Šta je novo?

HP 250 G5 neće da uđe u sleep kada se preklopi

Francesko

Cenjen
Učlanjen(a)
16.11.2011
Poruke
45
Poena
160
Pozdrav ljudi,

Skoro sam primetio problem iz naslova.
Naime, pomenuti laptop mi služi za posao i jedna od najkorisnijih stvari mi je bilo kada ga preklopim da uđe u sleep mode.
Pred kraj prošle godine sam primetio da kada preklopim ekran diže sistem kao da je ekran bio isključen (turn off the display) ali nisam mu pridavao značaj.

Primetio sam problem kada sam bio na putu i na isti način (preklopom) sam "isključio" laptop nakon što sam ga korisio na bateriji.
Kada sam se vratio sa odmora na posao priključio sam ga na punjač i pojavio se je zvuk zujanja kulera. Otišao je verovatno ležaj od truckanja i moraću da promenim kuler.

Pokušao sam na sve načine da rešim problem, na osnovu uputstva sa interneta ali on je ostao.
Uradio sam default settings na power planu / reset u cmd-u / stavio power opcije u troubleshooter / priključio laptop bez baterije / update-ovao driver grafičke ali opet ništa.

Savet? Hvala.
 
Ocisti graficki drajver sa DDU pa instaliraj zadnji drajver. Ako je Win 8 ili 10 odradi u CMD ove komande, pokreni kao admin:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
 
na 250ticama (dakle ne pisem napamet,vec sopstveno iskustvo na vise modela) za sleep je najbitniji ACPI hp-ov drajver koji skine sa update-a.ne moze genericki,mora hp-ov koji slepci ne kace i nema nigde sem na win update-u.dakle precesljaj kao sto je kolega gore napisao sa dism i sfc,i probaj sa win update trablsuterom da pokaze/sakrije apdejte da ga ikako iscackas,ako ne pomogne bojim se da ces morati kompletnu reinstalaciju da radis da bi povukao opet taj drajver jer bez njega nece da radi.
 
Pozdrav opet,

Pokušao sam sve savete, dodatno sam uradio i hard reset laptop-a, ali problem je ostao, toliko posla za toliko banalnu stvar.
IT-jevac naš mi je promenio i kuler, skinuo bakarni sud i obrisao prašinu sa procesora i grafičke.
Ipak je jedino rešenje clean install windows-a, rekao mi je da ima neka verzija stable 10 tačka nešto valjda.

Prvi put sam radio clean install drivera grafičke sa DDU-a, tako da sam i nešto naučio.

Ostaje mi backup i reinstalacija windows-a.

P.S. I mislim da je windows update napravio problem, jer je pre njega sve funkcionisalo kako treba.

Pozdrav!
 
Na HP 840 G7 imam problem da je u sleep mode-u i dalje aktivan. Stizu notifikacije (iako je iskljucen taj feature)... Nemam problema sa pregrevanjem, ali iako je u sleep mode-u, ume da zavrti ventilator na maksimum (da li radi indeksiranje neko ili ko zna sta).
Tako radi od klot instalacije windowsa. Pokusavao na razne nacine da sredim, ali nisam uspeo...

Ne znam da li je laptop koji koristim felerican, ali sam video da se jos ljudi zali na to.
Koji trip kada ga spakujes u ranac, a on zavrti ventilator na max...
 
I to je poznata stvar sa raznim modelima (različiti proizvođači laptopova, procesora, grafike, mrežne karte....). Za svaki je jedino zajedničko Windows 10. Najbolji savet koji ja mogu da dam je da isprobate Ubuntu bilo na drugom disku ili na drugoj particiji. Ali za mnoge to nije opcija.

Treba proveriti podešavanja u BIOS-u i OS-u i one gluposti tipa Fast start, Modern Standby i šta je već Microsoft izmislio. To možda reši problem.
 
Nazad
Vrh Dno