Šta je novo?

Monitor DOO - osporena reklamacija novog hard diska

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oni ožiljci na štampanoj pločici mogu biti posledica pada.

To da disk tresne na pod nije neko čudo samo što je ovaj tresnuo kada je bio van ambalaže inače ne bi imao ogrebotine.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ne treba da budes Sherlock pa da ne primetis kako stampana ploca ima ogrebotine a plastican nosac/armatura prikljucaka koja je vislja od ploce nema nikakvih tragova.
Ili fabrika ili servis pri otvaranju paketa ili Player pri otvaranju paketa, eventualno dok je pokusavao da ga stavi u nas, mada ne vidim da je to tako jednostavno izgrebati stavljanjem u nas.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Bice da je vlasnik, cim je tako lako odustao od reklamacije i bacio se na dijagnostiku i popravku
 
@DukeLander

Primetio sam,
ali opet ne mozemo znati ni kako je pao (mozda nije pao, ali mislim da jeste zbog prirode kvara)
mislim da se slazemo da je disk mehanicki ostecen a ti tragovi na stampi su samo dokaz da je necega bilo, i ako ne moraju biti oni uzrok ostecenja.
 
Poslednja izmena:
Ogrebotine nikako nisu mogle nastati od pada i nikako nisu uzrok ni elektronskog ni mehanickog kvara. To je jedino jasno u celoj ovoj prici
 
Nisam ni rekao da su uzrok, nego dokaz nemarnog koriscenja.
 
Kvar mora imati uzrok i jedino je to bitno za garanciju/reklamaciju. A dokaz nemarnog koriscenja jesu, samo cijeg - kineza koji je sklapao, kupca, kurira, servisera, itd. to je pitanje. Ja bih se do jutros zakleo u servisera (jer ni kupac ni Monitor nisu to primetili, a i disk je kliktao a sad kako-tako radi) ali sad mi je kupac sumnjiv, ne dize se tako galama samo da bi se odmah pokrio usima i pomirio
 
@antena

Ne znam sta ti sad izaziva sumnju kod mene? Da sam ja ogrebao disk ili da sam toliko dokon i da nemam pametnija posla nego da isterujem pravdu na forumu? Znam 100% da mi disk nije ispao, da ga nisam SVESNO ostetio kao i da nisam primetio bilo kakve nepravilnosti na istom prilikom pretrage za fizickim ostecenjem koje bi moglo da ospori reklamaciju / preusmeri odgovornost na kurirsku sluzbu. Kraj.

@svi

Da pojasnim malo stvari jer koliko god ja pisao neki ne zele/ne mogu da shvate. Ja jesam digao temu jer mi je bio apsurd da mi je garancija odbijena zbog ogrebotine za cije postojanje nisam bio svestan sve dok nije stigao mail od Monitora sa sve fotografijom iste. Opasno mi je zasmetalo to sto je automatski konstatovano da je ostecenje nastalo mojim nemarom/nestrucnim rukovanjem i da je zbog iste reklamacija odbijena/garancija ponistena.

da jos malo pojasnim:

Ja sam bio pod pogresnim utiskom da se disk prvo otvorio/testirao u Monitoru, pa da je onda dalje prosledjen sa potvrdjenom konstatacijom o neispravnosti, uvozniku na reklamaciju. Dodatna zabuna je nastala kada mi je u Monitoru receno da je disk samo prosledjen bez otpakivanja, da bih nakon toga dobio kontradiktorne informacije. Dakle, Monitor nije proveravao disk vec je samo isti prosledio uvozniku sa mojim opisom kvara. Disk je ipak otpakovan i uz dodatnu dokumentaciju putem vozaca prosledjen uvozniku na dalje resavanje reklamacije. Serviser kod uvoznika je konstatovao vizuelnom inspekcijom "fizicko ostecenje" i vratio disk Monitoru koji je dalje isti prosledio meni uz komentar da sam ja prouzrokovao to ostecenje. Ni Monitor ni uvoznik nisu povezivali/testirali disk, vec je isti vracen uz obrazlozenje da se reklamacija ne moze uvaziti usled fizickog ostecenja.

Ako nista drugo sad bi svi trebali da imaju jasniju sliku kako funkcionise proces reklamacije. Prodavac jednostavno nema vremena da testira komponente, vec iste prosleduje uvozniku koji vrsi dijagnostiku/testiranje i obavestava prodavca o ishodu. Na kraju prodavac kontaktira krajnjeg kupca i obavestava ga o statusu reklamacije.Jedan od navedenih razloga sto prodavac ne testira proizvod prvo u svom servisu je postojanje zakonsog roka od 8 dana da se sve to zavrsi te se zato testiranje vrsi samo kod uvoznika.

Da napomenem jos jednom, ovde se ne radi ni o kakvoj teoriji zavere vec je sve sklop (ne)srecnih okolnosti (videcemo kako ce proci test diska jer nije iskljuceno da ce isti na kraju i raditi) :wall:
 
Poslednja izmena:
sad mi je kupac sumnjiv, ne dize se tako galama samo da bi se odmah pokrio usima i pomirio

Kratak je put od Konor Mekgregora koji rešava zle prodavce do Herkula Poaroa koji rešava subverzije pokvarenog kupca. O živote!
 
Poslednja izmena:
Ko ti je taj Kolin? I kakvi zli prodavci, jeste ti i zajebani rodjaci ili samo imate isti IQ?

@playerPA:
Sumnju izaziva to sto si reklamirao, pricao kako si 99% siguran da nije bilo ostecenja, zvao i servis i uvoznika i udruzenja potrosaca/inspekcije, sta li, dobio dezinformacije pa pojasnjenje tih, digao temu i na kraju posle par dana kazes mozda je i bilo ostecenje i bacas se na servisiranje.
To se ne radi, ako si 99% siguran onda si 99% siguran i dalje, ako su u Monitoru otvorili pa prosledili dalje to znaci da u trenutku prijema nije bilo ostecenja i garancija vazi, kraj price.
Ni Monitor ni uvoznik nisu povezivali/testirali disk, vec je isti vracen uz obrazlozenje da se reklamacija ne moze uvaziti usled fizickog ostecenja.
Kako znas da nisu? Kako je kliktao a sad vise ne?
 
Poslednja izmena:
Kratak je put od Konor Mekgregora koji rešava zle prodavce do Herkula Poaroa koji rešava subverzije pokvarenog kupca. O živote!

Ha, ha, ha... Tuše...

p53cClK3_400x400.jpeg
 
Ogrebotina se smatra fizičkim oštećenjem njih ne zanima da li je to nastalo u transportu lupam ili kako god.
 
Ko ti je taj Kolin? I kakvi zli prodavci, jeste ti i zajebani rodjaci ili samo imate isti IQ?

@playerPA:
Sumnju izaziva to sto si reklamirao, pricao kako si 99% siguran da nije bilo ostecenja, zvao i servis i uvoznika i udruzenja potrosaca/inspekcije, sta li, dobio dezinformacije pa pojasnjenje tih, digao temu i na kraju posle par dana kazes mozda je i bilo ostecenje i bacas se na servisiranje.
To se ne radi, ako si 99% siguran onda si 99% siguran i dalje, ako su u Monitoru otvorili pa prosledili dalje to znaci da u trenutku prijema nije bilo ostecenja i garancija vazi, kraj price.

Kako znas da nisu? Kako je kliktao a sad vise ne?

Znam da disk nije bio testiran ni servisiran zato sto sam dobio takav odgovor sa njihove strane.

Sto se tice kliktanja, toga vise nema i QNAP ga prepoznaje sto prethodno nije bio slucaj (pre slanja sam ga probao u sva 4 slota i sistem ga nije nigde prepoznavao, par minuta se culo kliktanje i onda vise nikakav zvuk). Za ovih 9 sati od kako je hard u NASu nikakav neprimeren zvuk ili kliktanje nisam cuo, plus radi skeniranje losih sektora. Jedino me brine taj I/O Error, ali sacekacu da zavrsi scan do kraja pa cu videti sta SMART

Screenshot 2021-01-22 at 21.09.59.png
 
Da ne bih citao ovih 13 strana rasprave, jesi li probao da prebrises kontakte na HDDu?
 
@playerPA:
Sumnju izaziva to sto si reklamirao, pricao kako si 99% siguran da nije bilo ostecenja, zvao i servis i uvoznika i udruzenja potrosaca/inspekcije, sta li, dobio dezinformacije pa pojasnjenje tih, digao temu i na kraju posle par dana kazes mozda je i bilo ostecenje i bacas se na servisiranje.
To se ne radi, ako si 99% siguran onda si 99% siguran i dalje, ako su u Monitoru otvorili pa prosledili dalje to znaci da u trenutku prijema nije bilo ostecenja i garancija vazi, kraj price.
Kakvo crno servisiranje, pobogu, covek je samo pustio sken test...
 
auu ovaj @antena covece.... molim te obrisi se kao tvoj verni drug alfaunits.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
  • Like
Reagovanja: M J
Disk je definitivno neispravan. Elektronika, mehanika ili sta god, cinjenica je da je neupotrebljiv. Nakon vadjenja iz NASa i ponovnog vracanja (3-4 puta) vise ga QNAP ne prepoznaje, opet se cuje samo kliktanje koje utihne nakoh 10-15 sekundi. Dok je bio u NAS-u nisam uspeo da ga dodam u RAID niti da napravim zaseban volume verovatno zbog prijavljenih gresaka koje sam prilozio u attachment ovog posta.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-01-23 at 10.44.02.png
    Screenshot 2021-01-23 at 10.44.02.png
    161.3 KB · Pregleda: 110
  • Screenshot 2021-01-23 at 10.44.28.png
    Screenshot 2021-01-23 at 10.44.28.png
    174.9 KB · Pregleda: 94
  • Screenshot 2021-01-23 at 11.09.43.png
    Screenshot 2021-01-23 at 11.09.43.png
    74.6 KB · Pregleda: 106
Imaš li mogućnost da disk ubaciš u komp ili dock/enclosure i proveriš šta prikazuje u Windows-u?
 
  • Like
Reagovanja: M J
^
Eh, davno proslo vreme windows destkopa... Za Windows me vezuje jedino sluzbeni laptop, a i nemam enclosure. Bez obzira sta bi i prikazivao u Windows-u meni treba disk za NAS. To je i jedini razlog sto sam jurio CMR verziju WD RED diskova :)
 
Ogrebotina se smatra fizičkim oštećenjem njih ne zanima da li je to nastalo u transportu lupam ili kako god.

Ovo je tačno, ali mislim da postoji izuzetak od toga i u drugom slučaju dobra volja da se reši reklamacija. Ovde je bila potreba sa drugom opcijom. Dobra volja da se reši reklamacija.
 
^
Nema druze dobre volje kada prodavcu posljas link sa nekog foruma na kome kako goda da se on postavio kao kupac tokom cele teme zapravo ta tema sluzi da blati prodavca kako bi se izvrsio tihi pritisak da se reklamacija resi u korist kupca... Sa takvim stavom sve se resava po PS.

Iskreno mislim da to nije bila nemera @playerPA i da ne razume da je zapravo to uradio ne pokretanjem teme, nego potezom u kome je pomenuo prodavcu da je na nekom forumu pokrenu temu i poslao link ka toj temi... Evo iz ugla podavaca, a nekada sam bio i prodavac hardvera, ja bi se mnogo gore postavio jer ne trpim nikakve ucene i pretnje bilo kog tipa, ni otvorene, ni prikrivne, a ovakvu temu bi protumcio kao prikrivenu pretnju/ucenu i pokusaj da se bez i jednog dokaza vec samo na rec kupca da nista nije kriv ispostuje reklamacija na hardver za koji je utvdjeno da je fizicki ostecen. Ne radi se to tako.
 
^ @zajebani ova tvoja pisanija bi imala smisla da Monitor već nije otkačio Playera za reklamaciju, a tek onda je on pokrenuo temu...
U prevodu, pokrenuo nepokrenuo, oni su njegovu reklamaciju u momentu pokretanja teme već negativno rešili, i pokretanje teme ništa nije promenilo u njihovom odnosu prema njemu, ni na bolje ni na gore... Ukratko, zabole ih...

Jedino pozitivno iz svega ovoga i pokretanja teme je da ostali članovi pri reklamacijama povedu više računa i bolje dokumentuju stanje HW kad ga vraćaju na reklamaciju, i naravno ako Playeru ova tema, i to što je svoje iskustvo podelio sa drugima, pruža bar kakvu-takvu satisfakciju...

Ja lično bih pljuvao Monitor na sva usta, gde god da stignem, da su se prema meni ovako poneli, naravno samo i isključivo pod uslovom da sam 100% siguran da nisam doprineo nastanku štete...
 
a posto nisu napravili zapisnik, to je isto kao da su ga i oni fizicki ostetili, nemaju dokaz da nisu
 
^ @zajebani ova tvoja pisanija bi imala smisla da Monitor već nije otkačio Playera za reklamaciju, a tek onda je on pokrenuo temu...
U prevodu, pokrenuo nepokrenuo, oni su njegovu reklamaciju u momentu pokretanja teme već negativno rešili, i pokretanje teme ništa nije promenilo u njihovom odnosu prema njemu, ni na bolje ni na gore... Ukratko, zabole ih...

Jedino pozitivno iz svega ovoga i pokretanja teme je da ostali članovi pri reklamacijama povedu više računa i bolje dokumentuju stanje HW kad ga vraćaju na reklamaciju, i naravno ako Playeru ova tema, i to što je svoje iskustvo podelio sa drugima, pruža bar kakvu-takvu satisfakciju...

Ja lično bih pljuvao Monitor na sva usta, gde god da stignem, da su se prema meni ovako poneli, naravno samo i isključivo pod uslovom da sam 100% siguran da nisam doprineo nastanku štete...

Nije problem pokretanje teme, i treba, ali zasto je njima poslao link sa temom kad je vec sve zavrseno, zasto ih obavestava o tome ??? Koja je poenta ??? Sve je zavrseno sta dobija time sto njima salje link sem da se mozda predomisle i zbog moguce negativne reputacije izvade pare iz dzepa i rese reklamaciju za koju kao sto i on tvrdi, tvrde da nisu odgovorni.

Ja sam vec napisao da je najpostenije bilo da podele stetu i naveo zasto...
a posto nisu napravili zapisnik, to je isto kao da su ga i oni fizicki ostetili, nemaju dokaz da nisu
...iz ovog razloga...
 
Poslednja izmena:
^
Nema druze dobre volje kada prodavcu posljas link sa nekog foruma na kome kako goda da se on postavio kao kupac tokom cele teme zapravo ta tema sluzi da blati prodavca kako bi se izvrsio tihi pritisak da se reklamacija resi u korist kupca... Sa takvim stavom sve se resava po PS.

Iskreno mislim da to nije bila nemera @playerPA i da ne razume da je zapravo to uradio ne pokretanjem teme, nego potezom u kome je pomenuo prodavcu da je na nekom forumu pokrenu temu i poslao link ka toj temi... Evo iz ugla podavaca, a nekada sam bio i prodavac hardvera, ja bi se mnogo gore postavio jer ne trpim nikakve ucene i pretnje bilo kog tipa, ni otvorene, ni prikrivne, a ovakvu temu bi protumcio kao prikrivenu pretnju/ucenu i pokusaj da se bez i jednog dokaza vec samo na rec kupca da nista nije kriv ispostuje reklamacija na hardver za koji je utvdjeno da je fizicki ostecen. Ne radi se to tako.

Link ka temi na forumu sam in prosledio iz prostog razloga da ne bude da ih "pljujem", "blatim" i iznosim kojekakve izmisljotine ovde bez njihovog znanja. Cak sam im i u tom istom mail-u napisao da verujem u punu transparentonst i to naveo kao razlog deljenja linka ka temi.. Toliko o tome.

Ja licno vise ne vidim da tema moze dalje da se razvija u "konstruktivnom" smislu (mislim da su svi ovde svesni da moraju prilikom rukovanja sa hardverom i reklamiranjem neispravnosti iste), te bih se i slozio sa moderacijom da se ista i zakljuca. Kako god, ja sam svoje razloge i misljenja u vise navrata naveo i mrsko mi je vise da se ponavljam.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno