Šta je novo?

Problem sa hard diskom

cca019

Cenjen
Učlanjen(a)
27.10.2013
Poruke
9
Poena
151
Poštovanje,

Imam problem sa Hard diskom. Naime, ne prikazuje ga PC ni u Device Manageru, ni kada kucam u cmd list disk.
Sistem mi je na SSD-u, i do juče je sve normalno radilo (ortak je obarao sistem pre par dana, i radio je i hard disk nakon toga) nakon čega je "nestao" ?
pokušavala sam sve što sam našla na netu da uradim, restartovala i BIOS (ništa ne pomaže?)

Imala sam još jednu grešku u međuvremenu, pre ovoga, ne znam da li je povezano ali ću napisati svakako:
"An operatin system wasnt found. Try disconecting any drivers taht dont contain operation system" - ovo ne znam kako sam rešila iskreno, nešto sam u BIOS-u čačkala menjala odakle da bootuje i uspelo je.

Inače sve je radilo normalno i bez greške prvih 2-3 dana, i onda se sve ovo izdešavalo manje više dan za danom.

prtscrn.png
 
1. Proveriti da li su sata i naponski kablovi dobro pricvrsceni za hdd i na drugoj strani sata kabl za plocu.
2. Promeniti konektor na ploci u koji je prikljucen hdd, pa sata kabl, pa naponski kabl (uzeti neki drugi sata naponski iz gomile koju daje napajanje)
3. Ako nije 1 ili 2 pomoglo, izvaditi hdd i odneti kod nekog da proveri da li tamo radi.
4. Ako radi drugde ulazimo us sferu nagadjanja sta bi moglo biti... Dal' je do cackanja po biosu, dal je nesto crklo na ploci ili u napajanju, dal je pobrljavio win... Mozda bi onda najlakse bilo ponovo dici frisak win i resetovati bios na pocetna podesavanja (pre podizanja novog OS)...
 
Hvala Vam na iscrpnom odgovoru, ali obzirom da je ovo špansko selo za mene, ipak ću odneti nekome da pogleda. Ne bih da napravim još veću pometnju pomeranjem kablova za koje nemam pojma šta služe.
Hvala :)
 
Prvo proveriti da li ga ima u BIOS-u, ako ga tu nema a dobro je povezan onda je nešto ozbiljno.
 
Boot option priorities
Boot option #1 i Boot option #2 nude samo
1.SATA PM: ATAPI.... E
2. SATA SM: KINGSTON

Prilično sam sigurna da sam videla kad smo dizali sistem da su bile 3 neke opcije.
 
Poslednja izmena:
Pa onda treba prebrojiti fizičke diskove. Za boot opcije mogu da budu i dve na istom disku. Recimo "UEFI na tom i tom disku" a na istom disku samo Legacy.
U Boot option se uglavnom nađu samo dislovi sa aktivnim particijama na kojima je OS ili je bio OS instaliran. Ostali moraju da budu na nekom drugom mestu U BIOS-u ako ih ima. Koji je to PC ?
 
Nazad
Vrh Dno