rešava sve u vezi nesaobraznosti. Ko će da plati disk, to kupca ne zanima niti treba da ga zanima. Ko će da ga pregleda, ko će da ga popravi isto ga ne zanima. Pošto se nesaobraznost rešava u roku od 6 meseci od kupovine kupac ima pravo da izabere, povrat novca, zamenu za novi disk. u slučaju spora u ovom slučaju prodavac treba da dokaže da je kvar nastao kod kupca a ne da ga je tako prodao.
Ja bi se svakako posavetovao sa nekim advokatom.
 
Imao sam sličan slučaj sa WD Red 3TB pre X godina, jedan je po uključivanju posle 10tak minuta krenuo da brljavi, klikće i write errors, odnet u prodavnicu gde je i kupljen, primljen na reklamaciju, dobijen nov posle par nedelja. Na kraj pameti mi nije bilo da treba da slikam disk sa svih strana ili da pravim unboxing no-cut video, niti da ću morati da dokazujem da disk ne radi, ali izgleda da sam preveliki optimista ili su došla neka nova vremena. :S:

Što se tiče ovog slučaja, kolega @bakara je u pravu - ne može prodavac u MP za kasom da utvrđuje u kakvom je stanju uređaj predat na reklamaciju jer niti je stručan za to niti ima odgovarajuće uslove da to radi. Za očekivati je, tako, da će uređaj u predatom stanju stići i do servisa gde će moći da se utvrdi neispravnosti i eventualni uzrok toga. Meni lično kliktanje kao kvar ne liči da ima veze sa ogrebotinom na štampanoj ploči, ali opet, to treba da utvrdi ko je ovlašćen od strane uvoznika/proizvođača kao stručan.

Očigledno da i tu postoji mogućnost za dodatne manipulacije/oštećenja nakon što uređaj bude predat i sl tako da je definitivno jedino sigurno odneti lično predmetni uređaj direktno u servis gde će na prijemu uređaj biti pregledan i zapisano eksplicitno da je primljen bez vidljivih fizičkih oštećenja. U vreme online kupovine i kurirskih službi, prilično nebulozno, ali šta je tu je. Alternativa je da se slika što detaljnije i te slike predoče uz uređaj kada se pošalje na reklamaciju ako se ne nosi lično, mada, što kaže OP, i tu mogu da tvrde da je oštećenje nastalo naknadno.

Na kraju, niti WDu niti Monitoru nije bila potrebna ovakva situacija, ako ni zbog čega, a ono zato što čovek koji kupuje 3x 4TB diska za NAS nije baš neki totalni laik koji će da grebe po diskovima ili da mu ispadaju, mogli su ovo da reše između sebe a u njegovu korist jer su za 100e troška napravili sebi finu antireklamu.


Edit, Joker odgovorio u međuvremenu, slažem se i sa opaskom da se kupoprodajni odnos svodi na kupac - prodavnica, i da nemamo mi ništa sa servisima i uvoznicima, ali očigledno da se ne može 100% verovati svemu što stigne kao odgovor iz servisa. Na žalost, kako nam u poslednje vreme daju samo fiskalne račune bez garantnih listova više i ikakvom informacijom o servisu, prinuđeni smo da zavisimo od (uglavnom loše) trgovačke prakse da se sve svaljuje na kupca...
 
Poslednja izmena:
Jeste da si moderator i generalno kul lik, ali preterao si. Realno si uvredio lika i to je bilo nedvosmisleno. Rekao si coveku da je ili slep ili bezobrazan. Tu je dvosmisleno jedino kojom pogrdnom recju ga nazivas, ali je svakako direktno. Nema direktnije od toga. Kao da je sasvim normalno svako od nas detaljno pregleda svaku komponentu pri odpakivanja i montiranja i pravi zapisnik pa da nazoves coveka slepim sto nije uvideo ogrebotinu.

Sto se tice no-cuts snimka od 3-5 minuta to je tek fantazija. Ja ne znam kako bi to izveo bez go pro kamere ili odvojenog kamermana, ovi moderni telefoni su nezgrapni u pm, niti imaju dugme sa strane za hvatanje fotografija/pocetak snimanja, niti mozes jednom rukom da rukujes komponentama bez rizika za ostecenje, niti mozes da drzis telefon i da kliknes touchscreen na odgovarajucem mestu bez ozbiljnog rizika da ispadne, ali dobro to je samo jedan deo price zasto je to nerealno. Ako ostavis telefon na sto kako bi drugom rukom prikljucio nesto kako valja, onda otvaras vrata optuzbama da si u tom momentu napravio jump cut. Ako prihvatimo to da se kupcu ne veruje ni truncica a dozvolimo da serviser u medjuvremenu moze da tvrdi sta hoce bez ikakvih dokaza onda otvaramo sasvim drugu pandorinu kutiju.

Pa ako ces da izvlacis iz konteksta i ne citas prethodne postove, onda se moze shvatiti kao uvreda. Kako Dzonihsv nije shvatio kao uvredu, inace je to izjavljeno u komunikaciji sa njim?
Verovatno je citao prethodne postove... Takodje se i OP javio, lepo sam mu objasnio.

Ali posto izigravas advokata, evo nacrtacu ti jos jednom da ne budes u zabludi: posto je na prilozenoj slici na ploci velika ogrebotina koju je OP mogao promasiti samo ako je zmurecki pakovao za slanje ( otud da je morao biti slep ili bezobrazan tj pravio se da je nema), a OP tvrdi i insistira na transparentosti i da nije naneo to ostecenje, logican zakljucak je....?

Sto se tice fantazija, i tu ces dobiti nacrt. Kupio sam novu mazdu kojoj je pucao infotainment sw samo kada si odradjivao odredjene sekvence odredjenim redosledom.
Piskaranje i zalbe na servisu nisu urodile plodom, u fazonu kao i kod OP skidanje sa dnevnog reda, dok nisam napravio snimak od 8 ( slovima: osam) minuta koji pokazuje problem. Dobio sam izvinjenje, novi sw i servis free.

Posto ne mozes sam da snimas i pakujes, zamolis rodbinu, devojku/zenu/momka, komsiju koga god i resen problem. Eto i to sada znas...

Joker je dao najbolje resenje: konsultacija sa advokatom ce dati najbolji info sta i kako.
 
Pa ako ces da izvlacis iz konteksta i ne citas prethodne postove, onda se moze shvatiti kao uvreda. Kako Dzonihsv nije shvatio kao uvredu, inace je to izjavljeno u komunikaciji sa njim?
Verovatno je citao prethodne postove... Takodje se i OP javio, lepo sam mu objasnio.

Ali posto izigravas advokata, evo nacrtacu ti jos jednom da ne budes u zabludi: posto je na prilozenoj slici na ploci velika ogrebotina koju je OP mogao promasiti samo ako je zmurecki pakovao za slanje ( otud da je morao biti slep ili bezobrazan tj pravio se da je nema), a OP tvrdi i insistira na transparentosti i da nije naneo to ostecenje, logican zakljucak je....?

Sto se tice fantazija, i tu ces dobiti nacrt. Kupio sam novu mazdu kojoj je pucao infotainment sw samo kada si odradjivao odredjene sekvence odredjenim redosledom.
Piskaranje i zalbe na servisu nisu urodile plodom, u fazonu kao i kod OP skidanje sa dnevnog reda, dok nisam napravio snimak od 8 ( slovima: osam) minuta koji pokazuje problem. Dobio sam izvinjenje, novi sw i servis free.

Posto ne mozes sam da snimas i pakujes, zamolis rodbinu, devojku/zenu/momka, komsiju koga god i resen problem. Eto i to sada znas...

Joker je dao najbolje resenje: konsultacija sa advokatom ce dati najbolji info sta i kako.

Izvini dukelander, ali i dalje nisi korektan. Nije ti nista izvuceno iz konteksta i nema smisla da se prepucavamo. Kao odgovor na tvoj prvi post sa tom "uvredom" dzonihsv je ocigledno shvatio da si napisao nesto malo grublje i od toga se ogradio time sto je rekao da ne misli da je playerPA takav i da ima svakakvih ljudi, na sta si ti odgovorio sa "Naravno da ima. Zato i rekoh ili je slep ili max bezobrazan, trece nema sto se njega tice", drugim recima double down-ovao si umesto da oladis.

Da li ti ogovarajuci nekog vredjas ili u direktnoj komunikaciji nije preterano vazno, bilo kako bilo je neukusno, posebno za moderatora. Ne razumem zasto je problem da se izvinis playerPA-u i time postavis pozitivan primer ostalim clanovima foruma. Ne znam, ali koliko sam upoznat playerPA nije tvoj drug iz detinjstva vec kolega sa foruma stoga smatram da je takvo ponasanje nije primereno. To sto si lepo objasnio coveku zasto si ga uvredio ne znaci da je ok da ga vredjas. I sam playerPA ti je skrenuo paznju na to da te je razumeo ali da se "izjava se moze okarakterisati kao uvredljiva i neprimerena od strane moderatora", na sta ti umesto da odgovoris prijatno, iliti de-eskaliras, si ponovo nastavio da double down-ujes u postu na koji sam ja prvobitno reagovao.

Ti smatras da je playerPA nije mogao da promasi ogrebotinu i nazivas ga lazovom(max bezobrazan) ili slepcem. Za to vreme ne samo ja, vec vise ljudi u temi je podelilo utiske kako ne proveravaju svoj hardware lupom, ne prave fotosesn, vec gledaju da u slucaju javljanja problema sto pre vrate proizvod i ostvare svoja prava na saobraznost/garanciju.

U daljem postu i dalje promovises svoju ideju forenzicnog snimka za koju smo obrazlozili iz vise uglova zasto je besmislena i ne samim tim ne zelim dalje razvijati diskusiju o tome, ali cu ti napomenuti da stepen slozenosti automobila i hard diska nije ni na pribliznom nivou, kao i to da video nije jedini i ne treba da bude ocekivan nacin za komuniciranje posebnost uslova ispoljavanja problema.

Ja smatram da ovde na forumu svaki kolega zasluzuje nase postovanje i ne vidim zasto si morao toliko puta da double downujes, umesto da napises jedno prosto izvini, razumeli smo se i smajli.



@playerPA

Ukoliko se odlucis na utvrdjivanje kvara preko vestaka/lokalnog servisera koracima kojima sam opisao, budi spreman na to da vrlo lako moze da se dogodi da se tvrdnje zvanicnih servisera ispostave istinite, a to je da je zaista bilo koji od HDD-eva ne radi sa stampanom plocom sa ostecenjem, ali u tom slucaju bi nabavka "zdrave" stampane ploce sa nekog diska kome su otisli platteri bio moguc put do popravke i samim tim donekle pozitivnog resenja.
 
Poslednja izmena:
Moze da se desi da ni drugi HDD ne radi sa tom plocom ali ne moze nikako da se desi da je ta ogrebotina uzrok kvara
 
Moze da se desi da ni drugi HDD ne radi sa tom plocom ali ne moze nikako da se desi da je ta ogrebotina uzrok kvara

Pazi, slazem se, ali oni bi se drzali te ogrebotine kao pijan plota i gotovo bi nemoguce bilo dokazati da nije tako, odnosno pronaci pravi uzrok.
 
Solesoslave, tebi je izgleda dosadno u zivotu... ili treba da okarakterisem da imas neki pik na mene posto ti nije prvi put da seciras i prozivas moje postove?

Prvo, ne poznajem PlayerPA niti mi je covek ikad ista lose rekao/napisao, i on je svestan da nemam nikakav osnov za bilo kakvu provokaciju/vredjanje.
Drugo, ako jos nisi ukapirao a ocigledno nisi, ti u Srbiji bez debelih dokaza a i tada je upitno, nemas nikakva prava.
Ovakve i gomila slicnih prepunih tema na forumu su dokaz za to. Playerov slucaj je jos jedan u predugackom nizu.
Player-ova najveca greska je bila sto je verovao u "sistem", nije ni pomislio da treba da se stiti posle razgovora sa prodavnicom kada je DOA komponenta (ne bih ni ja verovatno) i prosao covek kako je prosao.
Mi, kao posmatraci i citaoci, posto nismo bili pored njega kada je stavljao/vadio/pakovao/slao komponentu mozemo biti samo neutralni i ne verovati nikom bez konkretnih dokaza, jer imas Dzonijev primer kada te klijent voza, imas moj primer kada te prodavac/servis voza. U oba primera postoji video snimak kao neoboriv dokaz i tu je kraj svake price.
Player nema nista, osim njegove reci koja na zalost u ovom slucaju vredi... pa skoro nista.
Kada Joker, koji je maher za nas po poznavanju zakona o zastiti potrosaca, kaze da se posavetujes sa advokatom, onda to stvarno treba da odradis. Ostaje samo upitno da li se vredi cimati.
Da je u Nemackoj, gde jos imas neka prava koja se postuju, verovatno bi bez problema resio u svoju korist. Bas sam nedavno imao slucaj sa amazonom, 2 klika, amazon support me zove instant, reseno za 2 minute u moju korist uz izvinjenje i vracene pare.
U Srbiji toga nema niti ce skoro biti jer to nikom ne odgovara osim potrosacima koji su zanimljivi samo da se oderu, tako da Solesolsave ipak jeste potrebna forenzika ako hoces da se zastitis nekako i koliko je to moguce.
Zato imamo cestitke i zelje za dug i lep zivot komponenti kada se neki clan pohvali sa novom skupljom komponentom, kao da je dete dobio a ne komponentu kupio, jer je vec apsurdno sta se desava kada imas problem.
Ovaj problem je prisutan vec skoro 3 decenije i samo se pogorsava, po pisanju clanova na forumu a i KP cvetanje dovoljno govori...
Nadam se da ce Player resiti u svoju korist jer sam licno prvo uvek na strani kupca. Radio sam u IT prodaji nekada, znam kako funkcionisu uvoznici, veleprodaje, maloprodaje, sta sve pokusavaju samo da odbiju da se ne cimaju jer ce i knjigovodja da im se ceska kako da resi kroz knjige jer su nam zakoni totalan ofsajd po tim pitanjima (bar su bili), "gazde" radnji koji kada resavaju reklamaciju kao da mu licne pare iz dzepa vadis itd itd...
Monitor radnja je bila hvaljena na forumu a u zadnje vreme imamo sve vise negativnih komentara na njihov racun. Meni je to dovoljno informacija da znam kako da se "naoruzam" ako mi se slicno desi.
 
Poslednja izmena:
Evo slučaj sa Gigatronom.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?119544-Zastita-potrosaca-kroz-zakone-i-praksu-(FAQ-u-II-Postu)/page672

Daš pare, pa te maltretiraju 40 dana, i pitanje kakako će da se završi. Mada mislim da su ovde krivi i Gigatron, jer nije propisno zapakovao disk i kurirska služba koja baca pakete. U svakom slučaju kod nas čovek može veoma teško da ostvari svoja prava. Loše je i to što Mađarska veza polako počinje da presušuje, a imao sam par super rešenih reklamacija.

Sve u svemu nadam se da će @playerPA da ostvari svoja prava jer verujem da je već bio fabrički pokvaren HDD i nije mogao u NAS u da ga izgrebe.
 
Poslednja izmena:
Moguće je da je ta šteta nastala i pre slanja, možda čak i fabrička greška. Nema smisla preganjati se ni sa kim kada je prodavac poslednji u liniji sa kojim kupac ima nešto. Da li je ta ogrebotina uzrok kvara ili ne, disk ne radi i to je to, na prodavcu je da to reši kako zna i ume.
 
^ Pa vidiš da su rešili, ne prihvataju garanciju, tvrde da je kupac nestručnim rukovanjem ogrebao disk i prouzrokovao kvar...
 
Slažem se sa kolegom Solesoslav da Duke treba da se izvini članu PlayerPA jer nije prikladno da moderator na taj način komunicira (takvo izražavanje može da ima klinac koji uleti na forum i tada mu se briše post, daju poeni i objasni u privatnoj poruci za ubuduće kako treba da se ponaša).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno