Šta je novo?

Reorganizacija Benchmark foruma 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zabranjeno je spominjati plavo.
 
Možda da se doda neki pod forum "elektronika za početnike" ili slično.
 
Da li bi iko normalan zaista pristao da plaća godišnju članarinu da bi mogao da ima pristup Benchmark forumu, koliko god ona bila "simbolična".
Sa njom bi oterali solidan deo postojećeg članstva, a potencijalno nove korisnike bi to odbilo od pristupanja forumu.
Ostavite reklame i to je to.
 
Samo da pozdravim inicijativu za ovo poboljšanje.

A za plaćanje napravite transparentno šta se plaća , šta se eventualno dobija, koliko para i to je to. Reklame mi ne smetaju, Adblock sam odavno isključio za Bench kao mali vid podrške, u istom smeru razmišljam i kad je plaćanje u pitanju. Bench je još uvek oaza opuštene diskusije bez teških tema i previše toksičnih sagovornika.
 
Popunio sam anketu. Ovaj forum je odgovorio na mnoga moja pitanja tokom svih ovih godina. Sigurno cu platiti bar prvu članarinu pa cemo videti na sta ce dalje da ispadne od svega.
 
Da li bi iko normalan zaista pristao da plaća godišnju članarinu da bi mogao da ima pristup Benchmark forumu, koliko god ona bila "simbolična".
Sa njom bi oterali solidan deo postojećeg članstva, a potencijalno nove korisnike bi to odbilo od pristupanja forumu.
Ostavite reklame i to je to.

Pa da se otme još koji dinar od ljudi. Sumnjam da će da uvedu paywall, verovatno će ubaciti VIP deo foruma.

Ma koji vam je bre andrak?!? Ko je i gde napisao da će se pristup forumu naplaćivati u bilo kom obliku?!? Naravno da bi forum umro u roku od 24h ako bi se poseta uslovila bilo kakvim novcima.
Površno pogledate informacije, a onda na osnovu njih formirate mišljenje. :(

Ideja je da forum radi kao i do sada za sve članove. Ko želi na dobrovoljnoj osnovi da donira određena sredstva Bench forumu, zahvaliće mu se sa uklanjanjem reklama.
Ko ne želi da donira novce Bench-u, moraće perifernom pažnjom da preleti preko reklama, 1-2x da klikne točkić miša na svakoj strani, a ako mu i to smeta (i ako zna kako), uključiće adblock-er.
 
Poslednja izmena:
Da placam a da mi neko brise komentare i da me banuje i da mi se daju nekakvi poeni pa opomene... veci glupost u zivotu ne procitah.

Pravite time dvostruke arsine, gde ce oni koji placaju moci da se izivljavaju jer su oni "vip" a ne smeju da se diraju oni sve znaju, a neplatise naravno su za sve krive. Tako ce nekako da izgleda buducnost foruma ako uvedete placanje.

Samo jedan savet nemojte da stavite u eur da se placa ima neko da vas tuzi ima da ga na....te bolje stavite rsd jer jeu Srbiji valuta rsd i ne smete u drugoj valuti da poslujete.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Da me neko svako malo opominje, briše poruke, deli poene - svakako bih našao neko drugo mesto na kome ću da provodim vreme. A plaćanje ako ga bude biće dobrovoljno, više puta je napisano.
 
Ako je na dobrovoljnoj bazi onda neka se donira. Sto bi se onda ogranicavalo na godinu dana po 1200 dinara ako je dobrovoljno? Ne mesajte teze sa clanarine na donaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Kako današnji svet visi po ceo dan na Insta, FB, Tiktok i slično, tako ja visim po ceo dan na Benchu.
 
Predugo sam već član foruma. Ranije sam bio mnogo aktivniji, a sve češće ga izbegavam zbog opadanja kvaliteta informacija. Predloge sam napisao u okviru ankete, u jedinom slobodnom polju na kraju ankete. Nadam se da će neko bar imati vremena da pročita.

Za forum bih platio jednokratno da se odužim za nekada davno korisne informacije koje sam dobio. U ovom obliku, ne bih dao ništa iz principa. Kad se nešto promeni, možda. I mislim da je 10e previše za ovo podneblje. Više bi para bilo ukupno da je 5e.
 
Bench administracija nikada nije niti ce obrisati ni jedan normalan post, nebitno koja tema, cak ni od banovanih clanova.

Bilo je brisanja normalnih postova u kovid temi i u Apple podforumu, koliko se secam. ;) Termin "normalno" je za svakog subjektivna stvar... Svejedno mislim da je broj obrisanih postova veoma mali i drago mi je sto se dopusta razvijanje diskusija iako povremeno odlaze u offtopic ili su 100 puta prezvakane teme tipa Exynos vs Snapdragon... Neka ljudi pisu koliko hoce, zato i sluzi forum. Ako biste/bismo bili previse ozbiljni, forum ne bi bio toliko posecen.

Reklame mi ne smetaju, a da li cu da placam clanarinu, pa tesko, mozda ako bude postojala neka korisna vip sekcija.
 
Aman bre ljudi, nece biti obavezne clanarine...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Da li bi iko normalan zaista pristao da plaća godišnju članarinu da bi mogao da ima pristup Benchmark forumu, koliko god ona bila "simbolična".
Sa njom bi oterali solidan deo postojećeg članstva, a potencijalno nove korisnike bi to odbilo od pristupanja forumu.
Ostavite reklame i to je to.

Za početak nauči da čitaš pa sve ostalo. Korisna je veština pre nego što se zaletiš i napišeš nešto što nema veze sa životom.
 
Aman bre ljudi, nece biti obavezne clanarine...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Neznam otkud ta ideja, u najgorem slučaju samo za skidanje reklama. To je bilo jasno od prvog posta a ima i u anketi. Treba samo pročitati.
 
Kada u anketi stoji pitanje

"Da li biste bili spremni da platite simboličnu godišnju članarinu kako bi podržali rad Benchmark foruma i isključili reklame?"

Ocigledno se radi na tome da se uvede clanarina i koliko ja vidim ljudi na osnovu toga negativno i pisu a ne na osnovu toga "sto ne citaju prethodne postove"





Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Da, članirana koja služi da:
1. podržiš rad foruma - što znači da ne dobijaš ništa osim zadovoljstva što si podržao projekat
2. isključi reklame - što znači da ne dobijaš ništa ako već koristiš adblocker
Ko ne plaća, ima sve isto kao i do sada. Ko koristi adblocker ima sve isto kao i članovi koji bi platili nešto

Nije to do foruma. Danas se mnogima svaka izjava mora objašnjavati detaljno, ili sa fusnotom. Šta je uzrok tome, ne znam. Ali jeste veliki problem u modernoj komunikaciji
 
Poslednja izmena:
Da je izbacena rec "clanarina" ne bi ni bilo sve ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nije to do foruma. Danas se mnogima svaka izjava mora objašnjavati detaljno, ili sa fusnotom. Šta je uzrok tome, ne znam. Ali jeste veliki problem u modernoj komunikaciji

Upravo. Pri čemu piše vrlo jasno da se plaćanjem članarine gase reklame, i podržava forum, a ne da je ista obavezna, i da se neplaćanjem uskraćuje nešto dodatno (osim pomenutih reklama).
 
Vi pustate foru ovde sa tim reklamama, a kad to bude bilo onda ce da se krene da se bombarduje sa reklamama da bi se naterali ljudi da plate clanarinu. Vec vidjena fora. A time cete samo oterati ljude sa foruma jer dobra vecina nece da plati.

Ako zelite da neko podrzi rad foruma, onaj ko to zeli on moze i da donira za rad benchamrk foruma ne mora da placa. Cak moze da donira i vise od 1200 rsd ako zeli. A ovako pravite razdor i rasturate forum.

Ali vi znate da je taj broj ljudi mali, pa je lakse ovako pod foru nece biti reklama godinu dana. Smesno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Samo da pozdravim inicijativu za ovo poboljšanje.

A za plaćanje napravite transparentno šta se plaća , šta se eventualno dobija, koliko para i to je to. Reklame mi ne smetaju, Adblock sam odavno isključio za Bench kao mali vid podrške, u istom smeru razmišljam i kad je plaćanje u pitanju. Bench je još uvek oaza opuštene diskusije bez teških tema i previše toksičnih sagovornika.

Slažem se. Na forumu sam još od 2003 i rado bih plaćao godišnju članarinu za bolji rad foruma. Ono što smatram na čemu treba da se poradi je veći broj kompanija (brendova) za proizvode, podršku i servis. Iskreno mi smeta što jedan drugi forum to ima više od nas, a mi smo mnogo puta veći i imamo dosta jak tim. Boja bi trebalo da je plava (tradicija) i ne bi trebalo da se menja.
 
@guzva Pošto vidim da imaš dovoljno slobodnog vremena, provrti temu iz početka, i obrati pažnju na post #45.
 
Mene pitaš? :d
 
Aman bre ljudi, nece biti obavezne clanarine...

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Ako si mislio na mene (posto sam napisao post iznad tvog), znam to... Napisao sam pod kojim uslovima bih mozda platio clanarinu. Reklame podrzavam dok god ne ometaju normalno koriscenje foruma, moraju i vlasnici od necega da zive.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno