Šta je novo?

I5 2500 vs I7 2600

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,451
Poena
110
Planirao sam u zadnjih 10-tak dana da u potpunosti predjem na Ryzen. Međutim posto su cene novog hardvera su opet otisle uvis, pa sam ipak odlucio da to odlozim. Barem onda da izvucem maksimum iz postojeceg kompa, razmisljam da umesto i5 2500 ubacim i7 2600. Zasto to radim? I5 2500 cesto udara u 100% opterecenja u kombinaciji sa RX 580 sto se daje primetiti u nekim igrama kao seckanje. I7 2600 daje 15-20fps-a vise od i5 2500, i sve to podnosi rasterecenije posto ima 8 logickih jezgara. Sama graficka bi jos bolje funkcionisala u igrama posto je ne bi gusio CPU.
Sta mislite? Ima li svrhe da ovo radim ili da ne diram nista?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Zavisi od doplate, koliko cesto udaris u bottleneck, koji kuler i koju plocu sad imas. Ako imas P ili Z, uradi turbo bin oc ovog i5 (+400mhz na zakljucanom procesoru), malo ce pomoci. Razlika postoji, ne igram nesto puno ali recimo Civ 6 je mnogo mnogo brzi load i turn time sa i7. WoT nije imao neke razlike pre 3-4 god, sad ne znam.
I7 je nesto teze ohladiti od i5.
 
Azurirao sam konfiguraciju na profilu, pa tu mozete da vidite sta i kako. Neki maksimum koji bih ja dao za i7 jeste 5000 din, kada bih prodao i5 investicija bi me izasta 2 do 2500 din.
 
Imao sam istu situaciju i u igrama gde je bilo zakucavanja procesora blizu maksimuma, sa i7-icom sam dobijao fluidniju igru. Sećam se jasno da je Fallout 4 radio primetno bolje sa i7-icom u odnosu na i5-icu.

Računaj da ćeš pomaka videti samo u cpu zahtevnim scenema, i to ne nešto baš baš vau, jer za to treba Ryzen ili noviji Intel jer su sa njima minimalni frejmovi mnogo bolji (i samim ti se manje oseti seckanje).

2000 doplate po meni može da prođe. 2500 je već tu i tamo...
 
Trenutno igram Apex Legends i Microsoft Flight Simulator 2020. Kod Apexa se cesto desava da udari procesor u 100% i to se oseca kao blago trzuckanje, u Simulatoru je opterecenje izmedju 90 i 100% i kad zakuca u 100% blokira igra na par sekundi. Prodavci u oglasima su se malo "zaneli" sa cenama, minimalna cena je 6000 din sto je ipak mnogo za 10 god star cpu...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Microsoft Flight Simulator 2020 zapinje i na mnogo jačim processorima, tu te 2600 neće usrećiti. Apex Legends zavisi od frekvencije i SC performansi.
 
Imao sam istu kombinaciju kao ti, tj 2500k klokovan i u apexu je proc konstantno bio na 100%. Bio u slicnoj dilemi kao ti i ipak odlucio da predjem na ryzen

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno