Šta je novo?

Reorganizacija Benchmark foruma 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije to do foruma. Danas se mnogima svaka izjava mora objašnjavati detaljno, ili sa fusnotom. Šta je uzrok tome, ne znam. Ali jeste veliki problem u modernoj komunikaciji

Uzrok je sto se navodno mora objasnjavati ljudima koji nece da razumeju i traze bespotrebnu raspravu.
Stavljeni su euri jer nista nije definisano i svi pricamo u eurima kada su cene u pitanju, pogledas male oglase i sve je jasno.
Stavljena je clanarina da se definise neki vremenski period, mogao je Kutija da napise i godisnja pretplata, totalno nebitno.
Navedeno je bez reklama, eto kao neka ideja ili motiv, whatever, cisto da vidimo ima li uopste odziva i kakve su reakcije na to.
Davanje donacije, pretplate, clanarine ne daje nikakve privilegije, niti je obavezno, niti ce iko ucenjivati bombardovanjem reklama itd itd... Pravila ostaju ista za sve.
Admin tim bi mogao da isfinansira sve iz svog dzepa, samo svako normalan bi se zapitao zasto bi to iko radio, kada ima veliku zajednicu iza sebe.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@bombas ako imas nesto pametno da napises ti napisi, ove fore ne prolaze kod mene. Bio si blizu ja sam Djilasov *mjau**mjau**mjau*.

Post #45 sam procitao pre nego sto sam ovde i poceo da pisem. I lepo je napisano da ovaj forum i zivi od reklama. Sto je dovoljno da se vidi kuda ide ova prica, a ide ka placanju.

Jer ako forum zivi od reklama onda ce da se krene sa bombardovanjem reklama da bi forum mogao da zivi.







Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Lako resenje, ko ne cita i misli da ce se forum placati posle silnih diskusija poslednjih par dana (da ne pominjem Kutijin post da ce i dalje blokeri raditi) i ne treba da ostane na forumu.
 
U ovoj temi ima 154 posta za sada, na forumu ima oko 35k clanova cini mi se. U ovih 150 posta dvadesetak vas bi da placa mozda i manje.

Neka se lepo svi izjasne da li bi da plate ili ne jer ovo ne vodi nicemu da vas dvadesetak potencira da bi platilo kad verujem da od ovih 35k pa sigurno bi se 20k clana izjasnilo da ne bi platilo ni dinar.


Resenje je veoma prosto. Ubacite reklame koliko zelite vas je forum mozete da radite sta god da biste imali zaradu. Rade blokeri i to je reseno za nekog ko nece reklame. Ali nemojte da pustate foru ko plati nema reklama a jos i prica "da se podrzi rad foruma".... ma dajte ljudi pa nismo deca molim vas....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Izjasnjavaju se u anketi i to je dovoljno. Ko i koliko ce da plati na dobrovoljnoj bazi nije tvoj problem. Dosta off-a.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ja bih platio da pomognem rad foruma ali ne bih platio za uklanjanje reklama.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I ovi sto su se izjasnili da bi platili kada dodje do placanja pravice se ludi...
tako je obicno to u zivotu, sramota da kazu da nece da plate:d
 
@bobster

takodje.
 
Od mene podrska za svaku promenu na bolje, te pozdravljam trud kutije i modova. Ipak je ovo neplacen posao, i to ne mali. Ko razume, shvatice(tj koje bio vlasnik, ili odrzavao forume sa 10k+ usera). Sto se placanja tice, ja sam shvatio da je opciono a ne mandatory kao uslov za pristup nekim delovima foruma. Takodje ne vidim svrhu svrstavanja i busanja 'ja cu platiti' ili 'ja necu platiti', sve je to licni afinitet i ne vidim razlog za javnu objavu namera. Sve ostalo je lepo pitano kroz anketu. Ne kontam razlog sire pisanije ovde, pre svega mislim na korisnika guzvu, koji je ocigledno naostren iz nekih meni nepoznatih razloga :)
 
Poslednja izmena:
Pošto niko ništa pametno nema da kaže (očigledno), tema se zatvara.

Dalja obaveštenja će biti dostupna u skladu sa planovima o preseljenju i reorganizaciji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno