Šta je novo?

Freeze nakon pokusaja instalacije Adrenalin drivera

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Uzeh juce novi SSD za main drive. Bocnem, instaliram Win 10 i kada dodjem do instalacije ili cak downloada AMD adrenalin drivera bilo automatski kroz Win update ili manuelno ako pokusam da skinem i instaliram, dobijem sledece:

IMG_20210116_003653.jpg


Ovaj dole krajnje desni prozor na taskbaru, izbacuje hardware changed, please reboot your computer. Samo mogu dole kursor na taskbar i nista drugo, da otvorim bilo koji prozor/direktorijum ne mogu. Ako probam task manager dobijem crni ekran samo sa kursorom....Na restartu, prodje win logo i crni ekran...
Probao sam nekoliko varijanti sto sam nasao online od starijih drivera, preko blokade automatskog downloada third party drivera kroz win update i nista...
Totalno cu da poludim od ovoga 7-8 puta sam brisao i instalirao, i uvek isto....Ima da se vratim na Win 7 ili na Linux dok ne skrenem...

Probao sam stari SSD i neki matori HDD na kojima je sve radilo kako treba, isti slucaj. A petnaest minuta pre nego sto sam stavio novi SSD sve radilo kako treba, poslednji win update, azurirani driveri....Igrao i presao Metro Exodus i tad resio da podignem :)

Neki predlog?

edit: Grafa mi ne deluje da je out, msm sve je sljakalo kako treba momenat pre...U safe mode isto ne mogu da udjem, isto black screen nakon win logoa....
 
Poslednja izmena:
Evo probah i Win 7...ista prica...

Razlika je sto nece odmah da se zamrzne, nego odbije da instalira driver, kad odem na restart black screen...I ovde mogu da pristupim safe mode-u....

Da li je mogu ce da je grafa ipak out?
 
Možda su baš stari Adrenalin drajveri, Skini nove sa AMD sajta. Imam istu grafičku, radi ko zmaj sa tim drajverima.
 
Nije to problem, probao i najnovije i nekoliko verzija starijih, win 10, win 7, cak i linux....I kad god su uzme amd driver bap...freeze...Na standardnom display adapter drivwru sve daje sliku normalno...

Nista, posto sam totalno poludeo od ovoga i kad sam vec sve zivo probao, odneo sam kartu kod jednog lika da proba na drugom racunaru i malo test u ponedeljak/utorak. Ako je stvarno vrisnula bad bezveze, tajming ocajan...Ako nista garancija je do avgusta.
 
Nisam hteo da baksuziram ali stvarno izgleda da nešto ne valja sa njom. Novi Win. novi drajveri, mora da je moguće da se instaliraju drajveri. Na ovoj mojoj stalno se menjaju W10 jerbo u istoj mašini imam i regularne 20H2 i Insider verziju i na obe rade isti drajveri na isti način a i oni su stalno updejtovani ako nailaze. U poslednjih godinu dana ni DDU netreba.
 
pobrises sve sa DDU,raspakujes drajvere (nebitno tacno koji su samo da su iz poslednjih par godina) i probas da iz device managera rucno apdejtujes drajver i ako baci error 24 (ili 23,napamet pisem) do karte je.ako si 10000 posto siguran da je bios karte koji treba i nije prckan bojim se da slaba vajda od bilo cega sem reklamacije...
 
Pa da, to je to. U sustini kada padne freeze ja odradim full clean, formatiram sve i clean install...

Tako da izgleda da je grafa...videcemo dalje, na testu je do utorka, pa cu videti dalje.
 
Nazad
Vrh Dno