Šta je novo?

Striming videa u lokalnoj mreži (plex, transcoding, problemi...)

Tv je B9 Oled 65".

Gulftown, govorim o titlu koji je integrisan u filmu. Mada sam i skidao odvojeno i isti slučaj.
 
I kod mene zeza plex i ne radi glatko.
Isti taj film REMUX 50+ GB prebacim na fleš, bocnem u TV, pustim u NOVA ili MX player-u i radi sve glatko :)
 
Tv je B9 Oled 65".

Gulftown, govorim o titlu koji je integrisan u filmu. Mada sam i skidao odvojeno i isti slučaj.

Marcuss, nije bitno da li je titl integrisan ili ne, već u kojem je formatu - 'original' titlovi sa BD diskova su u PGS formatu (bitmap), ali isto tako možeš i txt titlove u npr SRT formatu da 'integrišeš' u MKV (recimo, ja tako sebi radim, nerviraju me gomile fajlova, volim da je sve 'čisto')...

PGS se transkoduje, SRT ne mora, ako player zna sam da prikaže....sad to sabereš sa linkom i ostalim potencijanim smetnjama i eto laga...ili sutra nema smetnji pa sve teče...

Ja recimo imam stari LG tv (webos 1.3), koji zbog malo RAMa ume da se zaguši, i onda Plex krene da brlja, baferuje i slično...ugasim i upalim TV i opa sve radi glatko....
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je USB3-Gigabit lan adapter.

Prva nus pojava - tv mi ne vidi servio preko njega. Inače, adapter radi u smislu da tv normalno koristi net, ali piše da nema ni žičanu ni wifi mrežu. Takođe, desilo mi se jednom da plex isto izbaci kao da mreža ne radi tj da nema neta.

Pustio sam lotr 80mb/s, i ipak zaštuca povremeno. Retko, ali traje po 4, 5 sekundi...

Tako da, smorio sam se :) Možda ima još nešto od podešavanja što mogu da otkačim zakačim ali sumnjam, nem pojma više.
 
Ja sam se pomirio sa činjenicom da sam kupio "kantu" sa velikom dijagonalom, i da je neminovnost da moram da mu "sažvaćem" sadržaj i serviram na hdmi ulazu. Evidentno je da je procesor na mom Samsungu 55" od 60.000 dinara njanjav da bi puštao te egzotične fajlove. Niti ima gigabitni ethernet, niti ima 5GHz wifi. Kako je vreme svakako da radim upgrade media centra, verovatno sam jedini na forumu koji će u ovom periodu kada AMD šije Intel na svim frontovima, da uzme intel 10te generacije samo zbog velikog potencijala za reprodukciju i transkodovanje video materijala.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Ja sam se pomirio sa činjenicom da sam kupio "kantu" sa velikom dijagonalom, i da je neminovnost da moram da mu "sažvaćem" sadržaj i serviram na hdmi ulazu. Evidentno je da je procesor na mom Samsungu 55" od 60.000 dinara njanjav da bi puštao te egzotične fajlove. Niti ima gigabitni ethernet, niti ima 5GHz wifi. Kako je vreme svakako da radim upgrade media centra, verovatno sam jedini na forumu koji će u ovom periodu kada AMD šije Intel na svim frontovima, da uzme intel 10te generacije samo zbog velikog potencijala za reprodukciju i transkodovanje video materijala.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk

To je svakako bolje nego da imaš tv od 2000e a da opet *mjau**mjau**mjau**mjau* :D
 
Ja sam se pomirio sa činjenicom da sam kupio "kantu" sa velikom dijagonalom, i da je neminovnost da moram da mu "sažvaćem" sadržaj i serviram na hdmi ulazu. Evidentno je da je procesor na mom Samsungu 55" od 60.000 dinara njanjav da bi puštao te egzotične fajlove. Niti ima gigabitni ethernet, niti ima 5GHz wifi. Kako je vreme svakako da radim upgrade media centra, verovatno sam jedini na forumu koji će u ovom periodu kada AMD šije Intel na svim frontovima, da uzme intel 10te generacije samo zbog velikog potencijala za reprodukciju i transkodovanje video materijala.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
Купиш пристојан андроид бокс и све ће да "меље" што му потуриш.

Послато са Nova 5T
 
Kodi na Mi boksu i SMB share sa PC-a su se meni pokazali kao daleko bolje rešenje od Serviio servera na istom tom PC-u i video playera na Samsung Tizenu. To i TiviMate su dovoljan razlog da ne razmišljam o ukidanju Mi Boxa.

Inače sve ide bežično, imam dobar ruter sa dve odvojene 5Ghz mreže, odličnu Wifi karticu za PC i nikad nisam primetio probleme sa protokom ili sl.
 
Poslednja izmena:
Meni na HTPC-u GT 1030 gura 4K sadržaj, naravno bez Lav, MadVR. I na kraju sam rešio tako da puštam sadržaj.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Baš zbog svega ovoga sam na kraju i zaključio da mi je jeftinije da uzmem neku 1050/1650 i da ne razmišljam[emoji3]
 
Posle svi pisu djubre android na Sony tv a cita sve za sada kroz plex razbija da ga ne ureknem..
 
Posle svi pisu djubre android na Sony tv a cita sve za sada kroz plex razbija da ga ne ureknem..

Ja pričam o fajlovima 80+ GB i tipa 80mbs bitrejtu. Dok prvi takav remux nisam probao nisam 10 godina imao problem...
 
I ja pricam isto o tome LOTR 90 mbit preko wifi 5ghz radi odlicno, i svaki do sad remux super je radio..20210123_001105.jpg
 
Koji je tv? Ja na LG imam taj problem, ali samo ako premotavam ili nastavljam gledanje gde sam stao ranije. Iako bi srt titlovi trebalo da rade bez problema.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Za LG instalirajte na kompu LG Smartshare

https://www.lg.com/us/support/help-...and-use-pc-software-CT10000020-20150131526101

On pri poretanju na kompu skenira vaš hard disk, nađe sve filmove, prevode, fotografije.....
Kad upalite LG TV imačete novi uređaj (Device) Smart Share i pristup filmovima, serijama isto kao sa USB-a. TV vuče sve preko WiFi-a ili Lana direktno sa kompa sve sa srt titlovima. Brzina zavisi samo od brzine vašeg rutera.
 
Poslednja izmena:
dobar,podseca me na jedan koji je slican njemu,i koji se nekad placao....Hvala svakako...
Znam :)

Nova is an open-source video player for phones, tablets, and Android TV
Toward the middle of last year, there was a popular media player for Android called Archos Video Player. They decided to release the source code for the application that they were currently charging $5 a pop for. So this is where Nova comes into play. Nova is an open source video player for smartphones, tablets, and Android TV that is actually based on the source code of Archos Video Player.
https://www.xda-developers.com/nova-open-source-video-player-phones-tablets-android-tv/

MX kupili Indijci, Archos penzija i nastade Nova :)
 
Poslednja izmena:
Za LG instalirajte na kompu LG Smartshare

https://www.lg.com/us/support/help-...and-use-pc-software-CT10000020-20150131526101

On pri poretanju na kompu skenira vaš hard disk, nađe sve filmove, prevode, fotografije.....
Kad upalite LG TV imačete novi uređaj (Device) Smart Share i pristup filmovima, serijama isto kao sa USB-a. TV vuče sve preko WiFi-a ili Lana direktno sa kompa sve sa srt titlovima. Brzina zavisi samo od brzine vašeg rutera.

Nije poenta u pukom puštanju sadržaja kroz DLNA, već u prednostima koje pruža PLEX server, organizacija biblioteka, metadata... Uglavnom, našao sam da je problem do PLEX aplikacije za webos 3.5, za 4 i 5 nema tih problema, pa sam za sada prešao na Emby.
 
Na Plex serveru ukljucite DLNA podrsku, pa ce smartshare player na LG TVu da ga pronadje i filmovi i serije ce biti po folderima kao na Plexu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakav imaš ruter? Jel ti komp lanom ili wifi konekcijom na ruteru?... Daj malo pojedinosti™.

Asus ruter RT-AC55U sa kompom vezan kablom, udaljenost od tv jedno 6 metara ali je ruter visoko iznad tva jedno 3 metra vislje pa je signal oko 65 posto jacine ali tv u lokalu vuce oko 500mbit. Ostalo sve vec znate, sony tv XH90 , plex server i remux filmovi su vecinom koje pustam, i srt titlove mi cita imao sam jednom problem da nece
 
Meni na HTPC-u GT 1030 gura 4K sadržaj, naravno bez Lav, MadVR. I na kraju sam rešio tako da puštam sadržaj.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk

Mislim da ću da krenem ovim putem jer se ispostavilo da HDMI na ploči (integrisana grafika UHD 630) daje maksimalno 4k@30Hz. Da li imaš pasivno hlađenu GT1030 ili sa ventilatorom? Koji plejer koristiš za reprodukciju?
 
Isti problem sam imao, jer integrisana ne može da baci u 60hz. Imam aktivno hladjenu. Ja volim PotPlayer, njega koristim.
 
Je l' ima neko problema sa NOVA playerom da nece da mu pusta filmove sa kompa? Meni nece ni jedan video fajl da pusti kad odaberem neki film sa kompa. Ili izbaci da ne moze da pusti, ili prikaze samo crn ekran sa nazivom fajla u zaglavlju. Koristim Serviio kao media server.
Ranije sam koristio VLC, ali kod nekih filmova, svaki put prilikom prikazivanja titla, secne za trenutak sto prilicno iritira.
 
Ja godinama koristim Pot player i to neku staru verziju sa plavičastim skinom, nikad nisam imao nikakvih problema, doduše nisam bio zahtevan korisnik, slabo sam zalazio u video output sekciju i ono sa filterima. Tek sad kad sam poželeo da puštam HDR onda sam shvatio kakav sam čoban, ne mogu ni terminologiju da pohvatam... YCbCr444 i slično :)

Probaj drugi plejer, pre pot plejera sam koristio media player classic home cinema i takođe nisam imao problema.
 
Moja greška. NOVA player je instaliran na TVu (android TV). Dakle, NOVA player sa TV-a ne može da pusti film.
 
A što ne probaš Kodi kad već imaš Android?
 
Šta znam.. Kodi mi deluje preglomazno i prekomplikovano za ono što meni treba. Treba mi player koji pušta filmove sa mreže. Philipsov player koji je došao uz TV bi mi završio posao da hoće da pusti titlove. Zato sam i instalirao VLC koji radi ok, ali od pre neko veče krenuo je da pravi probleme sa titlovima. (Davno sam imao identičan problem na kompjuteru dok sam koristio VLC na Linuxu.) Video sam da hvale NOVA player, pa rekoh da probam, ali ne radi mi uopšte.
 
Nazad
Vrh Dno