Šta je novo?

Problem sa podesavanjem modula za kontrolu punjenja akumulatora

zarec

Poštovan
Učlanjen(a)
12.05.2013
Poruke
59
Poena
59
Imam modul za kntrolu punjenja akomulatora koji je dodatak punjacu akumulatora
Modul je XH-M601
Uloga mu je da uljuci akumalotor kada napon padne ispod odredjene vrijednosti (12.0V) a iskjluci na 13,8 v
Na netu sam nasao opisa rada ovog modula ali nikako da ga podesim .
Negdje grijesim-mislim da se modul povezuje PARALELNO sa punacm ali nisam siguran?
Pokusacu priloyiti slike pa molim pomoc
 

Prilozi

  • x1.jpg
    x1.jpg
    690.4 KB · Pregleda: 51
  • x3.jpg
    x3.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 47
  • x2.jpg
    x2.jpg
    41 KB · Pregleda: 42
Nikako paralelno, to garantuje kratak spoj.
220v > charger > regulator > akomiulator i nazaf u charger.
Na prvoj slici dve žice izlaza iz chargera u ta gorna 2 kontaknta a iz donja dva na akomulator (pazi polaritet tu)
PS, taj regulator mi izgleda preslab za auto acomulator. Pronađi koja mu je amksimalna amperaža a koliko akomulator. Kada skoro prazan ume da povuče jaću struju nego što može da da. Kada je skoro pun onda vuče vrlo malo dok se puni. Tipično akomulator za kola vuče bar jedan amper i kada je skroz pun.
Olovni akomulatori se pune strujom između 11.8v do 13.8 ili 14.2V, tako su alternatori namešteni.
 
Poslednja izmena:
@zarec

Izgleda da je minusu putanja preko akumulatora (kao bajpas, zajednički minus), a da regulator prekida +.
Treća slika pokazuje kako podesiti potove kad da prekidaju i počinju punjenje. Tu je sve jasno...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
13.8v je mali napon za ozbiljnije punjenje akumulatora.Moze samo da sluzi za odrzavanje akumulatora ali prethodno akumulator mora da bude propisno napunjen ozbiljnim punjacem na kom napon ide do i malo preko 16v.

Ja se nebi mlatio sa tim, nisu akumulatori za igru.
 
Pričasj mi o tome, meni je jedan akomulator eksplodirao u pickup-u zbog neispravnog regulatora na alternatoru koji je bio 3 puta jači nego originalni za Ford-a. Taman sam otvorio haubu da izmerim napon kad ono booom, nikada nisam našao poklopac akomulatora, ko zna gde je odleteo. Srećom se to dogodilo u dvorištu pa sam odmah odjurio pod tuš odeven, zalila me kiselina, dobro je i to što sam nosio načare inače bi bilo svašta.
Prilikom punjenja, specijalno jakom strujom i kada je akomulator prazan, stvara se velika količina kiseonika, vodonika i sumpora.
 
Ovaj modul funkcioniše na sledeći način:
Napajanje samog punjača, dakle kabl koji ide u 220v AC, ili kućnu mrežu, utičnicu, mora da se prekine (trebalo bi da bude faza ta koja je prekinuta), i ta dva prekinuta kraja se povežu na obeležene kontakte releja (plava kockica, plave kleme, gore). To jeste redna veza. Donja strana, ona koja meri napon, se vezuje paralelno na kleme. I to je lepo obeleženo, to su ulazne kleme, Vcc. Druge dve su samo za merenje prilikom kalibracije. Što se tiče kalibracije, trimer VR1 služi za okidanje releja u porastu, ili tačnije, sa VR1 se podešava na kojoj vrednosti napona će relej prekinuti napajanje punjača, tj. punjenje. Drugi, VR2, služi za okidanje u padu, dakle, na kojoj vrednosti napona će relej zatvoriti kontakt i uključiti napajanje punjača. Jedina opasna struja ovde je ona koja teče kroz prekinutu žicu i kontakte releja. Najgore što može da se desi a tiče se samog regulatora, je da se kontakti zagreju/istope/zapale, jer ne mogu da izdrže veliku počentu struju. Koliko vidim, relej je deklarisan na 10A na kontaktima, ne znam koliko može da povuče akumulator, to treba proveriti. S obzirom da je struja velika samo u početku, treba ispratiti taj deo, i eventualno posle par (uspešnih) punjenja proveriti kontakte releja. Ako su pokazali znake nagorelosti, znači da nije bezbedno koristiti modul. Opet ponavljam, sve je u specifikaciji kontakta releja, ako je deklarisan realno i ako struja ne prelazi tu deklaraciju, sve je ok. Sve ostale opasnosti tiču se samog punjača.
 
Nazad
Vrh Dno