Šta je novo?

Cudan ,,problem,, sa rx580

Učlanjen(a)
01.09.2020
Poruke
31
Poena
35
Pozdrav, desava mi se nekad da se graficka iz cistog mira krene da cuje kao usisivac sekudnu -dve i posle vrati u normalu ( ventilatori punom brzinom okrecu). To se desava ponekad (nije svaki dan) i nema pravila, moze se ponovi u roku od 5 minuta 3-4 puta, a moze da ga nema i 15 dana nijednom. Desava se i kad ne koristim komp a upaljen je,i u sleep modu kad je.

Graficka je rx580 saphire nitro+ kupljena je pre vise od godinu dana polovna i majnovala je.
Ima li neko resenje za ovo?
Nije da mi smeta nesto preterano al cisto da vidim.
 
reinstaliraj drajvere predhodno ocistivsi sve sa Display Driver Uninstallerom,pa zameni pastu ali sa nekom kvalitetnijom (minimum arctic mx4).
 
Ako si podesio AMD Radeon software na Zero RPM, tj da ventilatori ne rade uopste "do odredjene temperature". Dole po default stoji 70 stepeni, sto znaci da kad ti graficka dodje do 70 stepeni , ventilatori pocnu da hlade na max (sto je jako glupo) al ajde. Takodje je moguce da ti je termalna pasta zavrsila svoje pa grafika ne dobija dobro hladjenje od kulera. Moguce je isto i da program ima neki bag kao sto npr cesto ima kod mene. Ja imam RX 5500 XT, podesavanja mi se nekad sama od sebe vrate na default. Reinstaliraj AMD Radeon program, obrisi sve fajlove sto imas od njega ali bukvalno sve. Ja npr imam onaj program "Everything" sto pretrazuje ceo racunar i to jako brzo i tako brisem sve fajlove brze i efikasnije.

Dobar je AMD ali imaju puno rupa u programu, neke stvari definitivno moraju da se promene. Ako ces da menjas pastu, nemoj sam da to radis ako nikad nisi, bolje idi u neki servis, ali prvo testiraj sve pa ako nema pomoci idi u servis.
 
Verovatno ima neki problem koji ce se sve vise manifestovati,pogotovo sto je majnovala,tj ako nije pomoglo ciscenje sa DDU drajvera i instalacija novih....
 
Nazad
Vrh Dno