Šta je novo?

Monitor DOO - osporena reklamacija novog hard diska

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

playerPA

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2003
Poruke
1,270
Poena
650
Hteo bih da podelim jedno negativno iskustvo sa firmom Monitor. Kupljena su 3 hard diska WD Red 4TB krajem decembra i jedan od ta tri je bio nespravan prilikom prvog ukljucivanja. Isti dan sam ih kontaktirao i obavestio da je disk neispravan, ali posto nisu imali drugi na stanju dogovor je bio da se cujemo nakon praznika kada se ocekuje novi uvoz.Tom prilikom mi je receno preko telefona da se desava "jednom u hiljadu" da disk bude u startu neispravan. Posto su mi dva diska bila dovoljna, u tom trenutku isti sam odlozio i cekao da mi se jave kada bude dostupan kod dobavljaca. Isto tako mi je skrenuta paznja da je bitno da disk nema tragova fizickih ostecenja (pregledao sam disk i iste nisam uocio).

Prosle nedelje mi je javljeno da je disk na stanju i da mogu da im posaljem neispravan na reklamaciju sto sam i ucinio. U oba slucajeva disk je bio dobro upakovan. Pre nekih sat vremena me docekao hladan tus u vidu mail-a da reklamacija ne moze biti uvazena usled FIZICKOG ostecenja na ploci diska sa prilozenim fotografijama diska. Ja sam napravio ozbiljan propust jer nisam fotografisao poledjinu diska gde se nalazi ogrebotina, a siguran sam da sam disk pregledao i istu nisam primetio... :mad:

Ispao sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* jer isti nisam vratio u zakonskom roku od 14 dana od kupovine, hteo sam da ih ispostujem i sacekam novi uvoz pa da resimo to po "standardnoj" proceduri. Nije mi problem da se "pozdravim" sa 14.000 dinara, ali mi smeta cinjenica da sam kao kupac potpuno nezasticen...
 
Srbija brale...

Posle se neki bune što kupujemo iz Mađarske...
 
@playerPA, ako ogrebotine nije bilo (kako tvrdiš) traži da ti uporede i serijski broj, tj. dokažu da je taj ogrebani ustvari tvoj disk...
Malo mi je neverovatno da su izvadili neki krš iz ormana ili sami ogrebali disk, pa sad blefiraju, jer kako su mogli znati da ti nemaš fotografije diska slikano iz svih pozicija...
Verovatno je ogrebotina već bila tu, a kako je nastala to znate samo ti, serviseri Monitora, eventualno neki kinez/tajvanđanin koji je disk sklapao, ako ga je on ogrebao...
 
Sad smo se culi telefonom. Serviser je napravio poredjenje mog slucaja sa potecijalnim kupcem koji je izneo monitor iz radnje, isti razbio ispred prodavnice i sad trazi da mu se refundira trosak. Navodno ogrebotina je nastala nestrucnim rukovanjem i spada u fizicko ostecenje. Kaze i njima je u interesu da izadju u susret kupcu, a ne da imaju nezadovoljne musterije. Naveo je kao mogucnost da sam mozda nozem zagrebao plocu prilkom otvaranja ambalaze (kesicu sam pocepao na perforaciji bez upotrebe noza) i nigde nije bilo ostecenja na samoj kesici. Disk je nakon vadjena iz ambalaze zasrafljen u caddy od NAS-a, ubacen u isti sa preostala dva diska i konstatovano je da samo "klikce". Znam sigurno da sam u par navrata zagledao disk i nisam video nikakvu ogrebotinu ni ostecenje, ali kako to da dokazem... Cak sam ga pitao da li je on utvrdio fizicko ostecenje pre slanja dobavljacu i dobio odgovor da oni nisu ni otvarali paket, samo su ga prosledili uvozniku...

Evo i slike ostecenja (promaklo mi u prvoj poruci)

IMG_20210118_093018.jpg
 
@playerPA, ako ogrebotine nije bilo (kako tvrdiš) traži da ti uporede i serijski broj, tj. dokažu da je taj ogrebani ustvari tvoj disk...
Malo mi je neverovatno da su izvadili neki krš iz ormana ili sami ogrebali disk, pa sad blefiraju, jer kako su mogli znati da ti nemaš fotografije diska slikano iz svih pozicija...
Verovatno je ogrebotina već bila tu, a kako je nastala to znate samo ti, serviseri Monitora, eventualno neki kinez/tajvanđanin koji je disk sklapao, ako ga je on ogrebao...

Na zalost ja sam samo napravio fotografiju prednje strane diska zbog seriskog broja :( Mene iskreno brine da nije uvoznik napravio ogrebotinu i rekao da usled mehanickog ostecenja garancija ne vazi i zato sam pitao servis da li su otvarali paket i izvrsili pregled diska... Opet to mi je neverovatno jer ko bi se cimao za 100ak evra.
 
Nije nemoguće da je servis(er) (uvoznik) ukakio stvar i sada hoće da svali krivicu na potrošača. Ne liči na oštećenja kurirske službe. Monitor je generalno ok što se reklamacija tiče i u globalu nisu lažovi i slično. Ispoštuju kupca, čak i kada se promeni cena u međuvremenu. Imaju dosta posla, pa ne rade toliko inhouse testiranje kao pre (makar iz onoga što sam ja video).
 
A to pokretaca teme bas sada zanima... Ona ogrebotina se vidi sa kilometra. Trebao je da bude ili slep ili max bezobrazan pa da takav disk salje na reklamaciju...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
@DukeLander, ima svakvih ljudi. Ne kažem da je @playerPA takav, ali sam se nagledao svačega.

Primer, jer sam eto imao pristup dobrom delu sigurnosti firme, pa sam mogao da vidim sam.

Ja: Šta je bilo sa eksternim diskom?
Radnik: Ne znam, samo prestao da radi, kaže sistem ima neka greška.
Ja: Da ga nisi vadio dok je pisao ili čitao nešto bez safely remove i slično, da ti nije ispao ili...? (rekoh u sebi da nije pukla particija, to nije teško srediti makar)
Radnik: Nije, sve kao i uvek, ne diram ga uopšte.
Ja: Ok, dolazim čim pre.

Dođoh posle radnog vremena, zezao se pola sata, disk zaista rip-ovan i ne mogu da gubim 100 godina i vrtim se u krug pokušavajući da vratim particije.
Krenuo da izlazim, vidoh dvr stoji u ćošku i pošto imam pristup kamerama, a jednom prilikom mi rekoše "aj ti nam kao održavaj kamere" iako se time ne bavim i ostalo na tome da imam login podatke. Ne bih pristajao na to (da im radim kamere) da ne znam ljude jer su mi komšije i uvek su bili dobri prema meni i mojima. Bez obzira, prevrtim snimak i lik je pre toga prvo ekterni disk bacio na sto, pa kad je zakačio isti na usb, gurnuo ga je sa stola pa se otkačio sa usb kabla i pao na pod.

Sutradan ja došao, zamenio disk i sve to. Pitam čoveka da mi ponovi ono od juče i drži se iste priče i gleda me u oči. Nisam ga drukao šefu, nisam plaćen za dramu i ostalo na kraju na tome.

Posle toga (ima od te situacije nekoliko godina), svako ko mi nešto kaže, ja sam uvek rezervisan i ne verujem automatski niti jednoj strani.
 
Poslednja izmena:
licno iskustvo dugogodisnje mi kaze da su mozda i najkorektnija domaca firma. sad ovde ostaje pitanje da li je neko zeznuo ovo. sam monitor ne posluje kao prevarantska firma (kao emmi ili winwin npr).

sad ovaj konkretan slucaj je pitanje ko je ovo napravio. jer ovo uvoznik nece da uvazi. da nije tokom transporta ili tebi ili njima se desilo. ali sam kazes da nisi slikao. a verujem da nisi ni gledao detaljno. tj o tome nisi razmisljao... zao mi je ove konkrente situacije.
 
Na zalost ja sam samo napravio fotografiju prednje strane diska zbog seriskog broja :( Mene iskreno brine da nije uvoznik napravio ogrebotinu i rekao da usled mehanickog ostecenja garancija ne vazi i zato sam pitao servis da li su otvarali paket i izvrsili pregled diska... Opet to mi je neverovatno jer ko bi se cimao za 100ak evra.

Ispravi me ako grešim, ali zar HDD ne dolaze u onim fabričkim srebrnim pakovanjima koje je nemoguće neprimetno otvoriti pa zatvoriti (čitaj kupac prvi otvara proizvod)?

Tako je meni stigao Toshiba P300, nije bilo nikakve sumnje da sam ja prvi otvorio disk otkad je zapakovan u fabrici.

I ta priča sa uvoznikom pomalo pada u vodu, jer kako bi oni pobogu znali da ti nisi napravio fotografiju poleđine diska, jer da jesi cela mućka pada u vodu...

Naravno, slažem se sa tobom da je džukački kako god da se desilo.

Ako drugačije ne ide predlažem staru dobru pretnju tužbom i antireklamom na svakom koraku (forumi, facebook i td)...
 
Vrlo je moguće da je disk bio DOA, udario negde dok je još bio zapakovan.
Ne moramo odmah drvlje i kamenje.
 
@DukeLander, ima svakvih ljudi. Ne kažem da je @playerPA takav, ali sam se nagledao svačega.

Primer, jer sam eto imao pristup dobrom delu sigurnosti firme, pa sam mogao da vidim sam.

Ja: Šta je bilo sa eksternim diskom?
Radnik: Ne znam, samo prestao da radi, kaže sistem ima neka greška.
Ja: Da ga nisi vadio dok je pisao ili čitao nešto bez safely remove i slično, da ti nije ispao ili...? (rekoh u sebi da nije pukla particija, to nije teško srediti makar)
Radnik: Nije, sve kao i uvek, ne diram ga uopšte.
Ja: Ok, dolazim čim pre.

Dođoh posle radnog vremena, zezao se pola sata, disk zaista rip-ovan i ne mogu da gubim 100 godina i vrtim se u krug pokušavajući da vratim particije.
Krenuo da izlazim, vidoh dvr stoji u ćošku i pošto imam pristup kamerama, a jednom prilikom mi rekoše "aj ti nam kao održavaj kamere" iako se time ne bavim i ostalo na tome da imam login podatke. Ne bih pristajao na to (da im radim kamere) da ne znam ljude jer su mi komšije i uvek su bili dobri prema meni i mojima. Bez obzira, prevrtim snimak i lik je pre toga prvo ekterni disk bacio na sto, pa kad je zakačio isti na usb, gurnuo ga je sa stola pa se otkačio sa usb kabla i pao na pod.

Sutradan ja došao, zamenio disk i sve to. Pitam čoveka da mi ponovi ono od juče i drži se iste priče i gleda me u oči. Nisam ga drukao šefu, nisam plaćen za dramu i ostalo na kraju na tome.

Posle toga (ima od te situacije nekoliko godina), svako ko mi nešto kaže, ja sam uvek rezervisan i ne verujem automatski niti jednoj strani.

Naravno da ima. Zato i rekoh ili je slep ili max bezobrazan, trece nema sto se njega tice.
 
^ Baš zato sam i spomenuo tu srebrnu foliju, ovakva ogrebotina ne može da nastane u transportu, a da se ne pocepa ta folija... Ovde je evidentno radio šrafciger, eventualno da je disk ogreban na neki šraf ili lim kad je disk montiran u skučen prostor, nije ovo od pada...
 
Sta god da je bilo, od sad sve što poručim otvaram sa upaljenom kamerom. Neće da se baci.
 
Naravno da ima. Zato i rekoh ili je slep ili max bezobrazan, trece nema sto se njega tice.

Nisam slep niti bezobrazan. Na fotografijama generalno oštećenja deluju prenaglaseno tako da ću podeliti svoje iskustvo opet kada vidim disk uživo. Znam sigurno da nikakve ogrebotine nisam primetio na disku, kao i da nisam ”orao” šrafcigerom ili nožem po istom. Pomislio sam da možda ogrebotine nisu nastale od caddy-a, ali sam i to iskljucio vadjenjem ostalih diskova i ponovnim montiranjem (ne dodiruje ploču).


EDIT:

evo i slika caddy-a

IMG_01BCAC21F401-1.jpg
IMG_C2BF75D33E84-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Otpao i Monitor za kupovine nakon Ewe. Samo neka nastave ovako.

Nisam siguran da je bas monitor ovlasceni uvoznik za western digital?

A ovakva ogrebotina je cisto mehanicko ostecenje i nema nikakve teorije da je nastalo u fabrickom pakovanju, da nema vidljivog ostecenja uvoznik bi ti to zamenio koji god da je, jer bi to bez problema naplatio od proizvodjaca.

I ovo sto prica @dzonihsv

ja sam gomilu diskova nosio u servis, i koliko puta tu disk padne na beton tresne i kada se ugradi ne radi, ili radi...
ono sto ne radi se reklamira i dobije drugi, ali ovakvu brljotinu tesko da mogu da reklmiraju, ovo je necijom rukom nastalo nakon otvaranja pakovanja.
 
Sad smo se culi telefonom. Serviser je napravio poredjenje mog slucaja sa potecijalnim kupcem koji je izneo monitor iz radnje, isti razbio ispred prodavnice i sad trazi da mu se refundira trosak. Navodno ogrebotina je nastala nestrucnim rukovanjem i spada u fizicko ostecenje. Kaze i njima je u interesu da izadju u susret kupcu, a ne da imaju nezadovoljne musterije. Naveo je kao mogucnost da sam mozda nozem zagrebao plocu prilkom otvaranja ambalaze (kesicu sam pocepao na perforaciji bez upotrebe noza) i nigde nije bilo ostecenja na samoj kesici. Disk je nakon vadjena iz ambalaze zasrafljen u caddy od NAS-a, ubacen u isti sa preostala dva diska i konstatovano je da samo "klikce". Znam sigurno da sam u par navrata zagledao disk i nisam video nikakvu ogrebotinu ni ostecenje, ali kako to da dokazem... Cak sam ga pitao da li je on utvrdio fizicko ostecenje pre slanja dobavljacu i dobio odgovor da oni nisu ni otvarali paket, samo su ga prosledili uvozniku...

Evo i slike ostecenja (promaklo mi u prvoj poruci)

Pogledajte prilog 295873

To fizicko ostecenje nije uzrok kvara diska (vodovi nisu prekinuti, ogrebotina je povrsinska), preti da ces podneti prijavu, tuziti, angazovati vestaka, itd.
 
Zvao sam i regionalno savetovaliste za zastitu potrosaca (morao sam da zovem kancelariju u NS posto sam pancevac, jos jedan absurd), cisto da vidim koja su moja prava kao potrosaca. Njihov odgovor je da bih morao da angazujem vestaka (da proguglam ko to radi za IT opremu). Meni samo nije jasno sta taj vestak moze da posvedoci (ogrebotina je ocigledna na prilozenoj fotografiji). Da li sam je napravio ja, tajlandjanin sto je upakovao disk ili sam uvoznik, nema sanse da ustanovi. Ako neko ima drugacije misljenje zamolio bih ga da me razuveri. Ovako nesto mislim da ne bi radili ni za resavanje visestrukog ubistva, a ne za prihvacanje reklamacije za neispravan hard disk...

Nije mi bio cilj da blatim bilo koga otvaranjem ovog thread-a. Svako ovde radi svoj posao i stiti svoje interese, od servisa u Monitor-u do samog uvoznika...

Rizik uvek postoji i totalna je zabluda da je on manji kupovinom u prodavnici sa "zvanicnom" garancijom jer uvek postoji nacin da se ista ponisti na ovaj ili onaj nacin.
 
Poslednja izmena:
Malo bolje pogledah fotku....oštećenje je mehaničko, ali nisam siguran da je uzrok toga što je disk mrtav, nije baš “zaorano” i nije preko vodova.
Ali s obzirom na situaciju mislim da će kupac teško da dokaže svoju nevinost.
 
Ovo je veoma lose slikano , ali gotovo je sigurno da je zagreban
samo lak i da bakar - vodovi nisu osteceni.
Elektronika je neispravna iz nekog sasvim drugog razloga.

@ playerPA

Nemoj da odustajes.

Ako je ogrebotina samo povrsinska , pokusaj da se obratis
direktno proizvodjacu WD-u.
Moguce je da preko njih ostvaris pravo na zamenu.



@stefanm

Procitaj temu od pre par dana - V.V. je naveo link
 
Uvek moze da se poziva na svedoke kad vec nema fotku/video. Dok serviser ili ko je vec to otvarao/ogrebao tesko, pogotovo sto to 100% nije uzrok kvara
 
Nisam slep niti bezobrazan.

Da preformulisem: slep i bezobrazan u slucaju da je ogrebotina nastala kod tebe.

Ne znam kako mozes bez slika dokazati, niti kako ces bez vestaka dokazati da ta ogrebotina nije izrok kvara.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Diskovi se na pakuju rucno, tako da je neko ipak rukom ostetio taj disk...
to je sigurno nenamerno nastalo, i nesvesno iz nehata, ne verujem da bi iko sa namerom ostetio disk nito to neko ovde tvrdi.

Mozda ogrebotina i nije direktno uzrok kvara ali je dokaz da se nemarno postupalo sa diskom, i tesko je dokazati da nije tako.
 
Pa jeste, ali je nemarno mogao da postupi i taj u servisu, prilikom prijema/testiranja. A ploca je mogla biti ogrebana i pre ugradnje u disk, mada ako kupac kaze da nije primetio onda verovatno nije.
kako ces bez vestaka dokazati da ta ogrebotina nije izrok kvara.
Lako, ogrebes drugu plocu a disk i dalje radi...ili prebacis ovu na drugi disk i opet radi (ako je mehanicki kvar)
 
Poslednja izmena:
Da preformulisem: slep i bezobrazan u slucaju da je ogrebotina nastala kod tebe.

Ne znam kako mozes bez slika dokazati, niti kako ces bez vestaka dokazati da ta ogrebotina nije izrok kvara.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk

I ovako preformurilasana izjava se moze okarakterisati kao uvredljiva i neprimerena od strane moderatora, razumeli smo se i prvi put.

Sta da dokazem putem slika, da ogrebotina nije postojala prilikom slanja diska na reklamaciju? Pa uvek mogu reci da je nastala nakon sto je fotografija napravljena. Ovo je sve mlacenje prazne slame. Par postova iznad sam naveo razlog otvaranja ovog thread-a. Smatram da je neophondno podeliti jedno ovakvo iskustvo sa zajednicom.
 
Ljudi, kriza je, firme se zatvaraju, istrošili su se resursi za popunjavanje rupa, nema više “dobre trgovačke prakse”, polako ali sigurno će svi početi da funkcionišu ovako, kanali sa mađarskom se zatvaraju, a sve je to rezultat kombinacije nelojalne konkurencije, dogovorne ekonomije i siromašnog tržišta.
 
I ovako preformurilasana izjava se moze okarakterisati kao uvredljiva i neprimerena od strane moderatora, razumeli smo se i prvi put.

Sta da dokazem putem slika, da ogrebotina nije postojala prilikom slanja diska na reklamaciju? Pa uvek mogu reci da je nastala nakon sto je fotografija napravljena. Ovo je sve mlacenje prazne slame. Par postova iznad sam naveo razlog otvaranja ovog thread-a. Smatram da je neophondno podeliti jedno ovakvo iskustvo sa zajednicom.
Okarakterisi kako hoces, da sam te hteo vredjati, to bih direktno i ne dvosmisleno uradio, ne bavim se decijim dvosmislenim izjavama.
Naravno da treba da podelis, da sam u Srbiji, svako sledece slanje na reklamaciju bi bilo propraceno video snimkom, od detaljnog snimanja bez prekida kako komponenta ne radi, vadjenja iz kompa, detaljnog snimanja komponente iz svih uglova i samog pakovanja.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno