Šta je novo?

Reorganizacija Benchmark foruma 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sasa022

Čuven
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poruke
6,566
Poena
605
@ ADMINISTRATORI

Nismo anonimusi , zasto nije napravljena javna anketa i prikupljanje ideja u okviru TOP teme ?
 
priznaj Zeho djavole, zaokruzio si 10e, jer nema opcija za free! :d
Tj. ima ... i zove se Firefox, ali nebitno sad...

EDIT:
Ja bih platio 10e godisnje realno.. i to samo da gledam slike koje Alister, Massive, hsv i ostalo drustvo kaci! Probrano, ukusno, neprskano...
pa to je mesecno u parama najmanja carnex pasteta, na akciji!, pred kraj roka!, god damn!
Bolje 10e na god...nego da gledam reklamu za miljaninu MTS 4. kiretazu, suplemente koji lece koronu/smrt/limp penis... ili VIP reklame sa tifusarima..!
 
Poslednja izmena:
Adblock Plus i uBlock na Firefoxu obavezni :)
Al ja bih dao 10e godisnje bez problema.
 
Bench forum je poslednja oaza slobode, 10 evra bre godisnje ili kraj svih super informacija unazad 20 godina! (doro, nije tako, ali kao da jeste!)
Ja mislim da vredi 10 evra godisnje, ja ne gledam Pecu sa 3k opremom kako snima selfi rivjuove, niti me zabole q, kao ni njega za ovaj forum, zato podrzite..
Kad god sam imao neki IT problem, nasao sam resenje na forumu!
Samo nemojte skupljati licne podatke..
 
@ ADMINISTRATORI

Nismo anonimusi , zasto nije napravljena javna anketa i prikupljanje ideja u okviru TOP teme ?
Jer su pri anonimnim anketama ljudi mnogo vise iskreniji.
Ideja imamo i previse ali se reorganizacija i modernizacija vrsi prvenstveno na osnovu statistike foruma tj sta najvise interesuje clanove.
I to nije statistika od mesec ili prosle godine vec vise godina je uzeto u obzir.
Problem modernizacije je sto kosta, nema dobrih free kompletnih resenja koja bi zadovoljila sve nase potrebe a da budemo moderni. Cak i trenutni prastari vB kosta i to ne malo.
Eventualne uplate bi isle i koristile bi se samo za odrzavanje i unapredjivanje foruma, niko nema licnu korist od toga, cak sta vise dosta ljudi trosi svoje vreme i znanje free.
Na zalost, serveri i licence nisu free.
Probajte sami da napravite forum da radi 24/7 pa cete videti koliko vremena i para treba za to.
Sto se tice podataka, sve ostaje isto.
U planu su prosirenja, uvodjenje i unapredjivanje poforuma tipa net privatnost, edukacija, free time itd itd...
Vreme je da vratimo stare kvalitete Bencha koji ce privuci i mlade.
Mislim da smo na odlicnom putu ka tome.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ja vec godinama koristim AdblockPlus,ali bi svakako platio 10 jura godisnje!Najvise zbog toga kao sto je @Postar napisao raznoraznih pomoci od clanova i gomilu dobrih saveta!Da budem iskren ovo mi je i jedini forum gde sam aktivan vise od decenije!Na ostalim forumima samo gledam kao Tasko Nacic!
 
Poslednja izmena:
Napisete kako se pomaze dosta na ovom forumu a onda dodamo kako koristimo adblocker, pa time uzimamo pare iz dzepa vlasniku foruma. Zato i treba opcija da se plati ko nece reklame, a kome ne smetaju ne mora da plati i moze da cita.
 
Budimo realni, sa forumom u trenutnom izdanju platili bi samo ljubitelji i okoreli Benchovci.
Treba nesto i da ponudimo da bi ljudi videli smisao i verujem da cemo uspeti u tome.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Zaboravio sam da dodam kao dodatak za anketu:

Bilo bi super ako biste mogli da uvedete opciju ostavljanja pozitivnih i negativnih ocena za market. Moguće je da to malo menja koncept foruma, ali svakako pomaže da se ne češlja po blacklist temama.
 
Označio sam 30e. Meni je baš zabavno čitati neke ljude, kad mi je baš, baš dosadno.
 
Popunio sam anketu i rekao šta stvarno mislim, koliko je anonimna videćemo.
U prvom redu (bar meni) ako reklame ikako pmažu opstanku sajta, neka ih, to "košta" samo malo trošenja točkića na mišu za razliku od stvarnih para da se ne pojavljuju. Osim toga pošto su reklame lokalnog karaktera mogu da budu i korisne. Ja sam za neku simboličnu pretplatu samo ako to pomaže da sajt/forum opstane ali nebih platio ništa samo da nema reklama.
Pitanje o moderaciji je takođe bilo na mestu mada su se moderatori prilično umirili posle prošlogodišnje mini-pobune i to mi je drago. Malo više slobode izražavanja čak iako je malo "Oftopic" (kako je bilo pogrešno napisano i definisano) ne smeta ništa samo da ne ode u "Deep end". Sada mogu da konstatujem da je modercija sasvim u redu.
Jednu sugestiju sam zaboravio da napišem,
Vote up ili down iliti Thumbs up - thumbs down (ili nešto u tom smislu) na postove bi pomoglo da se vidi koliko je neko bio u pravu ili ne. To imaju svi moderni forumi.

PS. Fijasko sa Benč prodavnicom ne samo da je za žaljenje nego i pokazuje koliko je poštenima i onima koji dobro misle teško opstati na našem prostoru.
 
Poslednja izmena:
Vote up ili down iliti Thumbs up - thumbs down (ili nešto u tom smislu) na postove bi pomoglo da se vidi koliko je neko bio u pravu ili ne. To imaju svi moderni forumi..

Lupio bih ti +1 al ne mogu :d

Pošto je ostao kao poslednji post na prošloj strani (makar meni), da prekopiram:

Bilo bi super ako biste mogli da uvedete opciju ostavljanja pozitivnih i negativnih ocena za market. Moguće je da to malo menja koncept foruma, ali svakako pomaže da se ne češlja po blacklist temama.
 
Zasto ne bi bila anonimna? Stalno se potezu neke teorije zavere u ovakvim slucajevima, ne mislim konkretno na tebe vec uopsteno. Stalno nesto tipa oni i mi, to je zamka, namestaljka.... gluposti. Cak ni tvorac i "analajzer" ankete ne zna ko je popunio, osim ako niste u komentaru ostavili svoj user name.
Fun fact: kada smo trazili pojacanje za moderaciju, 1 (jedan) jedini clan se javio. Ako mislite da mozete bolje, sta cekate?

Inace mozete kliknuti na link sa bilo kog uredjaja, nigde se ne trazi log in niti ikakvi podaci, moze bilo ko i bilo gde da klikne na link, popuni anketu i to je to.
Svi komentari se citaju i uzimaju u obzir.

Market kao mali oglasi nije niti ce biti prioritet te ocenjivanje prodavaca nema smisla.

Za vote i thumbs ne znam, meni licno nema smisla jer mislim da ako je bilo ko malo aktivniji na forumu tipa duze od mesec dana da ce i sam shvatiti koji clanovi su njemu vredni paznje u njemu zanimljivim temama.
Uzmi za primer reputaciju. Evo meni skoro do maximuma zelena. To znaci da sam super clan i moderator? Ni blizu... Ili ne varim tebe i tvoje istomisljenike i samo rokam negativne rep svima bez obzira sta pisali...
A sa druge strane svi odlicno znamo, mislim na starije clanove ko je Alister, Count, Peca, hsv, Igoritza itd itd... jasna ti je moja poenta.
 
Postoji mnogo tema gde neko postavlja pitanje, savete, preporuke i sl. i +1 itekako znači, pogotovu ako se uvede podforum Edukacija recimo.
Zbog tih što rokaju -1 po automatizmu, nemam ništa protiv da se isključi ta opcija i da postoji samo thumbs up.

Sve i da znam ko je super član, recimo da se iznenada zainteresujem za slušalice pa počnem da istražujem - šta ako hsv nije aktivan? Zašto da uložim bespotreban napor da razumem ko je trol a ko priča na osnovu činjenica?

Mislim da je poenta promena da unapredi iskustvo na forumu. Ako se ispostavi da nešto ne funkcioniše, najlakše je ukinuti opciju.
 
Nije vezano za organizaciju foruma, ali bih rado platio za nezavisne recenzije i komentare... za community finansiran Benchmark. Recenzije pojedinih brendova je skroz uzaludno gledati na Bench-u.
 
Poslednja izmena:
Gde je ta anketa?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Postoji mnogo tema gde neko postavlja pitanje, savete, preporuke i sl. i +1 itekako znači, pogotovu ako se uvede podforum Edukacija recimo.
Zbog tih što rokaju -1 po automatizmu, nemam ništa protiv da se isključi ta opcija i da postoji samo thumbs up.

Sve i da znam ko je super član, recimo da se iznenada zainteresujem za slušalice pa počnem da istražujem - šta ako hsv nije aktivan? Zašto da uložim bespotreban napor da razumem ko je trol a ko priča na osnovu činjenica?

Mislim da je poenta promena da unapredi iskustvo na forumu. Ako se ispostavi da nešto ne funkcioniše, najlakše je ukinuti opciju.

Lepo napisah da MENI nema smisla sto ne znaci da sam u pravu.

Dovah, otvori na desktopu forum i izbice ti oci :)
 
Kakav thumbs up? Samo da kažem primer kako je bilo na jednom drugom domaćem forumu, član dobija lajkove ili kako vi više volite palce za svaki post od istih novoregistrovanih članova, odmah postane najrespektivniji član, popije on ban, ali ne zbog lajkovanja (mislim da je i na ovom forum više puta popio, ima specifičan način postovanja, dugi postovi puni psovki, pretnji, nasilja i sl, ne daj bože da mu protivrečiš). Zatim se ponovo registruje i odmah popije ban, jer su ga odali ti lažni nalozi sa kojih je lajkovao sam sebe. Tako to lajkovanje može, ali se mora ograničiti ko može, inače će biti puno posla za moderaciju, a mislim da to lajkovanje, tj palčovanje ne daje nikakvu sliku već samo stvara zavisnost kod nekih ljudi.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, svako može neograničen broj puta da popuni anketu, što malo obesmišljava ideju. :trust:

Anonimnost ankete, pa šta ja znam. Niste tražili izjavu o seksualnim navikama i preCedniku. Al' ajd' ako konsalting firma za istraživanje mnjenja kaže da je bolje da je anonimno... :p

Evo, ja ću ponešto i javno da napišem.

Plaćao bih 1200din godišnje za pomoć forumu. Još ako me nagradite sa negledanjem reklama...
Ne insistirajte na popularnosti sadržaja po svaku cenu. Zna se šta je najpopularnije. Bench to NE treba da bude.
Mislim da ne bi trebalo ni proširivati sadržaje previše. Neka ostane IT i uz IT vezana multimedija, i to je to. I ovako je ponekad muka naći traženi sadržaj. Ako ih bude još, biće još gore.
Slažem se sa tumbUP uz postove. Znam ja ko od članova je valjan u temama koje pratim. Ali u neke teme se uključim jednom u nekoliko godina, i tu je onda muka isplivati za neko normalno vreme.
(...mada, u rpavu ste da se ti palčevi ponekad pretvore u cirkus... :( )
Kada sam kod pretrage, nadam se da će neki budući search raditi kako treba. Ovakav kakav imamo je blah. :wall:

Eto...
Bench je i dalje jedino mesto na našem govornom području gde sam brzo i lako našao rešenje za većinu IT problema. Treba tako i da ostane. A ne da se širi na ekonomiju, criptoekonomiju, miksere, vozila... Očas posla ćemo dobiti elitesecurity.

.
.
.

I još jedna ideja. Mogli bi da implementirate neki AI, koji onda čita forum, analizira odgovore korisnika, i iz postova o npr. TeVe-ima, ili slušalicama, ili eSeSDeovima ili rawsome virusima, izvlači korisne savete, objedini ih u nekoliko rečenica, koje onda nudi članovima na upit.

Mogao bi taj AI i da banuje loše članove i briše im postove. Tako bi rešili problem sa urednicima. Mogli bi ste i da ih otpustite.

:p :D :d
 
Poslednja izmena:
Forum teško da bi mogao dugo da opstane sa pretplatom, mali broj članova bi pristalo na to, a novih teško da bi i bilo. Trenutno je dovoljna posećenost za reklame, a ima i dovoljno mesta za njih i sa strana i između postova, samo da nisu previše napadne.
 
Reklame i nisu toliki problem već njihov položaj na stranici, trenutno čim se učita izađu 3 reklame velike koje su napadne i veoma odvlače pažnju. Mislim, i ta ideja da se plati za forum je OK, po tom biznis modelu se zasnivaju sad skoro sve internet zajednice. Možda da se uvedu neki tierovi, ili tipa Pay what you want model, ne bi bilo loše iskreno.

Ukoliko planirate prelazak na drugi softver, moj predlog je samo da se ne prelazi na nove forume koji su nalik StackOverflowu, kao sto su discourse ili taj tip softvera, nek ostane ovaj 'old-school' tip foruma kao sto je vBulletin, xenForo itd...
 
Poslednja izmena:
Popunio anonimnu anketu, mada sto kaze sasa svi smo clanovi, nije mega market... deluje mi cela ideja da su to te novogodisnje rezolucije :D
Malo mi je glupo pitanje u vezi adblokera, s obzirom da se vidi u kom pravcu se razmilja, forum koji ce (pokusati) blokirati adbloker osim kod pretplatnika, a nije pitano da li koristite tapatak gde se isto ne vide reklame, odnosno da li koristite broser koji iskljucuje napadne reklame, sto bi svi napredni clanovi kompjuterske zajednice trebali koristiti.
Takodje, postoji bench kanal na yt, pa tamo moze add bloker, a na forumu ne?
Ako stavite belu tehniku onda mozete lupam, i it ekonomiju, gde ce se komentarisati rezultati tendera, kako to da mnogo javnih ustanova kupuje lenovo proizvode, sto i nije tako lose, al problem je sto se kupuje nivo kvaliteta dno dna, po ceni kvaliteta lenovo normalnog proizvoda, kao i kakav se softwer kupuje. Samo nema ko ce imati volje da pisa o tome :)
 
Glupo je prisiljavati na odabir novih podforuma, po meni je ovo ok i fali opcija - ne bih nista menjao.

Mislim da su pojedini moderatori katastrofa, pogotovo Djilkosh Ns, koji pristrasno kaznjava kako mu se hoce.

Mislim da je 10 eur ok cifra iako ne vidim reklame.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
@joojant200 Pa verujem da ce ubaciti sta je najpopularnije na anketi.
Treba prosiriti forum jer su se interesovanja ljudi dosta promenila. Sad bela tehnika nisam siguran, ali sto da ne. Kada pogledas sta vodece IT prodavnice prodaju, racunare, belu tehniku, kolica, lopate i i gume za automobile :D.

Pri opremanju stana sam citao 100 recenzija proizvodjaca i koji imaju najmanje kvarova odnosno koji su najkvalitetniji u Evropi, za bilo koje iskustvo ljudi morao sam na roze forum :D.
 
Za vote i thumbs ne znam, meni licno nema smisla jer mislim da ako je bilo ko malo aktivniji na forumu tipa duze od mesec dana da ce i sam shvatiti koji clanovi su njemu vredni paznje u njemu zanimljivim temama.
Uzmi za primer reputaciju. Evo meni skoro do maximuma zelena. To znaci da sam super clan i moderator? Ni blizu... Ili ne varim tebe i tvoje istomisljenike i samo rokam negativne rep svima bez obzira sta pisali...
A sa druge strane svi odlicno znamo, mislim na starije clanove ko je Alister, Count, Peca, hsv, Igoritza itd itd... jasna ti je moja poenta.
Pa uštedelo bi pisanje komentara, pozitivnih ili negativnih, Jedan click i zna se da li se slažeš ili ne, ne mora da se broji ili utiče nareputaciju ili bilo šta. Znači samo za ta jedan post.
Reputacija je tu najmanje važna, na to se i ne obazirem, kao što ti reče zna se ko je ko.
 
Poslednja izmena:
Pa uštedelo bi pisanje komentara, pozitivnih ili negativnih, Jedan click i zna se da li se slažeš ili ne, ne mora da se broji ili utiče nareputaciju ili bilo šta. Znači samo za ta jedan post.
Reputacija je tu najmanje važna, na to se i ne obazirem, kao što ti reče zna se ko je ko.

Tu je mac sa dve ostrice ako se uvodi i thumbs down. Recimo neko uradi recenziju telefona odredjene firme i uporedi sa drugim. Koliko mislis da bi bilo thumbs down od strane fanboya bilo kog tabora? U tom slucaju bi ljudi verovatno preskakali post koji ima neku vrednost.

Telefone sam uzeo kao primer jer je tu najvidljivije hejtovanje izmedju tabora. Isto stoji i za grafe, procesore, televizore, you name it.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno