Šta je novo?

Excel

dablin

Cenjen
Učlanjen(a)
27.04.2012
Poruke
47
Poena
160
Stampam odredjeni dokument koji sadrzi jednu primenljivu stavku

Primer: s100400-01

Kako da menjam automatski ovo 01 do na primer 100 nekada mi treba do 50

I ovo 400 se menja ali ovo od 1 do 100 oduzima vreme rucno da se kuca.
Pa ako ima neki nacin moze pomoc
 
Ja bi odradio razdvajanje u tri (ili četiri) kolone.
U petoj koloni bi stavio recimo A1&B1&C1 i dobio kompletan broj.
Kada bi želio da mijenjam bilo kojoj dio (pretpostavljam +1),samo bi "razvlačio" kolone A, B i C

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
To se obično radi tako što se dokument napravi u word-u, gde inače i treba da se prave printabilna dokumenta, a u excel-u se drže podaci. Onda u wordu napraviš mailing i jednim klikom dobiješ onoliko pdf-ova ili štampanih listova koliko ima podatka u excel-u. Bilo je da je to 1-100 ili nešto komplikovanije promenljive.

Možda je u ovom slučaju malo veća prepravka dok prebaciš dokument iz excel-a u word, ali u principu tako bi to trebalo da bude.

Pozdrav,
 
Ајде да питам овде.
Како да направим списак бројева од 1 до 579.
Да не иду један испод другог, конкретно за сличице.
Овако некако.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210519-210237.png
    Screenshot_20210519-210237.png
    214.5 KB · Pregleda: 64
Da ne otvaram drugu temu, pa cu pitati ovde:
Prijatelj treba da edituje PDF fajl, nema microsoft office, ima openoffice. Kako moze da edituje PDF fajl besplatno? Da ga konvertuje u neki drugi format? kako?
 
Neka proba Draw iz OpenOffice paketa. Ili još bolje, neka koristi LibreOffice umesto OpenOffice-a. LO se razvija aktivno i stigao do verzije 7.x, OO je ostao na verziji 4.x

Od namenskih, jefitnih, alata mogu da preporučim FlexiPDF. Ako mu treba samo trenutno, mesečna pretplata je ~200 RSD
 
^Mozda neki od online servisa PDF to Word, PDF to Excel...
 
Neka proba Draw iz OpenOffice paketa. Ili još bolje, neka koristi LibreOffice umesto OpenOffice-a. LO se razvija aktivno i stigao do verzije 7.x, OO je ostao na verziji 4.x

Od namenskih, jefitnih, alata mogu da preporučim FlexiPDF. Ako mu treba samo trenutno, mesečna pretplata je ~200 RSD
Hvala prenet cu mu za LibreOffice
^Mozda neki od online servisa PDF to Word, PDF to Excel...
Probali smo da uploadujemo u gdrive i da tamo otvorimo u docx ali je sve bilo izmesano.
 
Adobe Acrobat Pro, mada nije besplatan, ako ne treba veliki edit (tj. mnogo teksta) onda je lagano.
 
Pitanje je i kako je pdf generisan, ako je generisan Ok, možeš da ga otvoriš i edituješ bilo čime, a ako je generisan kako ne treba ( što zna da bude čest slučaj ), onda ti neće pomoći ništa od konvertora, odnsono možeš da ga konvertuješ pa da se igraš i vraćaš formatiranje kako bi trebalo da izgleda i proveravaš podatke, jer u toj konverzili lako može da nestane zarez, tačka itd, što kod brojeva zna da predstavlja veliki problem.
 
Da ne otvaram novu temu, izgubio sam redo / undo, kako da povratim?

Capturggge.PNG
 
Uđi u pdoešavanja Excela (File -> Options) i u Quick Access Toolbar dodaj si Undo i Redo.
 

Hvala Sass Drake,

sve sam proveravao, bilo je dodato ali je bilo deštiklirano ovo dole. Zašto je deštiklirano nije mi jasno, ništa nisam čačkao po podešavanjima.
vvvvvvvvvvvvvvvvv.PNG
 
Nazad
Vrh Dno