Šta je novo?

Konektori i/ili sa kablovima za LED trake

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,543
Poena
665
Uzeo sam u Lidlu LED trake (u plastičnim profilima)u paketu 2x50cm, ali su mi spojevi između njih kratki.

Gde mogu kupiti takve konektore, ili još bolje sa kablovima od ~50cm između konektora?

Slike konektora, spojeva s kablovima i krajeva traka su ispod.
e49f30df87ad108ec6b47ef8bd3f0b12.jpg
471cda9de16f9748ff89ec3d46e708a5.jpg
 
Teško, lemilicu u ruke i zalemi zice direktno posto ti ionako treba duzina po meri.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Ali kako to da izvedem, a da ne narušim postojeće kablove?

Jel ima neko ideju kako da napravim spoj od pola metra, ali "od nule"?
- Pogotovo je problematičan kraj koji treba da uđe u plastiku. Ovaj koji viri bi mogao lakše da se reši, jer je pristupačan
 
Preseci ove, dodaj druge kablove potrebne dužine, zalemi na oba kraja. To ti je najjednostavnije

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Najjednostavnije li ću izgubiti onda i ove postojeće, tj neće ličiti ni na šta.
Gledam kako da napravim nove da makar rade, ali da mi originalni ostanu.
 
Teško bez adekvatnog alata za vađenje pinova iz konektora gde postoji mogućnost da su kontakti isto zalemljeni. Nema tu mnogo mudrosti, ako nemaš druge identične konektore, znanja i alata da rasturiš ove bez oštećenja što nije jednostavno i za profesionalce, jedina realna opcija je ova koju sam naveo. Što se estetike tiče, neki bužir ili cable sleeve i to rešava

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Led traka i ta zica sa konektorom nije uopste kul, tj. nije lepa. Lemljenje zice nece ti narusiti izgled.. prvi put vidim takve konektore, i deluju mi kao sprdnja.
 
Nazad
Vrh Dno