Šta je novo?

Samsung Galaxy M51

eazy-i

Cenjen
Učlanjen(a)
06.09.2018
Poruke
493
Poena
115
Čudi me da do sad niko nije otvorio temu za ovaj fon, mislim da zaslužuje svoju temu i predstavlja solidan izbor u mid-range segmentu zahvaljujući ogromnoj bateriji od 7000mAh.

Samsung Galaxy M51 je zvanično predstavljen u Indiji, a telefon stiže u dve konfiguracije memorije i skladišta: 6GB/128GB (cena oko 340 dolara) i 8GB/128GB (oko 370 dolara), a biće dostupan u Celestial Black i Electric Blue bojama.
Galaxy M51 koristi Snapdragon 730G čipset, a radi pod Android 10 softverom. Telefon ima 6.7-inčni Infinity-O Super AMOLED Plus displej sa FullHD+ rezolucijom, koji u centru ima 32MP selfi kameru smeštenu u punch-hole otvor.
Na poleđini telefona se nalazi 64MP Sony IMX682 glavna kamera, zajedno sa 12MP ultraširokim (123° FOV), 5MP makro i 5MP senzorom dubine.
Samsung Galaxy M51 ima senzor otiska prsta sa strane okvira, USB-C port, 3.5mm priključak, dodeljeni slot za microSD kartice i Dolby Atmos poboljšanja zvuka.

Sve napaja velika batrija od 7000mAh, za koju Samsung tvrdi da do vrha može da se napuni za 115 minuta pomoću 25W punjača koji stiže u pakovanju. Prisutno je i obrnuto punjenje, što znači da se Galaxy M51 može koristiti kao powerbank za punjenje drugih uređaja.

Koliko sam video nema ga u zvaničnoj prodaji kod nas, a može se naći na KP za oko 340 evra i u nekim drugim prodavnicama telefona.

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m51-10148.php
 
Poslednja izmena:
Šta me interesuje telefon ako nije Global ili EU ???
Ako je namenjen samo i isključivo za indijsko tržište šta da radim sa njim ?!?
 
Telefon jeste predstavljen prvo u Indiji ali je sada dostupan i u nekim evropskim zemljama.
 
najjače je sto u radnjam u bg imaju tel ali nemaju otvoren da uzmes u ruku, pogledas osetis jel to to, vec mozes samo da kupis kutiju :)
 
Kome treba velika baterija(kome ne treba?), odličan telefon.
 
Da li neko ima ovaj telefon,kakva su iskustva?....Da li uopste ima da se kupi u Srbiji EU ili Global verzija (na mobilnom svetu stoji da ima u nekoliko prodavnica)?...

Ako ima,kako je moguce da ovaj telefon (i vrlo slican Samsung F62) ne izazivaju vecu paznju?......na papiru deluju odlicno,Amoled ekrani,ogromna baterija,dobre kamere,solidni procesori itd,itd...
 
Ja imam M51 8/128 verziju a ujedno koristim i Samsung A71 tel. Skoro identicni telefoni sem sto je m51 malo deblji zbog vece baterije. Tel je odlican, super radi, android11...
 
Uopste ne kapiram sto taj telofon nije mnogo popularniji,tj sto ga vise ljudi nema.......mnogi se zale na slabe baterije telefona,ovaj sa baterijom od 7000mAh bi valjda mnogima bio bas po meri...

I to za oko 300 eura...doduse po ovim prodavnicama gde su telefoni "ispali iz kamiona"
 
Pojavio se i naslednik ovog modela - Samsung F62/M62 i može se naći za manje od 300 eur ima bolji procesor iz Note 10 serije.
 
Mozda su to telefoni samo za Indiju i "tunguziju",pa ih zato u Srbiji skoro niko nema?

(ne pada mi nijedan drugi razlog sto nisu mnogo zastupljeniji u Srbiji)
 
Ako počinje sa F onda je indijski model, evropski su M i po specifikacijama su identični ali je M oko 100 eur skuplji.
 
Nasao sam na KP nekog lika prodavca telefona koji prodaje nov F62,tvdi da je sim free.....za 280 eura......kakve veze ima ako je indijski model ako je sim free?.....tj u cemo je konkretno razlika izmedju evropskog i indijskog modela?
 
Poslednja izmena:
Zaista ne znam koja je razlika, možda indijski ima više bloatware-a. Koliko vidim ima i za 275 eur potpuno nov F62.
 
Rece mi jedan prodavac da M serija Samsunga,pa samim tim i ovaj M51 nisu za trziste EU.....da li je to tacno?

On tvrdi da sa M51 telefonom dolazi punjac ciji utikac u struju ima 3 pina (poslao mi slike) ali uz njega daje i neki konvertor u koji se ukljucuje taj tropinski punjac,pa onda moze u nase evropske utikace normalno da se ukljuci...
 
Btw,da li neko zna koliko u svakodnevnom koriscenju baterija na M51 traje duze nego na N71?....da li skoro duplo?.....obzirom da je skoro duplo veceg kapaciteta tj 7000mAh naspram 4500mah kod N71
 
Poslednja izmena:
Da ,ovaj M51 telefon nije za trziste EU.....sa njim dolazi punjac od 3 pina i treba vam "konverter" da bi mogao kod nas u struju.....pitanje je da li se jos nesto razlikuje od telefona za zemlje EU...tj da li sve radi normalno?

Eto resenja misterije zasto je ovaj telefon tako malo zatupljen u Srbiji i u EU......zato sto i nije za EU....zvanicni operateri kao takvog ga nisu ni pustali u prodaju,jedino po ovim prodavnicama gde su telefoni "ispali iz kamiona".....a tamo verovatno,prosecan srpski kupac kada vidi taj punjac sa tri pina,odustaje od kupovine....

Mada,totalno nelogican potez samsunga.....zasto ovaj telefon nisu prilagodili i za EU kupce?....nekako su procenili da evropskim kucima ne treba baterija od 7000mah a onima po nekim "tunguzijama" treba?

Pitanje je da li ce i naslednik M62 biti za EU trziste ili ostaje i on samo za "tunguziju"....
 
Ja kupio samsung M51 iz Ugarske i za sada sam odusevljen telefonom....

Najvise mi se dopada ekran koji je bas cool...baterija (ocekivano) traje dosta,mada zavisi od koriscenja....punim ga na svaka 3 ili ponekada 4 dana stim da dnevno imam oko 4-5 sati koriscenja telefona,najcesce igrice,surf,video itd.....(obicno ga punim od 25% do 85%)

Prilicno je brz aplikacije munjevito otvara,zatvara itd.....ja imam model sa 8gb rama...

Inace kod nas nema neki izbor maski i stakala za njega pa sam morao da to narucujem na ebay...
 
Mada,totalno nelogican potez samsunga.....zasto ovaj telefon nisu prilagodili i za EU kupce?....nekako su procenili da evropskim kucima ne treba baterija od 7000mah a onima po nekim "tunguzijama" treba?
.

Sasvim logicno zapravo. EU kupci su bogatiji i njima idu telefoni serija po skupljoj ceni u odnosu na Indiju.

I nema sta da ih prilagodjavaju, telefoni rade sasvim normalno i u okviru EU samo ne distribuiraju zvanicno jer im to nije destinacija.

Jedina je razlika sto im fali samo LTE band 13, koja je nebitna koliko znam kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno