Šta je novo?

Reorganizacija Benchmark foruma 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakve reklame gledate, gore je strip vesti sa sajta i to je to?
Koristim Chrome normalno...

Like/Thumbsup je sasvim OK, pošto nema toliko -1 postova koliko +1 :)
 
Tu je mac sa dve ostrice ako se uvodi i thumbs down. Recimo neko uradi recenziju telefona odredjene firme i uporedi sa drugim. Koliko mislis da bi bilo thumbs down od strane fanboya bilo kog tabora? U tom slucaju bi ljudi verovatno preskakali post koji ima neku vrednost.

Telefone sam uzeo kao primer jer je tu najvidljivije hejtovanje izmedju tabora. Isto stoji i za grafe, procesore, televizore, you name it.
Ti na koje misliš će da se raspišu naveliko ionako. Sa Like/not, bar ne moram da čitam njihove romane.
 
Anketa nije narocito upadljiva kada se vidi samo sa desktop verzije sajta.

Sto se tice placanja, mora ostati besplatno, cisto sumnjam da bi se otimali ko ce da placa kada su forumi uglavnom besplatni, znaci mora se naci drugi nacin finansiranja.

thumbs up/down je interesantan u pocetku pa ce na kraju da postane besmislen, tako da mislim da je beskorisno,
ako tako nesto mora, moze da se uvede zahvaljivanje to je manje podlozno zloupotrebi.

adblock i TT verovatno vecina koristi, to je glupo komentarisati

Sta fali?

fale tehnicki forumi, i inace su diskusije na tehnickim temama koje doticu elektriku, mehaniku, fiziku ovde na jako niskom nivou.

Takodje pretraga na forumu lose funkcionise.
ja recimo radije koristim google pretragu da pretrazim ovaj forum nego sto cu dobiti koristan rezultat sa forumskom pretragom.
Moze li da se implementira google pretraga?
 
Poslednja izmena:
Što, šta fali pretrazi? Možda si samo navikao s drugih foruma..?

Elektrika, fizika, mehanika - ne postoji nijedna tema u benchclubbing delu koji ima veze s tim, pokreni temu pa lako ćemo za dodatne forume... A bench nikad nije bio opšti tehničko-naučni forum pa sad da ta tematika ima poseban tretman.
 
"Vaši odgovori su zabeležne. Hvala vam što ste izdvojili vreme za popunjavanje ankete."

Molim, ispravite.
 
thumbs up/down je interesantan u pocetku pa ce na kraju da postane besmislen, tako da mislim da je beskorisno,
ako tako nesto mora, moze da se uvede zahvaljivanje to je manje podlozno zloupotrebi.
Pa to lepo radi po većini foruma, nismo mi baš toliko zaostali.
"moze da se uvede zahvaljivanje to je manje podlozno zloupotrebi" Može i to samo da se skrate nepotrebni postovi. Oduže se neke teme ko gladna godina.
 
Sugestija:

Treba ponekad i malo spustiti loptu i suzdrzati se od komentara sa strane moderacije. Secam se jednog uzasnog spora u apple temi, a bogami i u ovoj temi se javlja neka nepotrebna tenzija. Svi smo zahvalni da radite na dobrovoljnoj bazi, da pomazete, da ovaj forum uopste i postoji. Ali u ovome smo svi zajednicki, nema ni moderacije bez korisnika, a ni obrnuto. Tako da je najbolje ako pocnemo da cenimo jedni druge (hladne glave).
 
Увођење претплате је катастрофална идеја која би даље срозала квалитет садржаја. Зашто би неко ко много зна о некој области и троши своје време помажући другима плаћао претплату? Треба он да буде плаћен, не обрнуто.

Е сад, ако би се вип чланство проширило на старе чланове који су дали неки допринос знањем, на начин да не плаћају претплату, а да је плаћају нови чланови (сем док се не докажу после пар година) или неактивни чланови који улете само кад им нешто треба, е то би можда функционисало. Мало би и прочистило форум

Ја лично никад не бих плаћао претплату јер сматрам да сам много више дао него добио (моје лично мишљење), а и све мени потребне информације бих могао да нађем и другде. Опрезно са том идејом
 
Super, popunio sam anketu, krajnje je vreme da se forum unapredi, sećam se da je pre tri godine krenula priča o upgrejdu. Očigledno je da forum nikad nije bio prioritet, nije ni potrebno naglašavati više, dobro je poznato svima.

Zašto komplikovati kad svi znamo kakav je mentalitet pojedinih forumaša, nepotrebno je dislike dugme za post, ili ako baš baš ne može bez dislike-a, neka bude sistem na mouseover ili klik u novom prozoru da se vidi ko je lajkovao/dislajkovao. To bi obeshrabrilo hejtere da lupaju dislike "bez posledica", jer tako znaju da nisu anonimni, pa da se vidi ko kome ne voli ili voli postove :D Mada, ja sam više samo za dugme like, jer ako je post koristan i smislen, ljudi će ga lajkovati, dok kome nije, jednostavno će ga preskočiti, neće stisnuti like i to je to. Zapravo, ako se ne slažeš sa nekim postom, argumentovano formulišeš odgovor zašto i ponudiš svoju perspektivu sa čime se ne slažeš ili šta imaš da dodaš, pa pobogu, tome i forum služi, da se razmenjuju mišljenja i iskustva. Ispod profilnog imena neka brojčano piše ukupan broj lajkova pojedinca i to je to, tako vidiš ko se trudi na forumu i ko je kredibilan.

Plaćanje foruma - nije bitna cifra, možete da stavite da je 200 dinara godišnje i opet 95% neće iz principa da plaća, navikli su tako i tu nema teorije da ubediš nekog da treba da plaća nešto. Pogotovo kad ima rešenje da za džabe sakrije reklame, naravno da se većina odlučuje na taj potez, kao što rekoh, navikli smo da ne plaćamo apsolutno ništa ako baš ne moramo. Ko baš želi da se zahvali administraciji/moderaciji i radu foruma, otvorite Paypal ili Patreon, linkujte ga na dnu strane i ko hoće neka plati moderatorskom timu kafu/piće, jer oni održavaju ovaj forum, njima treba da ide neka simbolična cifra za posao koji obavljaju. Za sajt Benchmarka neka postoji odvojen Patreon recimo, za osobe koje prate testove/klipove, jer je svima jasno da publiku sajta i publiku foruma dugi broj godina unazad ne sačinjava ista sorta ljudi.

Šta čitam na forumu - Clubbing uglavnom, i ponekad bacim pogled na Mobilne telefone - Android sekciju, to su uglavnom i najpopularnije sekcije foruma. Šta fali? Ništa konkretno, sve je pokriveno raznim manje ili više popularnim sekcijama, možda da se uvede posebna Smart Home podsekcija negde i to bi bilo to, mada i postojeća tema unutar clubbinga radi posao. Sve u svemu, nema leba od toga da se godišnjom pretplatom ukinu reklame, iskreno iznenadilo bi me da opipljiv broj ljudi u anketi želi da plati pretplatu da taj iznos pokrije zaradu od banera. Da forumaši vole Benchmark kao firmu i sajt i da Benchmark voli forumaše, to bi bilo nešto drugo, tad bi imalo smisla da se traži pretplata, ovako mrka kapa. Ovako forumaši vole forum kao mesto koje postoji dugo, zvao se kako god, dok sajtaši vole sajt i ne verujem da će se išta promeniti u budućnosti.
 
Poslednja izmena:
Pa to lepo radi po većini foruma, nismo mi baš toliko zaostali.
"moze da se uvede zahvaljivanje to je manje podlozno zloupotrebi" Može i to samo da se skrate nepotrebni postovi. Oduže se neke teme ko gladna godina.

To sto svi rade, ne znaci da je pametno ili uspesno, svi znamo staru poslovicu, ako vidis da svi skacu sa mosta, jel ces i ti bez razmisljanja ?

Toliko prilike za zloupotrebu ima sa negativnim, samo Thumbs up su realna opcija, ostalo ce se pretvoriti u tribalna nadmetanja ljudi sa ogranicem rasponom paznje, i koji su povrsni/narcisi, kao i reddit sindrom negativne selekcije zbog nekontrolisanih emocija i opet povrsnog pristupa i Dunning–Kruger efekta (pogotovo zbog cele poente privlacenja novih korisnika, koji ce mahom biti mladji, zar je potrebno dodavati nacin da ne sazru i pogresne moralne kompase razviju, mislim da cemo se svi sloziti da je i vise nego dovoljno toga svuda drugde u nasim medijima, mrezama, ...)

Thumbs up nije idealno resenje, ali je sasvim prihvatljiva opcija, jedna koja predstavlja dobar balans jer ne podstice negativnu selekciju, i iako nece samo najkorisniji clanovi imati gomilu "reputacije", nece biti omoguceno nikome da ogranici najkorisnije clanove da sticu reputaciju.
 
Poslednja izmena:
Увођење претплате је катастрофална идеја која би даље срозала квалитет садржаја. Зашто би неко ко много зна о некој области и троши своје време помажући другима плаћао претплату? Треба он да буде плаћен, не обрнуто.

Е сад, ако би се вип чланство проширило на старе чланове који су дали неки допринос знањем, на начин да не плаћају претплату, а да је плаћају нови чланови (сем док се не докажу после пар година) или неактивни чланови који улете само кад им нешто треба, е то би можда функционисало. Мало би и прочистило форум

Ја лично никад не бих плаћао претплату јер сматрам да сам много више дао него добио (моје лично мишљење), а и све мени потребне информације бих могао да нађем и другде. Опрезно са том идејом

Glana prica vec godinama unazad je da Pecu forum ne interesuje jer mu nije isplativ (pritom nije zeleo ni da prosledi deo ljudima da odrade upgrage), zato se i prebacio na YT pricu - tako da me i ne cudi uvodjenje pretplate da bi mu ponovo zapao u sferu interesa.
Stoji da bih rado podrzao forum na dobrovoljnoj bazi ukoliko to iziskuje egzistenciju/modernizaciju/normalno dalje funkcionisanje ali ako je u planu neko ogranicavanje sadrzaja iza paywall-a - dobar dan i dovidjenja.
 
Vrlo je simptomatično da se predlog pretplate plasira baš sad, rekao bih sa razlogom, jer post COVID-19 kriza kuca na vrata i treba se dobro spremiti.
Od mene forum može dobiti tih par € na godišnjem nivou - posao još uvek imam, a iz mog ugla cifra nije visoka.
Ali postavlja se pitanje koja je poenta.

Ako je suština zarada, ok, poštujem razlog, 20+ godina je bilo džabe, došlo vreme da se kapitalizuje.
Ako je cilj da se forum uredi i to je ok, pozdravljam i rado ću učestvovati, sa zadovoljstvom.
Ako je stvar u tome da je forum izleteo iz Pecinog vidokruga, pa je ovo u neku ruku manevar da se fokus vrati tamo gde je bio pre nego što je krenulo ovo ludilo sa youtube-om, ne hvala, ne zanima me.

Dakle, nije problem da se plaća (bar ne za mene), ali bih da mi neko jasno kaže koji je razlog i šta će se time unaprediti (ili će ostati status quo).
 
Platicu 10e godišnje, svejedno mi za sve to oko reorganizacije i slicno. Svejedno mi i za reklame.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ne znam da li kapirate da pretplata nije obavezna, već samo ako hoćete da podržite forum i da sklonite reklame. Ko neće, ne mora da plati, neka koristi uBlock Origin i to je to.
 
Da odmah prekinemo teorije zavere pošto ovde očigledno ima jako dokonih ljudi.

Za reorganizacija foruma zadužen sam lično ja uz podršku mod tima sa kojim je već diskutovan predlog o reorganizaciji foruma, a koji je trenutno u procesu usaglašavanja između Pece i mene. Novi forumski softver je testiran odavno i doneće sa sobom dosta novih opcija koje bi trebale da unaprede kvalitet diskusije na forumu. Stoga ostavite Pecu na miru.

Anketu sam, takođe, napravio ja. Anonimna je jer nam ne trebaju vaše godine, za koga ste glasali i da li verujete u chemtrails ili ne. Zato i može da se popuni više puta jer ne vezujemo odgovore za bilo kakav identifikator - računam da ovaj forum posećuju normalne i odgovorne osobe.

Što se pretplate, reklama i blokiranja tiče - niko nikoga neće blokirati. Pretplata, ako je bude, biće opciona, a ne obavezna (niti igde u anketi piše da će biti obavezna). Oni koji koriste AdBlockere će moći i dalje da ih koriste bez ikakvih negativnih posledica po pitanju pristupa.

Benchmark živi od reklama. Foruma ne bi bilo, kao ni sajta, da nije reklama. Reklame su jedan od kanala koji Benchmarku donose novac. Ako nema novca, nema foruma jer će samo da generiše gubitke koji nikome nisu potrebni (a razmišljali smo o tome da ga ugasimo jer zaista generiše gubitke).
Ako se odlučimo da uvedemo opcionu pretplatu, onaj ko je bude platio dobiće poseban status i reklama neće biti. To će verovatno biti početne pogodnosti, ali radimo na tome da sistem razvijemo tako da postoji više pogodnosti.

Stoga molim vas da ne ulazimo u besmislenu diskusiju oko toga - zato postoji anketa koja vam nudi mogućnost da kažete šta mislite. Što više konstruktivnih ideja i predloga bude, biće bolje svima nama.

Glede same reorganizacije - forum će biti značajno kompaktniji, sa manje grupa ali bolje i logičnije organizaovanim kategorijama. Biće i nekih eksperimentalnih foruma koje ćemo da držimo neko vreme kako bi utvrdili popularnost i onda odlučili šta ćemo dalje sa njima. Upravo iz tog razloga i postoje pitanja vezana za kategorije u anketi, kao i polje u koje možete da upišete vaše mišljenje o tome šta bi još mogli da dodamo tokom vremena (ili odmah).
 
Anketa nije narocito upadljiva kada se vidi samo sa desktop verzije sajta.

Sto se tice placanja, mora ostati besplatno, cisto sumnjam da bi se otimali ko ce da placa kada su forumi uglavnom besplatni, znaci mora se naci drugi nacin finansiranja.

thumbs up/down je interesantan u pocetku pa ce na kraju da postane besmislen, tako da mislim da je beskorisno,
ako tako nesto mora, moze da se uvede zahvaljivanje to je manje podlozno zloupotrebi.

adblock i TT verovatno vecina koristi, to je glupo komentarisati

Sta fali?

fale tehnicki forumi, i inace su diskusije na tehnickim temama koje doticu elektriku, mehaniku, fiziku ovde na jako niskom nivou.

Takodje pretraga na forumu lose funkcionise.
ja recimo radije koristim google pretragu da pretrazim ovaj forum nego sto cu dobiti koristan rezultat sa forumskom pretragom.
Moze li da se implementira google pretraga?

TT koristi svega 10% aktivnih korisnika, inače.

Elektronika je predložena kao eksperimentalni forum, piše u anketi.

Pretraga na ovom forumu jeste loša, ipak je ovo app star 13 godina. Novi forum će imati značajno bolju pretragu.
 
Vrlo je simptomatično da se predlog pretplate plasira baš sad, rekao bih sa razlogom, jer post COVID-19 kriza kuca na vrata i treba se dobro spremiti.
Od mene forum može dobiti tih par € na godišnjem nivou - posao još uvek imam, a iz mog ugla cifra nije visoka.
Ali postavlja se pitanje koja je poenta.

Ako je suština zarada, ok, poštujem razlog, 20+ godina je bilo džabe, došlo vreme da se kapitalizuje.
Ako je cilj da se forum uredi i to je ok, pozdravljam i rado ću učestvovati, sa zadovoljstvom.
Ako je stvar u tome da je forum izleteo iz Pecinog vidokruga, pa je ovo u neku ruku manevar da se fokus vrati tamo gde je bio pre nego što je krenulo ovo ludilo sa youtube-om, ne hvala, ne zanima me.

Dakle, nije problem da se plaća (bar ne za mene), ali bih da mi neko jasno kaže koji je razlog i šta će se time unaprediti (ili će ostati status quo).

Molim te bez teorije zavere. Nikakve veze COVID nema sa ovime, kao ni mnoge druge stvari. Objasnio sam u postu iznad o čemu se radi - o održivosti.

Reorganizacija foruma je trebala da se desi još u aprilu mesecu 2020., ali neke stvari su se neplanirano isprečile i dovele do toga da se ceo proces odloži na neko vreme.
 
@ ADMINISTRATORI

Nismo anonimusi , zasto nije napravljena javna anketa i prikupljanje ideja u okviru TOP teme ?

Anketa je vidljiva i javno dostupna već dva dana. Ideje koje nam trebaju su sadržane u anketi, to sve neko mora posle da pročita, sortira, analizira i donese neki zaključak. Sve to je nemoguće izvesti u temi u kojoj svako može da piše šta hoće bez ikakvog reda.
 
Molim te bez teorije zavere. Nikakve veze COVID nema sa ovime, kao ni mnoge druge stvari. Objasnio sam u postu iznad o čemu se radi - o održivosti.

Reorganizacija foruma je trebala da se desi još u aprilu mesecu 2020., ali neke stvari su se neplanirano isprečile i dovele do toga da se ceo proces odloži na neko vreme.

Ne vidim zbog čega si okarakterisao moj post kao teoriju zavere, teorija možda jeste, zavera svakako ne.
Inače, benchmark je drugi forum čiji sam član koji je praktično u isto vreme izašao sa idejom plaćanja na dobrovoljnoj osnovi.
 
Ne vidim zbog čega si okarakterisao moj post kao teoriju zavere, teorija možda jeste, zavera svakako ne.
Inače, benchmark je drugi forum čiji sam član koji je praktično u isto vreme izašao sa idejom plaćanja na dobrovoljnoj osnovi.

"Vrlo je simptomatično da se predlog pretplate plasira baš sad, rekao bih sa razlogom, jer post COVID-19 kriza kuca na vrata i treba se dobro spremiti."

Zvuči kao aludiranje i na teoriju zavere. Možda samo meni. Bolje odmah adresirati nego da preraste u pakao.
 
Da odmah prekinemo teorije zavere pošto ovde očigledno ima jako dokonih ljudi.

Za reorganizacija foruma zadužen sam lično ja uz podršku mod tima sa kojim je već diskutovan predlog o reorganizaciji foruma, a koji je trenutno u procesu usaglašavanja između Pece i mene. Novi forumski softver je testiran odavno i doneće sa sobom dosta novih opcija koje bi trebale da unaprede kvalitet diskusije na forumu. Stoga ostavite Pecu na miru.

Anketu sam, takođe, napravio ja. Anonimna je jer nam ne trebaju vaše godine, za koga ste glasali i da li verujete u chemtrails ili ne. Zato i može da se popuni više puta jer ne vezujemo odgovore za bilo kakav identifikator - računam da ovaj forum posećuju normalne i odgovorne osobe.

Što se pretplate, reklama i blokiranja tiče - niko nikoga neće blokirati. Pretplata, ako je bude, biće opciona, a ne obavezna (niti igde u anketi piše da će biti obavezna). Oni koji koriste AdBlockere će moći i dalje da ih koriste bez ikakvih negativnih posledica po pitanju pristupa.

Benchmark živi od reklama. Foruma ne bi bilo, kao ni sajta, da nije reklama. Reklame su jedan od kanala koji Benchmarku donose novac. Ako nema novca, nema foruma jer će samo da generiše gubitke koji nikome nisu potrebni (a razmišljali smo o tome da ga ugasimo jer zaista generiše gubitke).
Ako se odlučimo da uvedemo opcionu pretplatu, onaj ko je bude platio dobiće poseban status i reklama neće biti. To će verovatno biti početne pogodnosti, ali radimo na tome da sistem razvijemo tako da postoji više pogodnosti.

Stoga molim vas da ne ulazimo u besmislenu diskusiju oko toga - zato postoji anketa koja vam nudi mogućnost da kažete šta mislite. Što više konstruktivnih ideja i predloga bude, biće bolje svima nama.

Glede same reorganizacije - forum će biti značajno kompaktniji, sa manje grupa ali bolje i logičnije organizaovanim kategorijama. Biće i nekih eksperimentalnih foruma koje ćemo da držimo neko vreme kako bi utvrdili popularnost i onda odlučili šta ćemo dalje sa njima. Upravo iz tog razloga i postoje pitanja vezana za kategorije u anketi, kao i polje u koje možete da upišete vaše mišljenje o tome šta bi još mogli da dodamo tokom vremena (ili odmah).
Verovatno/sigurno da ste već dužeplanirali ovo, možda bi mogli da pokažete neki primer ili preview kako bi trebalo da izgleda i radi? Da vidimo malo bolje.
 
Šta god da uradite, zadržite plavu temu :)
 
totalno moderno :D nadam se da je tamna tema poput Darcula (zvanična tamna tema za JetBrains alate)

Oni koji provode mnogo vremena u mračnim terminalima i koriste tamne teme u JetBrains alatima ili vsCode-u će se osećati kao kod kuće :)
 
Teško, biće ih samo dve - jedna svetla, druga tamna.

Neće biti plavo?!?


crying-emoticon-cartoon-260nw-314990399.jpg
 
Podržaću sve što bench radi kao što podržim sve što mislim da ima smisla i ne odustajem lako od stvari koje mi znače ili su mu značile u nekoj fazi života.

Ali, moram da kažem da sam vrlo nezadovoljan time kako forum izgleda već dugi niz godina.

Deluje da su promene koje se pominju kozmetičke, a najveći broj ljudi koji su voleli bench je privukla suština - ljudi, teme i način na koji se o njima diskutovalo. Bilo je očigledno da je ovo mesto nešto drugačije od onoga na šta smo navikli u svakodnevici.

Iz biznis ugla potpuno razumem, ali ipak mislim da nije smelo da se dozvoli da do ovoga dođe. Ovo je baš totalno zanemarivanje.

Previše se otišlo na stranu koju čak i sam Peca "ismeva" I sugeriše da u odnosu na to postoji neki pravi put, neke vrednosti kojih se ne odriču itd.

Forum to ne pokazuje, naprotiv.

Prvi put osećam da mi je svejedno šta će biti, a podržaću svaki model koji izaberete.

Treba razmišljati kako da se kvalitet onoga što forum nudi vrati na prihvatljiv nivo, a ako se sve radi da ne bi pravio gubitke, bojim se da to ne može da bude dobra osnova za bilo kakvo unapređivanje.

Peca je kao predstavnik stare škole prihvatio sve New school fore, a digao ruke od onoga što je bilo osnovno.

Ima pravo na to, naravno, ali bilo je tužno i mučno gledati kako se to polako dešava, a sve vreme je bilo veoma vidljivo.

Dao sam sebi slobodu da direktno pominjem Pecu jer znam da i on sigurno vidi sve ovo, a veoma uvažavam sve što je uradio i imam isključivo dobre namere.

Platio bih za dobar sadržaj I da podržim celu stvar, a ne da ne gledam reklame ili bilo šta slično.

Ako nema interesovanja da forum ne ide ispod određenog nivoa, možda je i bolje da se ukine. Ja se ipak nadam da ima...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno