Šta je novo?

i7 4790K / RTX 2070 Super - Battlefield V

Pa rekao bih da se varas.. Imas sve SS-ove na pocetku. Na grafiku se vidi da cpu time skace abnormalno, tj da je GPU utilization max na 70%
 
Znaci ako je RT iskljucen, procesor je ne usporava ?
To mi je bitno da cujem, je ne planiram u skorije vreme da se rastajem od njega :).
Tako da ce ici za sad najverovatnije GTX 1070, pa onda prelazak na 3060(TI) kad padne cena malo.
 
Znaci ako je RT iskljucen, procesor je ne usporava ?
To mi je bitno da cujem, je ne planiram u skorije vreme da se rastajem od njega :).
Tako da ce ici za sad najverovatnije GTX 1070, pa onda prelazak na 3060(TI) kad padne cena malo.

Bez RTX mapa roterdam, sve na ultra, imam stabilno 85fps. A na ostalim mapama koje nisu toliko pregruvane detaljima, imam 100, 110.
 
i RAM ti je spor, moraćeš malo upgrade... Jesmo se malo bavili na forumu da li je ili nije 6700k usko grlo ali ovaj tvoj setup mi se čini baš pregazilo vreme.
Svakako će ti poleteti šta god novije da staviš, a za BF:V jeste preporuka da bude 6c/12t pa je i5 10400F odličan izbor - ali ne vidim da je kritično jer odlično radi i sa 4/8 novije generacije.
 
Gledam konkretno bf V, vidim da lik igra bez RTX-a. I ja u 1080p imam pristojan fps, recimo u proseku 100-110. Ali rtx unosi one glitcheve.

Sve je jasno da je cpu/ram usko grlo.


meni ladno bio isključen RTX, sad sam i provalio :d
isto imam te glitch-eve, baš su iritantni, ne znam do čega je. Ali koliko sam video od kad sam upalio DX12 + RTX, u TaskManager-u vidim da je aktivno dodatnih 6 thread-ova.
Kad se šetkam radi to lepo al kad krene da pršti, ne dopada mi se...
A recimo refleksiju na vodi renderuje pola vode lepo ostatak koji je u daljini, downsample-uje. Bezveze.
 
To vise govori o BFV nego o 4790k:smash:
 
Ograničen si procesorom, do endžina je.
Meni leti na 1440p sa 2070S ali sve preko 6c/12t je ugašeno....
meni ladno bio isključen RTX, sad sam i provalio :d
isto imam te glitch-eve, baš su iritantni, ne znam do čega je. Ali koliko sam video od kad sam upalio DX12 + RTX, u TaskManager-u vidim da je aktivno dodatnih 6 thread-ova.
Kad se šetkam radi to lepo al kad krene da pršti, ne dopada mi se...
A recimo refleksiju na vodi renderuje pola vode lepo ostatak koji je u daljini, downsample-uje. Bezveze.
Sta reci sem :p
Samodiskreditovao si sebe za ozbiljnu diskusiju već u prvom pasusu...
:-devil-: :d
Sve ti je oprosteno previse obaveza, a nadam se da ovu sali neces shvatiti ozbiljno :) Dobio sam inspiraciju odavde kad vam se nije svidela moja subjektivna konstatacija vezano za AMD :p
https://forum.benchmark.rs/showthre...-na-gaming-)&p=6259938&viewfull=1#post6259938
 
Poslednja izmena:
Al ja ovde nisam kritikovao Intel, naprotiv. Nego mislim da je prosto previše očekivati za tako star setup. Ali ako mu lepo radi bez DXRa onda mu upgrade ni ne treba :d
Ali sad je gotovo, crv je usađen :D :D

Moram duže da se prostudiram šta je u pitanju. Nije recimo neka razlika između High i Ultra. Sigurno je GPU faktor.
CPU je rastererećen. RAM 3200 sa ok tajminzima.
Ja držim i one druge drajvere zbog posla (ne GameReady verziju) pa je možda i do toga. A i ta downsample-ovana refleksija u daljini, a odigrao sam par Pacific mapa u Storyline-u pa je baš smetalo.

Čime mogu da snimam igranje pa da proverim do čega je?

Ovo je update od prošlog meseca:

https://www.nvidia.com/en-us/geforc.../13/286996/battlefield-v-dxr-faq-updated-124/

GeForce RTX 2080 Ti gamers will now be able to achieve 60+ FPS at 1440p resolution with DXR Raytraced Reflections set to Ultra quality.
GeForce RTX 2080 gamers will now be able to achieve 60+ FPS at 1440p resolution with DXR Raytraced Reflections set to Medium quality.
GeForce RTX 2070 gamers will now be able to achieve 60+ FPS at 1080p resolution with DXR Raytraced Reflections set to Medium quality.

Dalje, 2070 je min req za DXR ?!

Battlefield V Minimum System Requirements For DXR Ray Tracing ● GPU: NVIDIA GeForce RTX 2070 ● CPU: Intel Core i5 8400 / AMD Ryzen 5 2600 ● RAM: 12GB ● OS: 64-bit Windows 10, with October 2018 Update (version 1809)

Battlefield V Recommended System Requirements For DXR Ray Tracing ● GPU: NVIDIA GeForce RTX 2080 ● CPU: Intel Core i7 8700 / AMD Ryzen 7 2700 ● RAM: 16GB ● OS: 64-bit Windows 10, with October 2018 Update (version 1809)
 
^
Verujem da ima dosta njih koji igraju Battlefield V i koji se bave istom problematikom sa slicnim hardverim pa ce se valjda javiti da odgovore... Ne igram tu igru a nesto da nagadjam nikad nisam voleo :p
 
Al ja ovde nisam kritikovao Intel, naprotiv. Nego mislim da je prosto previše očekivati za tako star setup. Ali ako mu lepo radi bez DXRa onda mu upgrade ni ne treba :d
Ali sad je gotovo, crv je usađen :D :D

Moram duže da se prostudiram šta je u pitanju. Nije recimo neka razlika između High i Ultra. Sigurno je GPU faktor.
CPU je rastererećen. RAM 3200 sa ok tajminzima.
Ja držim i one druge drajvere zbog posla (ne GameReady verziju) pa je možda i do toga. A i ta downsample-ovana refleksija u daljini, a odigrao sam par Pacific mapa u Storyline-u pa je baš smetalo.

Čime mogu da snimam igranje pa da proverim do čega je?

Ovo je update od prošlog meseca:

https://www.nvidia.com/en-us/geforc.../13/286996/battlefield-v-dxr-faq-updated-124/

GeForce RTX 2080 Ti gamers will now be able to achieve 60+ FPS at 1440p resolution with DXR Raytraced Reflections set to Ultra quality.
GeForce RTX 2080 gamers will now be able to achieve 60+ FPS at 1440p resolution with DXR Raytraced Reflections set to Medium quality.
GeForce RTX 2070 gamers will now be able to achieve 60+ FPS at 1080p resolution with DXR Raytraced Reflections set to Medium quality.

Dalje, 2070 je min req za DXR ?!

Battlefield V Minimum System Requirements For DXR Ray Tracing ● GPU: NVIDIA GeForce RTX 2070 ● CPU: Intel Core i5 8400 / AMD Ryzen 5 2600 ● RAM: 12GB ● OS: 64-bit Windows 10, with October 2018 Update (version 1809)

Battlefield V Recommended System Requirements For DXR Ray Tracing ● GPU: NVIDIA GeForce RTX 2080 ● CPU: Intel Core i7 8700 / AMD Ryzen 7 2700 ● RAM: 16GB ● OS: 64-bit Windows 10, with October 2018 Update (version 1809)

Pa buduci da je 2070S gotovo 2080, ne verujem da je toliko do GPU, mada sve je moguce. U prvom postu sam SS-ovao CPU/GPU time. Ocigledno je da CPU time skace u nebesa dok GPU nije preko 80% iskoriscen. E sada, da li CPU time skace retroaktivno zbog GPU, u smislu da ga ceka nesto...ne znam.

Pokusaj ukljuci CPU/GPU graph kada spustis konzolu (`) komandom perfoverlay. pa onda tab/uj da ti izadje tacna sintaksa. Mislim da je perfoverlay.drawgraph boolean. Videces verovatno vatromet koji pravi procesor.
 
Pa i nije neki vatromet na CPU...
Ne znam kako da snimim, sad ću par dana ovako da igram pa da vidim kako mi ide :)
Izgleda mnogo bolje, šteta što nema neki merljiv timedemo pa da može lakše da se analizira.
 
Update: Uzeh i9 10900 sa Z490 plocom, ram na 3200MHz. Sada je grafa na 98% konstantno, a sve na max (sa RTX) u roterdamu recimo imam 100-120 frejmova. Neverovatno koliko igra jede proc, mada isto je bilo i sa BF1.
 
Eeeeee :)


Nego recimo ja ne znam sta sam uradio ali popalio sam sve opcije u podešavanjima i radi ok, probao na High, Ultra, isto... Jedino što je OFF je neki mem limit za GPU
Nisam doduše za tri dana igrao nijednu Pacific mapu, tu je drljalo ali ove ostale kopnene, leti.
 
Update: Uzeh i9 10900 sa Z490 plocom, ram na 3200MHz. Sada je grafa na 98% konstantno, a sve na max (sa RTX) u roterdamu recimo imam 100-120 frejmova. Neverovatno koliko igra jede proc, mada isto je bilo i sa BF1.

Novi COD serijal je još ekstremniji. Pored CPU-a, traži i min 12GB RAM-a za igranje bez rovanja po disku.
 
Update: Uzeh i9 10900 sa Z490 plocom, ram na 3200MHz. Sada je grafa na 98% konstantno, a sve na max (sa RTX) u roterdamu recimo imam 100-120 frejmova. Neverovatno koliko igra jede proc, mada isto je bilo i sa BF1.
Slicna situacija i kod mene...presao sa 6700k na 5800x,grafa je Vega64...u BF1 MP sa i7 je bilo variranje izmedju 95-130fps,sa povremenim mikro seckanjem,dok je sad fps zakucan na 144 i ne opada (zkaljucan na refresh rate monitora),sve je daleko tecnije u igri,klizi kao ludo....

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Ne mogu da suzdrzim offtopic-a, ali BF1 mi je i dalje daleko bolje dizajnirana igra, sa subjektivne strane, pa je i igram.
 
Nazad
Vrh Dno