Šta je novo?

laptop posle shutdown/restart ode u hibernaciju problem

oogabooga

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
390
prakticno nov laptop HP pavilion, kupljen pre mesec dana, savrseno radio, i juce zbog neke gluposti oko moguce prodaje, mu instaliram svez win10, istu verziju kao i pre mesec dana, i sad, kad podigne win, poskidao je sve drivere i update, ako idem na restart ili shutdown, kad treba da se ugasi, on se baci u neku hibernaciju/sleep, i tako stoji, moram na dugme da ga ugasim. probao sve sto sam nasao na netu, malopre unistio i hiberfil.sys sa komandom powercfg /Hibernate off, i posle toga se za divno cudo ugasio, posle ponovno pokretanja, opet sve isto brljavi. posle ove komande, kad ga palim, digne se win za 3 sekunde, ali kad se gasi ili restart, vrti po nekoliko minuta......

e lepo mi dodje da ga odvalim u zid sada, nemam pojma sta da radim.....

ima li ko neki predlog?

hvala
 
Pogledaj na zvanicnoj stranici od proizvodjaca da li ima ACPI drajver, posto Windows verovatno nije skinuo odgovarajuci sa Win update.
 
win10 je skinuo za sve 4 ACPI stavke neki driver iz 2006g.
na sajtu HP sam isao po serijskom broju da nadjem drivere, ali ne izlazi mi nista za ACPI? neka dodatna pomoc jos, kako da nadjem te drivere?

hvala
 
sad se jos cudnije ponasa, hahahahaha
kad idem restart ili shut down, prvo se 2 minuta baci u hibernaciju, i onda se ugasi ili restartuje, zavisi sta sam mu zadao....
 
Ako je amd procesor instaliraj drajver za grafiku sa stranice tog laptopa, meni je to resilo takav problem.
Znaci rucno skini drajvere a ne da win10 instalira.
 
Ako je amd procesor instaliraj drajver za grafiku sa stranice tog laptopa, meni je to resilo takav problem.
Znaci rucno skini drajvere a ne da win10 instalira.

ima dve verzije drivera za win10 ver 1909, ali neznam koji je moj CPU Picasso ili onaj drugi...... kako to da provalim?
 
skinuo za picasso, i instalirao, o fala ti Boze, i fala @adamche, resen problem konacno :)
 
Nazad
Vrh Dno