Šta je novo?

[Pomoc] Ne radi mi mikrofon od Plantronics .Audio 628 USB headset u Fortnite

stiw47

Cenjen
Učlanjen(a)
29.04.2011
Poruke
165
Poena
180
Cao svima. Nisam neki fan Fortnite-a (stvar ukusa, nije moj fazon), nego namestam ovo za klince. Imaju (odobrenu :D) vecernju seansu sa jos nekim drugarima. Drugari igraju na PC-jevima, moji klinci jedan na PC-ju (konf iz profila) drugi na PS4. Problem je sa PC-jem. Imam USB slusalice sa mikrofonom iz naslova topika (https://www.poly.com/us/en/support/product/audio-628). Klinac na PC-ju cuje zvuk i voice chat iz igre preko pomenutih slusalica, ali ostali ne cuju njega preko istog tog mikrofona.

Vidim na internetu da se mnogi zale na probleme sa zvukom kod Fortnite (narocito input), ali nista sto sam probao, nije pomoglo.
  • Disable-ujem sve druge audio uredja osim ovog headset-a
  • Ugasim Fortnite/Pokrenem Fortnite
  • Windows 10 updated skroz
  • Fortnite updated
  • Probao one fore sto po netu preporucuju, ugasi voice chat, ugasi igru/pokreni igru, upali voice chat
  • U Fortnite Settings, manuelno prebacio i input i output sa "Default Device" na "Plantronics 628"
  • Prebacivao sa "Party Channel" na "Game Channel" i obrnuto vise puta
  • Preusmerio na ruteru portove 5222 i 433 od spolja ka lokalnoj adresi Windows masine jer tako pise ovde
  • Restartovao racunar vise puta
  • Windows Settings > Privacy > Microfone - mikrofon mi je dozvoljen za upotrebu svim aplikacijama, i onim Metro i klasicnim Desktop, ima Fortnite na listi

Zvuka u Fortnite nikad nema sa mikrofona.

Stvarno se vise ni ne secam sta sam sve, a sta nisam probao sinoc u ~sat i po kvalitetno izgubljenog vremena i vec pocinjem da mislim da sam mnogo glup :D pa ako neko ima neki hint za jos nesto, bio bih jako zahvalan.
Nisam neki noob (bar tako kazu, a i radim kao IT admin u jednoj firmi, pa mi je ovo u neku ruku i svakodnevica), ali ne mogu da skapiram sta je problem?? Ukratko:
  • Windows vidi Plantronics mikrofon i dobija zvuk sa njega. Desni klik na mali zvucnik na task baru, pa sounds, pa recordings - zeleni bar skace gore dole kad pricam, a i koristim normalno ovaj mic za Discord, Viber, WhatsApp...
  • Fortnite vidi Plantronics mikrofon (u Fortnite Settings mogu da promenim input device sa "Default Device" na "Plantronics 628" kao sto vec rekoh), ali ne dobija zvuk sa njega - niko ga na voice chat-u ne cuje, a i onaj mali zvucnik pored username-a u Social, ne blinka.

Zbog svega navedenog, mislim da je problem vezan za Fortnite, pa zato i pisem u forumu za igrice.
Unapred zahvalan :D
Spreman da dam bilo kakav dodatni info ako treba.
 
Jedan lagan predlog, jel u opcijama namešteno push to talk? Ako jeste mora se tipka na tastaturi pritisnuti kad god želi da priča. Kod 10 klinaca sam rešavao problem pa znam :) Najbolje staviti opciju open mic da ga uvek čuju bez potrebe da klikne na dedicated tipku...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Jedan lagan predlog, jel u opcijama namešteno push to talk? Ako jeste mora se tipka na tastaturi pritisnuti kad god želi da priča. Kod 10 klinaca sam rešavao problem pa znam :) Najbolje staviti opciju open mic da ga uvek čuju bez potrebe da klikne na dedicated tipku...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Hvala na odgovoru Arheoloze. Vec probano prebacivanje sa "Push to Talk" na "Open Mic" i obrnuto vise puta, sad cu probam opet. Btw, koja tipka treba da se pritisne da se prica?

EDIT: Nasao sam sta treba da se pritisne, javljam ako proradi, nemam sad party :D
 
Poslednja izmena:
Proradilo.
Sta je na kraju bio problem, nisam pametan.
Sta sam uradio: Probao sam da pratim ovaj guide, jer mi ga je neko preporucio na PP: https://www.epicgames.com/help/en-U...t-c91/troubleshooting-connection-issues-a3510
Nisam nista dirao oko firewall-a, nego sam se bacio na portove (radim u firmi i sa FreeSWITCH i VoIP, pa mi je izbor portova bio poznato povezan sa audio problemima na FreeSWITCH-u, pa reko' aj' prvo to da probam)
Otvorio sam sve sto tamo savetuju i proradio je mikrofon.
Posto mi se ne svidja suludo veliki broj otvorenih portova, za jednu igricu koju btw ni ne igram ja :smoke: , resio sam da ih zatvaram jedan po jedan, sa restartom racunara izmedju svakog zatvaranja, novim testom mikrofona u Fortnite, pa da sistemom eliminacije dodjem do toga koji su portovi za audio (nisam ni tu bio optimistican, jer sam ocekivao da ce mu trebati ono od 12000 do 65000, iskustvena pretpostavka posto FreeSWITCH koristi slican veliki opseg za audio, pa random dodeli jedan port iz tog opsega).
Elem, zatvorio sam prvo 12000-65000, restartovao racunar - mikrofon je i dalje radio.
Zatvorio sam 80 i 443 jer mi oni ionako trebaju za drugu masinu, restartovao racunar - mikrofon je i dalje radio.
Zatvorio sam sve ostalo, restartovao racunar - mikrofon i dalje radi.
Kao sto rekoh, sta je na kraju bio problem, nisam pametan, nadam se da nece da bude "drzi vodu dok majstori odu" :D
 
Nazad
Vrh Dno