Šta je novo?

Huawei P50 serija

BricoGO

Poštovan
Učlanjen(a)
01.08.2020
Poruke
922
Poena
50
Da otvorimo i temu o ovome uređaju... nema još nekih posebnih informacija ali da se ne piše po drugim temama. Naravno kako je već poznato zbog situacije na relaciji USA/Huaweiu ni ove godine to neće biti posebno popraćeno. tj. puno manje nego takvi uređaji zaslužuju.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Za sada se može naći samo nekoliko informacija i sve to treba uzeti sa dozom rezerve.

P50 Pro/Pro+
6.6-6.7"
120hz Quad curved high quality display
Sve nove Leica Quad/Penta kamere
Sistem sa novim super zoom_om
Jači stereo zvučnici
66w i 50W punjenje
4200-4300mAh
Single hole selfie kamera sa novim gesture
5 boja options (Staklo/Keramika)
EMUI 11 sa Android 11
Kirin 9000/9000E

Super zoom je binocular i ide do 200x digitalno
Liquid lens će se koristiti ako budu spremne za masovnu produkciju.
135W punjenje je testirano ali nije spremno za uporabu iz sigurnosnih razloga


Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta im tačno znači liquid lens

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Omogućavaju brži fokus...u biti brzina fokusiranja je skoro trenutna...govori se o brzini kao kod ljudskog oka.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Naravno kako je već poznato zbog situacije na relaciji USA/Huaweiu ni ove godine to neće biti posebno popraćeno. tj. puno manje nego takvi uređaji zaslužuju.
Kakvu to paznju zasluzuju?

Brat ima P40 Pro, uzeo ga zbog hajpa i marketinga. Telefon je prosek u najbolju ruku, ekran nista posebno, Kirin chipset sa jezgrima prosle (sada vec pretprosle) generacije, mono zvuk.

Onaj telefon i sa Google servisima ne vredi 500e.
 
Kakvog hajpa...ja to nisam vidjelo još od P30 serije...i to zbog night moda i 5x optičkog. To što je on kupio zbog hajpa i marketinga više govori o njemu nego o telefonu a to da ne vrijedi više od 500€ je tvoje mišljenje i ustavno pravo koje ti nitko ne može oduzeti.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moj sefket vozi p40 i kaže da je zmaj od telefona, jedino android auto ga muči što ne radi.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
P40 je super kompaktan telefon koji ima 2 ogromne mane a to su ogromna rupa u ekranu (zato face id radi u mraku bez greške) i nedostatak googla koji može donekle da se reši (ne 100% nažalost).
Telefoni nazalost ne mogu puno da napreduju i razlike u odnosu na proslogodisnjeg modele su stvarno nimalne (Galaxy serija i iPhone su najbolji primer)
Od P50 serije se ne očekuje previše ali videćemo kad ih izbace
 
Pa zavisi kako se gleda. Ovo je prekretnica, dolazice sa Harmony OSom (mada se spominje i Android varijanta). Naravno, u pocetku, ce sigurno tu biti bagova i falice ponesto, ali odnekud se mora poceti.
 
Priča se da će ići sa EMUI11 i Anfroid 11...Harmony OS će ići u Kini.
Također se govori o 4 zvučnika i poboljšani motor za vibraciju.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Huavej uvek donosi inovacije i ne sumnjam da će i ovog puta pokušati da donese nešto novo na tržište.

Gledajući sad, S21 bez punjača, bez sd kartice ( razlika u stotinama evra kod operatera ukoliko uzmeš 512 u odnosu na 128, a pre si mogao osnovni model i stavi sd i guraj, znači opet još jedna dodatna stvar gde se ubira profit, a uskraćuje kupac ), sa exinosom ( izgleda kao bolji procesor, ali i dalje SOT neće biti ništa izvan proseka što je velika žalost) i Snap888 koji se izgleda pregreva ( jer nije samo do Šaomija, već je i kod IQOO-a koji je drugi uredjaj sa 888 došlo do pregrevanja ), ja zaista ove godine ne znam da li vredi dati 1500e za telefon.


Nije pitanje para koliko toga što ću da pravim kompromise, a opet kupujem premijum telefon.. Je∆em li ga kakvo je došlo vreme, osakate sve, a još ti daju veću cenu.

Šaomi mi11 trenutno ništa posebno (prosečna autonomija, procesor se pregreva, kamere ok, video izgleda poprilično dobro, a i opet ne košta 1k + evra bar ), čeka se pro da se vidi ili ultra verzija.

Samsung nas pravi magarcima i još želi da to platimo. Iphone, šta znam, previše mi sve ograničeno, ceo život ih izbegavam zbog toga ..

Bukvalno svu nadu ulivam u P50 pro, sa fantastičnom autonomijom ( bar je do sad tako bilo), isto takvim kamerama i nadam se sređenim videom ( jer je kaskao).. Kirin 9ooo ima snage, ne brinem za njega..

Ne znam, videćemo, u dilemi sam baš.
 
Moraće da dodaju nešto vrh što će opet samo oni da imaju. Znaju i oni dobro da ako izbace minimalna poboljšanja u odnosu na p40 pro, neće "niko" da kupi, a i što bi.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa ja se nadam jer moraju da nadomeste nekako nedostatak gugla, kao neki protiv teg tom minusu.. šansa im je, konkurencija neblista ..
 
Šta god da naprave ne mogu oni zamijeniti Google niti će to kada moći. Meni osobno koji nisam ljubitelj Google nekada fali jer druge aplikacije ne rade bez njega.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Ja bih sa p30 pro prešao samo ako izbace iste dimenzije ili manje, uz bolju ili bar istu bateriju

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Brico, sve zavisi od app koje koristiš. Iskreno, ja sam heavy user, ali u pogledu onog što mi treba. Kamera, video, i editing u par aplikacija, mreže. Treba mi autonomija, vrhunska kamera, poprilično dobar procesor i to je to. Da li mi poruka stiže sad ili za 2h nebitno jer sam uz telefon konstantno i odgovoram konstantno nekome, tako da i ukoliko nešto ne dođe samo, ja ulazim po običaju. Nije mi deal breaker ukoliko nešto takvo nije baš savršeno. App koje koriste google navigaciju i nemam ( osim klasičnih mapa, koje koliko razumem ima i kod Huawei-a ). E sad, ukoliko sve hardverski bude super, zaista ne.mogu da trejdujem 9h sota zbog kojeg obaveštenja gore ili dole od strane aplikacije. Čak možda ni GSM neću ubacivati, jer mislim da će mi ovako sve završiti posao.. videćemo, za sada se sve prati i skupljaju informacije i podaci.
 
Potpuno te razumijem i u biti smo isti po načinu razmišljanja...nisam neki poslovanjk da moram momentalno odgovarati na poruke, email i sl. iako što se tiče notifikacija tu sam prilično zadovoljan i također razmišljam da maknem GMS. Što se tiče tih par aplikacija što ne rade, nije to ništa bitno, neke koristim možda dva puta u mjesecu ali eto. Ma prešao bih ja lako na samsung ili nešto drugo, zaista nisam fanboy nego koristim ono što mi odgovara...imao sam S seriju 8 godina (od S2 do S9) i cijelo vrijeme je bila baterija za *urca ali nisam razmišljao o tome, mislio sam da tako mora biti dok nisam prešao na P30Pro. Baš si mislim, danas sam bio na planinarenju i ova moja kanta skinut sa punjača u 5 ujutro i do 19h je spala na 35% uz 3h SoT...ali u planinama je bio jako loš signal, povremeno i bez, non stop je mijenjao sa E na H+ ako bi gdje uhvatio nakratko LTE to bi bilo bez i jedne crtice. Od 7h do 15h spojen na sat, GPS, svih tih 8 sati uključen tracking, sigurno 1h 4K snimanja + slikanje...baš teška industrija. I onda se pitam ako jedan Huawei koji znam da može bez problema izvući 7h na 4G (u kućnoj uporabi i 9+h) danas na terenu za 8h korištenja potroši 65% baterije uz 3h SoTa....kako bi to podnio samsung?! Neka me se pogrešno ne shvati ali čisto sumnjam da bi izdržao cijelu expeduciju.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Predstavljanje P50 serije će biti nekad između marta i maja a dostupnost će biti manja nego u slučaju Mate40 serije. Vjerojatno prvo u Kini pa onda nekad i kod nas a Pro+ vjerojatno nikako.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Ja se iskreno nadam da ce odraditi bolji siping nego sa mate, jer ipak je p serija daleko zastupljenija, praktično uvek bila, u odnosu na mate. Takođe, dugo su već u priči oko gogla i bana, znaju šta može šta ne, valjda ce se organizovati na vreme jer opet, ko želi da kupi fon posle xy vremena po izlasku kad novi modeli stignu. Evo baš za mate, kapiram da bi ga mnogo više ljudi kupilo da je stigao tamo kad je izašao, nego li sad izlaskom s serije i čekajući o seriju.. šta znam
 
Kako bi trebao izgledati taj novi zoom sistem na P50Pro/Plus


Možda čak bude i 20x optički [emoji16]

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Bogami, koliki ce kako li će modul kamere izgledati .. Kapiram da će donji desni ugao gde je praznima, biti za ostale kamere. 20 optički je već some new level spy sh*t..
 
Po meni je ovo dug put koji svjetlo mora proći...baš me zanima kolika će biti Aperture, f8. Jedino ako zbog toga i koriste spomenuti binokular sistem.

Gesendet von meinem ELS-N39 mit Tapatalk
 
Prema poslednjim informacijama, ima dovoljan broj stacioniranih Kirin 9000 komada čak i za mate 50 seriju, tako da se nadam da neće biti problema bar oko procesora. Nadam se da će doći na vreme, odnosno bez zakašnjenja, kod nas
 
Dzaba sve kad dolazi na Harmony sistemu. Dal ce to prekriti skinom pitanje je, ali oni polako nestaju s naseg trzista...steta.
 
Dzaba sve kad dolazi na Harmony sistemu. Dal ce to prekriti skinom pitanje je, ali oni polako nestaju s naseg trzista...steta.
Videćemo sa li je novi Honor dovoljno dobar, jedino sto nam sa Huaweia treba jesu kamere i baterija.

Harmony može da bude dobro rešenje ako se situacija sa aplikacijama još malo popravi, a zadržana je i kompatibilnost sa Android aplikacijama.
 
P50 serija će samo u Kini imati Harmony OS...ostala tržišta će dobiti Android 11.
 
P50 serija će samo u Kini imati Harmony OS...ostala tržišta će dobiti Android 11.

Da, ili to ili se bira. Harmony OS sigurno neće doći globalno i u potpunosti. Bar na P50 neće, Mate je daleko. Mislim da će biti Android 10/11 globalno sa ili bez mogućnosti da se prebaci na Harmony. Mada mene jedino što i zanima kamera (pogotovo) i baterija, ostalo manje više sve imaš i na telefonu od 300e.
 
Kamera i baterija će sigurno biti u samom vrhu ponude kao i uvijek...da li će kod nas odmah biti dostupna P50 serija vrijeme će pokazati. Kako god ja više neću bez Google_a barem dok neke meni važne aplikacije ne budu mogle normalno funkcionirati bez GPSa, kao što sam već spomenuo nisu problem GApps nego druge koje zavise od Google_a. Kako sam prodao svoj P40Pro+ dok ne dođe novi uređaj koristim Huawei P9Lite...moram priznati lijepo je ponovo imati notifikacije na svemu.
 
Kakvu to paznju zasluzuju?

Brat ima P40 Pro, uzeo ga zbog hajpa i marketinga. Telefon je prosek u najbolju ruku, ekran nista posebno, Kirin chipset sa jezgrima prosle (sada vec pretprosle) generacije, mono zvuk.

Onaj telefon i sa Google servisima ne vredi 500e.

Hahaha da da.. ima ga tvoj brat ali od muske tetke.
 
Kamera i baterija će sigurno biti u samom vrhu ponude kao i uvijek...da li će kod nas odmah biti dostupna P50 serija vrijeme će pokazati. Kako god ja više neću bez Google_a barem dok neke meni važne aplikacije ne budu mogle normalno funkcionirati bez GPSa, kao što sam već spomenuo nisu problem GApps nego druge koje zavise od Google_a. Kako sam prodao svoj P40Pro+ dok ne dođe novi uređaj koristim Huawei P9Lite...moram priznati lijepo je ponovo imati notifikacije na svemu.

Gms se lako namesti na svakom novom huawei/honor telefonu.
 
Nazad
Vrh Dno